Şimdi Ara

Android Wear üzerinde PS1 oyunları oynamak mümkün hale geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Android Wear üzerinde PS1 oyunları oynamak mümkün hale geliyor

Google'ın akıllı saatlere yönelik geliştirdiği Android Wear işletim sistemi, resmi olarak geliştirilen uygulamaların yanında bağımsız geliştiricilerin de farklı projelerine konu oluyor. Windows 95 işletim sisteminden sonra şimdi de PS1 oyunları gündemde.

Windows 95 işletim sistemini de Android Wear platformuna port etmiş olan EpicLPer adlı kullanıcı, LG G Watch modeline ePSXe emülatörünü yükleyerek PS1 oyunlarını başarılı bir şekilde oynayabildiğini belirtiyor.

Dönemin PS1 konsolu 33.9MHz hızında çalışan RISC işlemci, 2MB RAM ve basit manada 3D desen haritalaması ve işlemesi yapan 1MB grafik birimi ile gelmekteydi. Ancak LG G Watch'ın Snapdragon 400 yongaseti, Adreno 305 grafik birimi, 512MB RAM gibi donanımı konsola göre kat be kat önde. Bu bakımdan emülatörün rahat bir şekilde saate aktarıldığı belirtiliyor. 

Videodan da anlaşılacağı üzere akıllı saatlerde PS1 oyunu oynamanın en büyük dezavantajı 1.6 inçlik ekran. Minicik ekranda sanal butonlara basabilmek özellikle hareketli oyunlarda oldukça maharet istiyor.  

• Bari PS2 oyunları olsaydı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başparmak kadar ekranda ne de zevkli olur... Tek parmak ekranı kapatıyor
  • Okadar ekranda oynasan nolcak oynamasan nolcak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.