Şimdi Ara

NVIDIA® SHIELD™ Tablet [Ana Konu]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
162
Cevap
7
Favori
6.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Özellikler

NVIDIA® Tegra® K1 192 core Kepler GPU, 2.2 GHz ARM Cortex A15 İşlemci

2 GB Ram

8-inch 1920x1200 Çoklu Dokunmatik Full HD Ekran

9.2mm Kalınlık 390 Gram Ağırlık

32 GB (WiFi+4G LTE) / 16 GB (WiFi-only) Depolama

Android 4.4.2 İşletim Sistemi (Android 5.0 Lollipop Gelecek!)

DirectStylus 2 Ekran Kalemi

Çift Ön Hoparlör Dahili Mikrofon

5MP Çözünürlükte Ön ve Arka Kamera

19.75Whr Batarya

WiFi, Bluetooth, GPS, LTE, microSD

Resimler

Kutu İçeriği

NVIDIA® SHIELD™ Tablet
    NVIDIA DirectStylus™ 2
    Adaptör
    USB Kablosu

Benchmark ve Batarya Karşılaştırma Testleri (Engadget)

İncelemeler

TeknoSeyir İncelemesi (Türkçe olarak incelenen tek yer)

Engadget(Tıklayınız)

Android Authority

Marques Brownlee

Fiyat

16 GB (WiFi-only) 299$ - 32 GB (WiFi+4G LTE) 399$

Nereden, Ne Kadara ve Nasıl Alabilirim?

Bildiğim kadarıyla tablet Türkiye'ye giriş yapmadı. Bu yüzden yabancı sitelere yönelmek zorundayız. Yurt dışından Türkiye'ye gönderim yapan Amazon'dan alabilirsiniz.

Amazon.com NVIDIA SHIELD Tablet (WiFi)

Amazon.comNVIDIA SHIELD 32GB 4G LTE Tablet, Black 8-Inch (AT&T, Unlocked)

WiFi modelini ele alacak olursak, Amazon.com'dan sipariş verdiğimiz de vergisi ve kargosu dahil şöyle bir fiyat ortaya çıkıyor;

Dolar kuruna bağlı olarak 900 TL civarında oynuyor. (09.11.2014 1 ABD Doları =2,2671984 Türk Lirası) Kredi kartıyla alabilirsiniz.

Aksesuarlar

Sheild Kablosuz Kontrolcü

$59.99 fiyat etiketiyle oyun keyfinizi katlayacak bir kontrolcü. Genel olarak incelemelerde beğenilmiş. Aynı zaman da bunu PC'nizde de kullanabilirsiniz.

Sheild Tablet Kabı

$39.99 fiyat etiketiyle kullanımınızı kolaylaştıracak bir ürün daha. İncelemeler de pek bir şey göremedim fakat fiyat biraz pahalı geldi.

Not; Amazon.com'dan Tablet (Wifi) + Kontrolcü + Kap = 1.188,27 TL'ye denk geliyor bugünün kuruyla.

Kişisel yorumum cihazı daha kullanamadım. Seneye tatil zamanı almayı düşünüyorum eğer fikrim değişmez ise. Fakat anlamadığım bir şekilde tablet Türkiye'deki sitelerde pek bahsedilmemiş. Sanırım Nvidia yapınca oyuncu tableti gibi bir şey olmuş.

Halbuki Tegra K1 işlemcisiyle bence en iyilerinden biri. Hızlı ve saf Android'e çok yakın. Kaldı ki kendisine özel oyunlar da es geçilemeyecek düzeyde. Acaba ileride hangi oyunlar gelir dedirtiyor insana.

Türkiye'den alım için tek sıkıntısı garanti durumu. Bu konu hakkında pek bir fikrim yok bu yüzden dikkatli kullanmak gerek cihazı.

Tablet alacaklara iyi bir tavsiye olabilir bence bu tablet. Nexus 9 1.179 TL fiyatıyla geliyor Amazon'dan alınca ve aradaki 300 liralık fark az değil. Ayrıca değer mi bilinmez.

Şöyle bakmak lazım olaya biraz da. Hem tablet görevi görüyor, hem Android de oynayabileceğiniz oyunlar size daha keyifli bir şekilde sunuyor hem de kalemiyle size ayrı bir hobi kazandırıyor.

Ben satın alabileceğiniz sitelerden Amazon'u önerdim fakat Amazon üzerinden aldığınızda gümrükte, kargoda vs çıkacak herhangi bir sorun da sorumluluk kabul etmediğimi de belirtmek isterim.

Ayrıca forumda kullanan bir arkadaşımız da var;

quote:

Orijinalden alıntı: trulli

Güzel bir konu ellerine sağlık.

