Şimdi Ara

Antivirüs devi AVG satılmak üzere

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Antivirüs devi AVG satılmak üzere

Son yıllarda gerek rekabetin iyice zorlayıcı hale gelmesi, gerekse tüketicilerin antivirüs konusunda farklı yaklaşımlar sergilemesi, bu alanda faaliyet gösteren devlerin de sendelemesine neden oluyor.

McAfee'nin Intel'e satılmasının ardından Symantec de finansal krize girmiş ve hisselerini satması konusunda tartışmalar yaşanmıştı. Bu kez aynı durumda AVG bulunuyor. 

Uzun yıllardır veri güvenliği konusunda pek çok ürüne imza atan AVG, yoluna devam etmek için kendisini satın alacak potansiyel firmalar ile görüşmeler yapıyor. Amsterdam kaynaklı olan AVG, 187 milyon kullanıcıya sahip ve 1000 civarında da çalışanı bulunuyor. Firma yılın üçüncü çeyreğinde 92 milyon dolar gelir elde etmişti. 

Gelen bilgilere göre görüşmeler ilk aşamasında. Şimdilik bir satış kararı mevcut değil ancak ilerleyen aylarda satış sürecinin nasıl olacağı şekillenmiş olacak.  

• Eset dışında hepsi sistemi somuruyor, hiç bir yenilik yapan yok Eset dışında. Batmaları çok normal

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Antivirüs kullanan mı kaldı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Security Essantial iş görüyor. İşe yaramaz virüs programları para tuzağı.
  • Gördüğüm kadarı ile gereksiz olanlar satılıyor.

Mcafee denen zımbırtı yüzünden bilgisayara format attım.

Normalde antivirüs kullanmam fakat en beğendiğim kaspersky.

Pc de virüs vardı antivirüs kurulmuyordu.

Kaspersky temizleme aracı ile virüsü temizledi sonra kendini kurdu.
  • Mcafee kullanıyordum bilgisayar inanılmaz derecede yavaşlamıştı kaldırmak zorunda kaldım .Bu virüs programlarının çoğu sistem sömürüyor o yüzden kullanmıyorum.
  • Kapitalizmin en komik sektörlerinden biri antivirüs. Tabi biz ev kullanıcıları virüs konusu hadi be ordan gibi geliyor. Sunucu sahibi bir işletmenin virüslerden neler çektiğini görmek lazım. Ama kendi yarattıkları virüse antivirüs hazırlayarak sektör yarattılar. Bunu kimse inkar edemez. Dünün hacker ve bilgisayar korsanlarının bugünün antivirüs patronu ve ya zengini olduğunu da biliyoruz.

• Yıllardır Eset kullanıyorum, şu ana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım. Bu tip firmaların satılmasına da şaşırmamak lazım.
  • Yapmayın hocam anti virüsmü hani şu ıvırı zıvırı hatta çoğu lazım programı virüs olarak algılayıp bilgisayarımın performansını yarıya indiren yazılımlarmı işe yaramazlar. 4 yıldır anti kullanmıyorum 4 yılda 2 kere format yedi bilgisayarım normal antili kullanımda 4 ayda 2 format yerdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tomydeely -- 10 Kasım 2014; 12:23:24 >
  • Demek bu yüzden AVG paso 1 yıl beleş dağıtıyordu.

• Hocam öncelikle merhaba bi arkadaşım önerdi Windows Essential Kullanıyorum Flash Ödevim OLuyor OYun indirdiğimde de oluyor ara sıra nasıl iyimi bu program

• TrustPort Antivirüs kullanıyorum yıllardır, gelişim kaydeden bir diğer yazılımda TrustPort Antivirüs'tür. Yurtdışında çok popüler, Türkiye'de de büyük bir hızla yaygınlaşıyor. Symantec,Mcafee,Kaspersky,Eset fasa fiso hep. En ufak bir gelişim göstermeyen yıllardır isim yaptıkları için son kullanıcıya kendilerini sattıran acınacak şirketler...

• yıllık 100 tl istiyorlar. yok mu ucuz yollu bir antivürüsü. bende mcafee vardı. yüklü gelmişti. 40 tl istiyordu yıllık .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.