Şimdi Ara

Meizu MX4 inceleme videosu 'Yeni nesil fiyat/performans telefonu' (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
278
Cevap
8
Favori
11.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    abi iyi günler benim bir sorum olacaktı ama yardımcı olursan çok sevinirim. samsung yeni telefonu galaxy note 4 android lollipop güncellemesi alsa bile 64 işletim sisteminin çalışmayacağı ve 32 bit olarak çalışmaya devam edeceği doğrumudur. exynos 5433 çekirdeklerinin 64 bit desdeklese bile telefonun diger donanımlarının desteklemediği konuşuluyor bu konuda beni aydınlatırsan sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guaire

Hakaret etmeden saygısızlık yapabilirsin yani. İyiymiş. Yancılık yapıyorsun. Net. Saygısızlık yapıyorsun. Bu da net.

İstanbul'da oturup oturmamanın da konuyla ne alakası var o da ayrı bir konu.

Ayrıca ben eğer Mesut Çevik'in her incelemesinin altına girip bir şeyler yazmıyorsam -ki yazmıyorum- o zaman iftira atmayacaksın.

Başkaları ne yazıyor beni ilgilendirmez ve beni bağlamaz. Ben kendi yazdıklarımdan sorumluyum.

Tekrar uyarıyorum, üslubuna düzelt. Tanışıklığımız yok, akranım bile değilsin.

Geçmiş mesajlarımdan bir tane yalakalık , yancı vs mesajımı bul şimdi sildiririm kendimi. Neyse profili bile kapalı adamı daha fazla muhatap alamam. İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mu5tafa -- 12 Kasım 2014; 10:34:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mu5tafa kullanıcısına yanıt
    Bu yeterli. Başkasına ihtiyaç yok.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=99396588

Mesut Çevik ile medeni bir şekilde diyaloğa girdik. Dün akşam burdaydı devam ettirmeye lüzum görmedi. Ya da sonraya bıraktı bilemiyorum.

Sen gelip hariçten gazel okuyorsun. Gençliğine veriyorum, ama biraz medeniyet öğren.
  • güzel birtelefon kibar iyiki çinden gelmiş

• sunum için teşekkürler.....lenovo sisley s90 ı bekliyorum......karşılaştımasıda olursa...güzel olur...iyi çalışmalar..

• Bundan sonro mı4 un incelemesini izledim düşüncelerim tamamen degıstı.hoparlor sesinin m8 le kapısabılmesı pil performansı beni bu tele kaldırdı ama medıatek dıscoveryde pek tatmin etmemıstı.emegınıze saglık

• deepkurt kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Bu inceleme nereden baksanız 1 haftalık bir çalışmanın ürünü :) Her güncellemeyi beklersek asla bitmez. Ek olarak bu güncellemenin uluslararası versiyonu yayınlanmamış durumda. Çin versiyonunda da garip hatalar rapor edilmiş.

Sevgiler,
    Mesut Çevik
  • Uzun süredir Mesut Çevikten beklenmiyecek bir inceleme performansı hoşuma gitti.

Tarafsızlık ,objektif veriler ve akılcı veriler umarım devam eder.

Ama telefonda kendini incelettirmiş umarım fiyatı da öle olur.
  • Speed-Step kullanıcısına yanıt
    Ben gelir gelmez kurdum, yaklaşık 60 MB'lık bir dosya. OTA üzerinden geliyor.

Benimki "U" versiyonu olduğu için, sanıyorum daha çabuk güncelleme alıyor.

Bu arada ben hiçbir hata ile karşılaşmadım, gerçi çok kurcalama fırsatım da olmadı.

Tek canımı sıkan, sildiğim bazı Çin programları geri döndü, ben de yeniden sildim. :-)
  • deepkurt kullanıcısına yanıt
    Bu telefonun ADB sürücüleri ile ilgili bir araştırmanız oldu mu? Ben biraz bakındım ama bir şey bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cellman406

quote:

Orijinalden alıntı: MrKemal17

32GB modeli 999TL olursa alınabilecek telefon.GPU biraz zayıf sanki.