Muhtemelen Türkiye'de shield tablet sahibi olan yegane kişilerden biri olarak ben de böyle bir konu açmayı daha doğrusu detaylı bir incelemesini yapmayı düşünüyordum ama vakit bulamadığım için hayata geçiremedim malesef.

Tableti yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. Cihazın mazleme kalitesi yüksek, ekranı hem parlak hem de netlik bakımından harika. Ses konusunda size bakan 2 adet stereo hoparlör ile son derece yeterli bir iş çıkarıyor.

Benim gözlemlediğim yegane eksik noktalar, kitkat işletim sisteminin Tegra K1 tam uyumu sağlanamamasından kaynaklı, arayüzde zaman zaman meydana gelen kasılmalar. Bu durumu Lolipop ile çözecekler kanımca.

Bir de bu cihazı layığı ile kullanmak için gamepad ini mutlaka almak gerekli. Ben denemelerimde hem xbox360 hemde dualshock kullandım. Özellikle xbox gamepad i orjinal gamepad e çok yakın bir deneyim sunuyor. Tabi yine bazı modlar ve işlevler için kendi gamepadi gerekli.

Aldığımdan beri 2 adet güncelleme geldi. Bu ay içerisinde de Andorid 5 Lolipop güncellemesini alacağı açıklandı. Nexus 9 un Tegra yongası ile çıkması en çok shiled tablet e yaramıştır diye düşünüyorum çünkü bu sayede andriod güncellemeleri nexus 9 ile yakın zaman aralıklarında çıkacaktır.

Forumda araştırdım ve bir ana konu göremedim. Umarım boşa uğraşmamışımdır, faydalı bir konu olmuştur. Yanlış bir nokta varsa lütfen belirtin. Ayrıca görüşlerinizi merak ediyorum tablet hakkında.

Herkese iyi forumlar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KOSMERCAN -- 17 Kasım 2014; 13:45:16 >

• Güzel bir konu ellerine sağlık.

Muhtemelen Türkiye'de shield tablet sahibi olan yegane kişilerden biri olarak ben de böyle bir konu açmayı daha doğrusu detaylı bir incelemesini yapmayı düşünüyordum ama vakit bulamadığım için hayata geçiremedim malesef.

Tableti yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. Cihazın mazleme kalitesi yüksek, ekranı hem parlak hem de netlik bakımından harika. Ses konusunda size bakan 2 adet stereo hoparlör ile son derece yeterli bir iş çıkarıyor.

Benim gözlemlediğim yegane eksik noktalar, kitkat işletim sisteminin Tegra K1 tam uyumu sağlanamamasından kaynaklı, arayüzde zaman zaman meydana gelen kasılmalar. Bu durumu Lolipop ile çözecekler kanımca.

Bir de bu cihazı layığı ile kullanmak için gamepad ini mutlaka almak gerekli. Ben denemelerimde hem xbox360 hemde dualshock kullandım. Özellikle xbox gamepad i orjinal gamepad e çok yakın bir deneyim sunuyor. Tabi yine bazı modlar ve işlevler için kendi gamepadi gerekli.

Aldığımdan beri 2 adet güncelleme geldi. Bu ay içerisinde de Andorid 5 Lolipop güncellemesini alacağı açıklandı. Nexus 9 un Tegra yongası ile çıkması en çok shiled tablet e yaramıştır diye düşünüyorum çünkü bu sayede andriod güncellemeleri nexus 9 ile yakın zaman aralıklarında çıkacaktır.

• trulli kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam, evet sizi görmüştüm tablet ile ilgili ana konu var mı diye araştırırken, yorum yapmasaydınız özel mesaj atıp tecrübelerinizi paylaşmanızı isteyecektim, sağolun.

Malzeme kalitesi yüksek gözüküyordu ama emin olamamıştım, bu mesajınıza sevindim gerçekten. Güncelleştirme olayı ciddi anlamda çok iyi. Yazılıma önem veren biri olarak en önler de geliyor benim için. Umuyorum Android L ile çözülür.

Kendi kontrolcüsü de güzel bir şeye benziyor, internette PC ile uyumlu olduğu söyleniyor fakat siz denediniz mi acaba yada siz de var mı? Yani alıp hem tablette hem arkadaşlar ile Fifa atarken PC'de oynanıyor mu? Eğer sıkıntılı ise almak biraz gereksiz olur çünkü şöyle bir fiyat durumu var.

Tablet (Wifi) + Xbox360 Kontrolcüsü = 1026 TL
    Tablet (Wifi) + Shield Kontrolcüsü = 1081 TL

Arada 55 lira fark oluşuyor. Eğer kendi kontrolcüsü PC'de sıkıntı çıkartmıyorsa 55 lira daha vermeye değer diye düşünüyorum.

