Şimdi Ara

-DH-Yeni i20/i20 Coupe/i20 Active-ANA KONU-GÜNCEL- (130. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.776
Cevap
70
Favori
211.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bana mersin derya plaza benzinli 1,2 elite blue için 460 tl bakım parası verdi yıllık ?

Çok fazla geldi , indirim isteyeceğim aksi takdirde daha bekleyeceğim..
  • Fren balatalarim paslanmis fren yapincada ses geliyor. Buna ne gibi işlem yaparlar ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • serser12 S kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkür ederim. Soruyu sorali çok oldu. Buradan cevap alamayınca bende sizin yaptığınız gibi deneyerek buldum cevabı.

Baaka bir soru sorayım. Daha evvel eski kasa i20 kullandım. Serviste yazılımla otomatik kapı kilitleme ozellgino actirmistim. Bu kasalarda böyle bişey varmı? Clio 4 te kullandım. Onda konsoldaki kapı kilit düğmesine basılı tutunca bu özellik aktif oluyordu.

• Arkadaşlar i20 1.2 elite blue + pan + smart paket ile aranizdayim.
    Tavsiye ettiğiniz birsey var mıdır bunu yapin bunu yapmayin gibi,
    Teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

Arkadaşlar i20 1.2 elite blue + pan + smart paket ile aranizdayim.
    Tavsiye ettiğiniz birsey var mıdır bunu yapin bunu yapmayin gibi,
    Teşekkürler

Hayirli olsun.kaca aldiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: tods

Cevap için teşekkür ederim. Soruyu sorali çok oldu. Buradan cevap alamayınca bende sizin yaptığınız gibi deneyerek buldum cevabı.

Baaka bir soru sorayım. Daha evvel eski kasa i20 kullandım. Serviste yazılımla otomatik kapı kilitleme ozellgino actirmistim. Bu kasalarda böyle bişey varmı? Clio 4 te kullandım. Onda konsoldaki kapı kilit düğmesine basılı tutunca bu özellik aktif oluyordu.

Bu hafta servise gidecem bunuda sorarım
    Asıl sorun geri vitese takınca radyonun sesi kısılmıyor kısılmayınca park sensörünü duyamıyorsunuz yazılım güncelleme falan gelmişmidirki?

• Arkadaslar ustunde pirelli p1 cuntirato ile geldi,bu lastikten gelen var mi baska birine.
    Normalde michelin energy saver ile geliyor.
    Sessiz ve tutusunu begendim lastiğin ama okuduklarima gore islakta sikintilari varmis var mi kullanan ?

• quote:

Orijinalden alıntı: cello1234

quote:

Asıl sorun geri vitese takınca radyonun sesi kısılmıyor kısılmayınca park sensörünü duyamıyorsunuz yazılım güncelleme falan gelmişmidirki?

Geri vitese takınca radyonun susması gibi bişeyi ilk.defa sizden duyuyorum. Daha evvel karşılaşmadım ama çok mantıklı ve yararlı bir özellik olur.

• quote:

quote:

quote:

Geri vitese takınca radyonun susması gibi bişeyi ilk.defa sizden duyuyorum. Daha evvel karşılaşmadım ama çok mantıklı ve yararlı bir özellik olur.

Almanlarda hatta çoğu markada var hocam
    Babamın arabasına binince radyonun sesini kısıyor çok kullanışlı bir özellik yazılımsal bir olay inş. Gelmiştir

• ses ayarlardan geri vitese takınca veya diğer seyler için ses ayarlarını yapabilirisiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

Arkadaslar ustunde pirelli p1 cuntirato ile geldi,bu lastikten gelen var mi baska birine.
    Normalde michelin energy saver ile geliyor.
    Sessiz ve tutusunu begendim lastiğin ama okuduklarima gore islakta sikintilari varmis var mi kullanan ?

Ben bursa da gördüm pirelli vardı .