LG G3 1349TL'ye düşmüşken bu telefonun şansı azalıyor.

http://www.bizdeuygun.com/LG-D850-G3-16GB_172461.html?utm_source=Akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=standart&v=1.71.2

Abartmayın. Ben de aynı fiyat olsa bile gider bunu alırım şahsen. G3 ölü bir telefon.(su an xperia z2 kullanıyorum)

LG Meizu'ya göre daha bilinen bir marka.Bu cihaz G3 ile aynı fiyat olsa hiç satmaz.

G3'te çıkarılabilir batarya, Laser AF, 1080p için daha iyi GPU var, güncelleme konusunda daha güvenilir, MicroSD slotu var.

32GB G3 1399'a düşmüş.400TL fazla verip G3 alınabilir.Aynı zamanda 2. elde daha kolay alıcı bulur.
    http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/lg-g3-d855-32gb-cep-telefonu-134862173

Note 3 de baya ucuzladı.
    http://www.bizdeuygun.com/Samsung-N9000_123632.html?utm_source=Akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=teklifli&v=1.58.5

Z2 de 1400 civarı delta garantilihttp://www.bizdeuygun.com/Sony-Xperia-Z2_142150.html?utm_source=Akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=standart&v=1.57.9

Eğer 32GB modeli 1000TL üstünde çıkarsa çok güçlü rakipleri var.Fiyatı 999TL olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _magnetar_ -- 12 Kasım 2014; 11:36:41 >

• tek sikintim kopyalamada browser fc oluyor onun haricinde hem akici hem kullandigim tum fonksiyonlari muazzam..

• BU YAZILIM LG G2 PORT EDİLEBİLİRMİ ?

• quote:

Orijinalden alıntı: MrKemal17

quote:

Orijinalden alıntı: emrebdt

quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

quote:

Orijinalden alıntı: emrebdt

mesut abi hala söylemedin oneplus one mı yoksa mx4 mü?

en azından bununla ilgili herhangi bir videoda açıklama, kıyaslama yapıcak mısın?

Merhaba,

OnePlus One daha dengeli bir telefon. MX4'ü değerli yapan dünyanın en iyisi olması değil ülkemizde de uygun bir fiyatla satılacağının söylenmesi :)

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Öyle bi söylemişsin ki abi sanki oneplus one değerli yapan dünyanın en iyisi olması :)

Cevabın için teşekkürler.İncelemeyi izledim fakat sanki beklentide oneplus one'dan daha iyiydi ama incelemede çokta üstün değil gibi gelmişti zaten.Umarım bu telefon ülkemizde satarda oneplus one yada onun gibi telefon üreticilerinin dikkatini çeker.

OnePlus One daha iyi çünkü S801AC var, MX4'te Mediatek kullanılması güncelleme açısından pek güven vermiyor, GPU da biraz zayıf.

Aynen banada öyle geldi performans şişirilmiş gibi.Aynı şey kamera içinde geçerli 20mp falan ama falan ama incelemeye bakıldığında hakkını vermiyor.Sadece 4k video 5 dk üzerinde çekebiliniyor sıcaklık uyarısı vermiyor güzel yanı o olmuş.Sonuç olarak alabilen oneplus one alsın alamayan türkiyeden mx4'ü alır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vendetta1907

quote:

Orijinalden alıntı: XnetaS

Böyle birşey yazdığımı nereden çıkardınız,o konudaki tüm eleştirileri sanki ben söylemiş gibi oldum iyimi,insanlar garip gerçekten...