Aynı yonga ile çıkması gerçekten büyük avantaj. Nvidia desteği kesmezse ciddi anlamda uzun bir tablet ömrü ortaya çıkar.

• Bu modelin Denver CPU ile çıkmaması kötü oldu, bir sonraki model 64-bit uyumlu çıkar umarım. Yine de internette incelediğim kadarıyla en güçlü Android cihazlardan biri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet haklısınız hocam. Sanıyorum dediğiniz gibi bir sonraki model o şekilde olur. Kesinlikle katılıyorum çok güçlü Türkiye'de neredeyse hiç bilinmiyor.
  • Bu hafta içinde TeknoSeyir'de inceleme yayınlanacakmış galiba, çıktığı zaman konuya ekleyeceğim çok iyi oldu bu çünkü Türkçe inceleme yok.
  • trulli kullanıcısına yanıt
    Kalem performansı nasıl acaba? Bende note serisi bir tablet var, onunla kıyaslayabilir misiniz?
  • vbalikci kullanıcısına yanıt
    Kalemi kapasitif, yani herhangi bir digitizer'ı yok diye biliyorum. Fakat ekranın yüzey algılama kabiliyeti var. Kalemin ince kısmıyla ince çizgi, kalın kısmıyla kalın çizgi çizebiliyorsunuz. Aslında burda güçlü olan kalem değil, Dabbler adlı uygulama. Gerçekten güzel bir uygulama, YouTube'da videolarına bakabilirsiniz. Ben de hem ucuz olması hem de saf Android olmasıyla bu tableti düşünüyordum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tabletleriniz hayırlı olsun arkadaşlar. Ne kadara mal ettiniz bu cihazı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vbalikci

Kalem performansı nasıl acaba? Bende note serisi bir tablet var, onunla kıyaslayabilir misiniz?

note serisinden hiç bir artısı yok kalemin. eğitim için not alma için vs kullanamazsınız. resim yapmak içinde kullanamazsınız. gimmick olarak eklemişler... daha ince bir uç ve daha ince bir ekran boşluğu gerekli fonksiyonel olabilmesi için. malum hover yapınca kalem havadayken ekranda hangi hizada olduğu görünmüyor, ekranla cam arasında da boşluk var dolayısı ile koyduğunuz bir noktanın üzerine tekrar bir nokta koyma ihtimaliniz çok düşük.
  • eofdred E kullanıcısına yanıt
    Anladım dostum çok teşekkür ederim, yeni 7 ya da 8 note'u beklemek lazım..
  • @vbalikci

Hocam valla video da güzel gözüküyor ama kullanan arkadaşlar daha iyi fikir vereceklerdir çünkü reklam videosu sonuçta.

@eofdred Hocam bilgilendirdiğin için teşekkürler.

@Gladiotürk

Keşke olsa fakat şimdilik sadece aklımdaki ilk tablet bu, ilk mesajın aşağısında da yazdım hatta seneye tatil zamanı almayı düşünüyorum diye, umuyorum hayırlı olacak.

Fiyat konusuna gelince Amazon dışında bir yerden daha ucuza geleceğini pek zannetmiyorum, yani alanlar da o şekilde almışlardır diye tahmin ediyorum, şuan ki dolar kuruyla TRY 888,89 tutuyor Amazon'dan her şey dahil. Ama biri yurt dışından gizlice getirir vergi alınmaz orası ayrı. Çünkü diğer sitelerde pahalı idi fiyatı, yada kargo fazla çıkıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KOSMERCAN -- 16 Kasım 2014; 22:55:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ua_atacan

@vbalikci

Hocam valla video da güzel gözüküyor ama kullanan arkadaşlar daha iyi fikir vereceklerdir çünkü reklam videosu sonuçta.

@eofdred Hocam bilgilendirdiğin için teşekkürler.

@Gladiotürk

Keşke olsa fakat şimdilik sadece aklımdaki ilk tablet bu, ilk mesajın aşağısında da yazdım hatta seneye tatil zamanı almayı düşünüyorum diye, umuyorum hayırlı olacak.