Sende enerjy saver isteseydin

Enerjy saver ları 4 sene kullandım 60binde değiştirdim .
    Hala diş vardı 3mm fazla ama yanaklardan çatlıyor yumuşak balon yapıyor .
    Ani Frende kızaklayıp gidiyor ama virajlarda sert girdiğim de kayma savurma yol iyi tutunuyordu

• quote:

Orijinalden alıntı: kanex

ses ayarlardan geri vitese takınca veya diğer seyler için ses ayarlarını yapabilirisiniz..

Nerden yapılıyor hocam o ayarlar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: istanbulçocuğu

Hyundai i20 1.2 elite pan düşünüyorum. Araç sahipleri yakıt tüketimi konusunda bilgilendirebilirse sevinirim, şimdiden teşekkürler

%20 dur kalk trafik
    %50 E-5 70-80km hızlarla
    %30 TEM 100-110km hızlarla

6.1 lt benzin, 7.5 lt LPG tüketiyor.

• quote:

quote:

ses ayarlardan geri vitese takınca veya diğer seyler için ses ayarlarını yapabilirisiniz..

yazdığım gibi ayarlar SES AYARLARI burdan yapılıor
  • quote:

quote:

quote:

yazdığım gibi ayarlar SES AYARLARI burdan yapılıor

Style modelde ses ayarlarında öyle bir seçenek yok

• cello1234 C kullanıcısına yanıt
    pardon hocam ben elite model deki navigasyon için demiştim style modelde sanırım navigasyon yoktu yoksa bilmiorum ama navigasyon varsa aynen dediğim sekilde...
  • kanex K kullanıcısına yanıt
    Yok hocam maalesef style'da ekran yok renksiz ekrandada ses ayarları menüsü varda o tür ayar yok

• Merhaba arkadaşlar ben de bugün 1.2 jump beyaz ile aranıza katıldım. Hyundai alma şöyledir böyledir diyenlere pek kulak asmadan bütçeme uygun donanımlı ve çok hoşuma giden bi araç aldim. Aracı yarın teslim alacağım. ilk aracım olacak. Yakıt tüketim değerlerini merak ediyorum kullananan arkadaslardan bu konuda bilgi istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: !! €MR€ !!

Merhaba arkadaşlar ben de bugün 1.2 jump beyaz ile aranıza katıldım. Hyundai alma şöyledir böyledir diyenlere pek kulak asmadan bütçeme uygun donanımlı ve çok hoşuma giden bi araç aldim. Aracı yarın teslim alacağım. ilk aracım olacak. Yakıt tüketim değerlerini merak ediyorum kullananan arkadaslardan bu konuda bilgi istiyorum.

Hocam hayirli olsun ne kadara aldiniz ben de dusunuyorum i20 jump

• yakıt tüketimi olarak ilk 1000km boyunca önce 9lt lerden başlamak üzere 8.5, 8, 7.5, 7, 6.5 diye motor açıldıkça kademe kademe düştüğünü göreceksin genelde herkeste istanbul içi tem çevre yolu ve çok abartı olmayan dur kalk trafiğinde aracın yakıt tüketim ortalaması 6.5lt lerde oluyor ve kolay kolayda 7lt yi geçmiyor. Sizin araç en baz donanım olduğu ve ilave ağırlıkları olmadığı için(sunroof, çelikjant vs) 1060kg civarında olması lazım ve bu yakıt tüketimi açısından daha olumlu birşey. Ayrıca aracın motoru birkaç uzun yoldan sonra yaklaşık 7-8bin km lerden sonra tam anlamıyla açılıyor ve araç 1.2 gibi değil adeta 1.4müş gibi hisettirmeye başlıyor. yakıtı olsun çekişi olsun konforu olsun dört dörtlük araba. bu arabaya inceleme sitelerinde orda burda laf atan çamur atanlar arabadan gram anlamayan hyundaiye karşı önyargılı sabit fikirli insanlardır bakmayın siz onlara. ben olsam ama jump değil style alırdım bütçeniz ona yetmiş sanırım yinede güzel araba hayırlı olsun kazasız belasız binin inş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WarSaw -- 30 Kasım 2015; 23:34:44 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.