Yav hocam he de geç. Bizde seviyoruz sayıyoruz Mesut abiyi ama onun dışında kullanıpta ısınıyor diyen görmedim. Zaman zaman a işlemcili x markasının telefonunu incelerken ısınmıyor akıcı derken yine a işlemcili y firmasının cihazınada ısınıyor donuyor patlıyor çatlıyor vs. vs. yardırıyor diyebiliyor farklı incelemelerde buna şahit oldum. Xiaomi TR forumunda Mesut abiye savaş ilan ettiler zaten :) Mesut abi bence duygusal davranmayı bırakmalı ve mi4 incelemesini tekrar yapmalı. Zira Meizu Türkiyeye geliyor haberini verdiğinde çocuklar gibi mutlu heyecanlı göründüğünü unutmamak lazım. Velhasıl kelam Mİ4 donanım olarakta yazılım olarakta MX4 ün 2 tık önünde.

Not: Tamamen kendi görüşlerimi yazdım, zıt görüşe evet saygısız cevaplara hayır diyorum. Fanboy diyecek olana ekranı çatlak GM discovery kullandığımı söyleyin

Donanım Olarak 2 tık öndeki özelliklerini sayabilirmisin? Ayrıca aynı işlemcili farklı marka cihazların aynı derecede ısınmasını beklemek komik olmuş zaten cihazların iç tasarımı ve dizaynı yapısı bu yüzden önemli aylarca prototipler test ediliyor.

• Telefonun eksikleri olsada gayet iyi 1000 Tl altı gelirse iş yapar

• İphone vari tasarımı hoşuma gitti. Söylenilen gibi 1000civarı gelirse ciddi düşünürüm.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel telefon Oneplus' ın fiyatından düşük olursa iş yapar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PLATINIUM

quote:

Orijinalden alıntı: Vendetta1907

quote:

Orijinalden alıntı: XnetaS

Böyle birşey yazdığımı nereden çıkardınız,o konudaki tüm eleştirileri sanki ben söylemiş gibi oldum iyimi,insanlar garip gerçekten...

Yav hocam he de geç. Bizde seviyoruz sayıyoruz Mesut abiyi ama onun dışında kullanıpta ısınıyor diyen görmedim. Zaman zaman a işlemcili x markasının telefonunu incelerken ısınmıyor akıcı derken yine a işlemcili y firmasının cihazınada ısınıyor donuyor patlıyor çatlıyor vs. vs. yardırıyor diyebiliyor farklı incelemelerde buna şahit oldum. Xiaomi TR forumunda Mesut abiye savaş ilan ettiler zaten :) Mesut abi bence duygusal davranmayı bırakmalı ve mi4 incelemesini tekrar yapmalı. Zira Meizu Türkiyeye geliyor haberini verdiğinde çocuklar gibi mutlu heyecanlı göründüğünü unutmamak lazım. Velhasıl kelam Mİ4 donanım olarakta yazılım olarakta MX4 ün 2 tık önünde.

Not: Tamamen kendi görüşlerimi yazdım, zıt görüşe evet saygısız cevaplara hayır diyorum. Fanboy diyecek olana ekranı çatlak GM discovery kullandığımı söyleyin

Donanım Olarak 2 tık öndeki özelliklerini sayabilirmisin? Ayrıca aynı işlemcili farklı marka cihazların aynı derecede ısınmasını beklemek komik olmuş zaten cihazların iç tasarımı ve dizaynı yapısı bu yüzden önemli aylarca prototipler test ediliyor.

Mx4'ün kağıt üzeri performansla sahiplendirildiğini ve Mesut Çevik'in verdiğim örnekteki tuhaf davranışına şahit olmadıysanız birşey diyemem. Komik olmaya gerek yok MTK'yı AMD ve Qualcomm'u İntel'e benzetirsek bariz anlarız aradaki farkı. Bizde seviyoruz ucuza güzel performanslar almayı, verdiğimiz para kadar performans almayı fakat kendimizi kandırmanın alemide yok.

Not: İkinci kez yazıyorum, bunlar tamamen şahsi görüşümdür.

• Telefonu eline almamış kişilerin sağdan soldan google translate terk çeviri ile okuyarak edindikleri (başkalarının yorumlarına dayalı) bilgiler ile gelip burda telefonu eleştirmeleri çok ama çok komik.

Hani derler ya, bilgisi yok ama fikri çok!
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.