Fiyat konusuna gelince Amazon dışında bir yerden daha ucuza geleceğini pek zannetmiyorum, yani alanlar da o şekilde almışlardır diye tahmin ediyorum, şuan ki dolar kuruyla TRY 888,89 tutuyor Amazon'dan her şey dahil. Ama biri yurt dışından gizlice getirir vergi alınmaz orası ayrı. Çünkü diğer sitelerde pahalı idi fiyatı, yada kargo fazla çıkıyordu.

kullanıyorum ben nvidia tegra note 7 var bende :)
    birde galaxy note pro var, ikisi arasında çok büyük fark var. ama el yazısı ile yazarken genelde refleksler devreye giriyor idare eder bir şekilde yazıyorsunuz o yüzden güzel. avuç önlemesi çok iyi çalışıyor elinisi ekrana koyabiliyorsunuz ama bir tane de parmak girerse işin içine o bazen sorun yaratıyor kalem tutan eli yumruk yapmanız lazım.
    not almak için galaxy note 8 bile daha daha iyi bir alternatif diyebilirim. ama onda bununla olduğu gibi oyun falan oynayamazsınız tabi

Valla not tutmak için düşünen arkadaşlar için çok iyi oldu bu yorum fakat daha iyidir belki de Note 7'ye göre.

Ayrıca beklediğim haber geldi; gece Teknoseyir incelemesi var hazır olun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KOSMERCAN -- 17 Kasım 2014; 1:07:43 >
    Murat Gamsız'a yarım akıllı demeyi pek hoş bulmadım hocam. Severek takip ettiğim birisi. Şimdi izleyeceğim incelemeyi. Doğrudur kalem hakkında dediğim gibi pek yorum yapamıyorum. Umuyorum daha iyi olmuştur diyelim.

35 Teknoseyir incelemesi, bir göz atın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KOSMERCAN -- 17 Kasım 2014; 11:45:18 >

• Gladiotürk kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim. Ben Amazon'dan alıp ablamlara getirttim.Eylül ayında aldığımda o zamanki dolar kuru ile bana 675tl ye mal oldu.

Benim için en büyük eksiklik gamepad ini alamamak oldu, o zaman daha piyasaya sürmemişlerdi. Şimdi mecbur onu ayrı getirticem, en uygun yolu arıyorum şu an:)
  • quote:

Murat Gamsız'a yarım akıllı demeyi pek hoş bulmadım hocam. Severek takip ettiğim birisi. Şimdi izleyeceğim incelemeyi. Doğrudur kalem hakkında dediğim gibi pek yorum yapamıyorum. Umuyorum daha iyi olmuştur diyelim.

Kalem hakkında sıfır bilgi verdiler videoda... Uzman gelsin anlatsın diyorlar ben levente anlattım kalemin nasıl çalıştığını ama gurur çok kötü bir şey, kaliteli içerik çıkartamıyolar artık bu yüzden. Benim spec sheesheet e bakım 5 dk da anlayabileceği bilginin yarısını 3 dakikalık videoda verememişler sağlık olsun. Linus Tech tips diye bir youtube kanalı var onu tavsiye ederim ingilizce konuşabilenlere

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Geç cevap için özür dilerim. Bende kendi kontrolcüsü olmadığı için bahsettiğiniz şekilde bir denemem olmadı. Sadece xbox 360 kontrolcüsü ile kullanabildim. Duyduğum kadarıyla gamepad kablolu olarak pc de kullanılabiliyormuş.

Ama ne de olsa uyum konusu dört dörtlük değil. Zaten teknoseyir incelemesinde de bahsetmişler, kendi kontrolcüsü üzerinde bir dolu özellik var. Benim yaptığım sadece günü kurtarmak gibi oluyor:)

Bence bu tablet kesinlikle kontrolcüsü ile birlikte alınmalı. Sizin de hesapladığınız gibi 55tl için başka bir çözüm aramaya gerek yok. Shield ın kontrolcüsü de xbox 360 kadar pc de iş görür diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trulli -- 17 Kasım 2014; 12:20:04 >
  • Tekrar hayırlı olsun. Gerçekten edinmek istediğim bir tablet olmuş. Almanyadan getirtmeye çalışacağım bakalım :)

Evet kalemden hiç bahsedilmemiş. İlginç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eofdred

quote:

Kalem hakkında sıfır bilgi verdiler videoda... Uzman gelsin anlatsın diyorlar ben levente anlattım kalemin nasıl çalıştığını ama gurur çok kötü bir şey, kaliteli içerik çıkartamıyolar artık bu yüzden. Benim spec sheesheet e bakım 5 dk da anlayabileceği bilginin yarısını 3 dakikalık videoda verememişler sağlık olsun. Linus Tech tips diye bir youtube kanalı var onu tavsiye ederim ingilizce konuşabilenlere

Levent'e anlattım derken? Ben incelemeyi beğendim, pil konusuna girmemişler. Kalem olayını da acemi düzeyde biri için(benim gibi) iyi olduğunu belirtmişler fakat daha üstü için adamlar da bilemez sanırım, yanlış yönlendirmek istemediler diye düşünüyorum.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.