Şimdi Ara

Yokmu Çaresi Bıktım Artık (SORUN ÇÖZÜLDÜ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pc im açılışta donuyor ctrl+alt+del yapıp oturumu kapatıp tekrar açıyorum defalarca format attım bıktım artık yapmadığım şey kalmadı bi çare yokmu yardım lütfen Micro

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeSiNaTöR -- 20 Ekim 2006; 19:56:39 >

• acılışta derken nerde wındows/bıos ? pardon wındows sanırım ramlerını bir sök tak yada yerını degıştırip dene

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seventyseven -- 19 Ekim 2006; 18:41:30 >
  • yaptım başka ram de taktım olmadı
  • pc yi açarken masaüstüne ulaşabiliyor musun yoksa masa üstüne gelmeden mi donuyor?
  • guvenlı kıpte dene ager acarsa ekran kartında problem olabılır
  • masaüstüne ulaşıyorum ekran kartı olsa bazı şeyşlerde yapamamam lazım sanmıyorum ekrankartından olsun
  • Kardeş,aşağıdaki ayarları çek pc ye.İngilizce anlarsın umarım.Ben her formattan sonra yaparım
    http://www.tweakxp.com/performance_tweaks.aspx
  • eğer masaüstüne gelip te kilitleniyorsa büyük ihtimal hdd den yapar ...
    başka bir disk tak ve xp kur bakalım ne olacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: technician77

eğer masaüstüne gelip te kilitleniyorsa büyük ihtimal hdd den yapar ...
    başka bir disk tak ve xp kur bakalım ne olacak

onu dıycektım bugun net ne kadar hızlı maşallah
  • quote:

Orjinalden alıntı: enginxml

Pc im açılışta donuyor ctrl+alt+del yapıp oturumu kapatıp tekrar açıyorum defalarca format attım bıktım artık yapmadığım şey kalmadı bi çare yokmu yardım lütfen

Sorunun donanimsal oldugundan emin olmamiz icin, yazilim ihtimallerini elememiz lazim. Öncelikle bak bakalim acilista hangi programlar calisiyor? Zannedersem masaüstü acilinca yaklasik 30-40 saniye vaktin oluyor. Hemen görev cubuguna sag tiklayip, görev yöneticisini ac. Islemler sekmesinde, yüksek yüzde ile calisan bir sey var mi kontrol et. Eger varsa haber ver bakalim.
  • Sorun Bad Sector olabilir.
    Bulabilirsen bir Win98 CD ile DOS ortamına düşür makineyi ve C sürücüsüne scandisk yap.

DOS açılınca "A:\" olarak gelir.
    "C:" yazıp ENTER yap
    Sonra "C:\" konumuna gelir, "scandisk" yazıp ENTER yapacaksın.
    Bad Sector varsa haberleşelim, çözümü var.

Kolay gelsin.
  • ctrl+alt+del yapıp oturumu kapatırken explorer görevi sonlandır çıkıyor sanıyorumki explorer de bir sorun var bu exploreri bu pc den nasıl kaldırırım
    quote:

Orjinalden alıntı: enfal79

quote:

Pc im açılışta donuyor ctrl+alt+del yapıp oturumu kapatıp tekrar açıyorum defalarca format attım bıktım artık yapmadığım şey kalmadı bi çare yokmu yardım lütfen

Sorunun donanimsal oldugundan emin olmamiz icin, yazilim ihtimallerini elememiz lazim. Öncelikle bak bakalim acilista hangi programlar calisiyor? Zannedersem masaüstü acilinca yaklasik 30-40 saniye vaktin oluyor. Hemen görev cubuguna sag tiklayip, görev yöneticisini ac. Islemler sekmesinde, yüksek yüzde ile calisan bir sey var mi kontrol et. Eger varsa haber ver bakalim.

• Explorer gerek internet, gerekse de windows ortamında açtığın sayfaların görüntülendiği tarayıcıdır. İnternet sayfalarını görüntülediğin ara birim INERNET EXPLORER, windows klasör ve sayfalarını görüntülediğin ara birim de WINDOWS GEZGINI olarak bilinir. Yani bilgisayarının çalışabilmesi için bunun olması gerekir, kaldıramazsın.
    Senin tarif ettiğin, bunun kapanışta sonlandırılması ile ilgili olup, zaman zaman görülebilecek bir durumdur. Yani hata veya arıza değldir.
    Selamlar...

ctrl+alt+del yapıp oturumu kapatırken explorer görevi sonlandır çıkıyor sanıyorumki explorer de bir sorun var bu exploreri bu pc den nasıl kaldırırım
  • quote:

masaüstüne ulaşıyorum ekran kartı olsa bazı şeyşlerde yapamamam lazım sanmıyorum ekrankartından olsun

hmm masaüstüne ulaştığına göre ekran kartı nda bir sorun yok gibi ben ilk bakışta bu sorunun olabilir diye düşünmüştüm
  • büyük bir ihtimal donanımsal bir sorun vardır format attıktan sonrada olduğuna göre ramleri kontrol et başka pc lerde dene bakalım normal açılıomu diğer pclerdede
  • Saçma olabilir ama güvenlik kipte aç ve ekran kartı driverini bir guncelle istersen.

bir de etherneti biostan kapat bu da olabilir

msnconfig kontrol et açılış dosyaları ile ilgili olabilir sorununuz...
  • pc me başka ram taktım olmadı taktıgım ram yenı 2 aylık falan
    quote:

Orjinalden alıntı: Framcis_Ryan

büyük bir ihtimal donanımsal bir sorun vardır format attıktan sonrada olduğuna göre ramleri kontrol et başka pc lerde dene bakalım normal açılıomu diğer pclerdede
  • peki program ekle kaldırdan windows bileşenleri ekle kaldır var bunun anlamı nedir?
    Orjinalden alıntı: drhasan112

Explorer gerek internet, gerekse de windows ortamında açtığın sayfaların görüntülendiği tarayıcıdır. İnternet sayfalarını görüntülediğin ara birim INERNET EXPLORER, windows klasör ve sayfalarını görüntülediğin ara birim de WINDOWS GEZGINI olarak bilinir. Yani bilgisayarının çalışabilmesi için bunun olması gerekir, kaldıramazsın.
    Senin tarif ettiğin, bunun kapanışta sonlandırılması ile ilgili olup, zaman zaman görülebilecek bir durumdur. Yani hata veya arıza değldir.
    Selamlar...

ctrl+alt+del yapıp oturumu kapatırken explorer görevi sonlandır çıkıyor sanıyorumki explorer de bir sorun var bu exploreri bu pc den nasıl kaldırırım
  • Ram yada hdd den olduğunu tahmin ediyorum.
    iksinide değiştirip dene inşallah düzelir.
    iyi forumlar.
  • ram i değiştirdir denedim hdd yi daha yeni aldım 4-5 ay kadar oldu ilk aldıgımda yanlış kurulumdan bir kaç kez format atmak zorunda kaldım o günden bu yana toplam 4-5 kez format atmışımdır . son iki seferdir bu sorunla karşılaşıyorum
    quote:

Orjinalden alıntı: onderos

Ram yada hdd den olduğunu tahmin ediyorum.
    iksinide değiştirip dene inşallah düzelir.
    iyi forumlar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.