Şimdi Ara

Google Maps de yeni tasarım diline kavuşuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Google Maps de yeni tasarım diline kavuşuyor

Google'ın çekirdek uygulamaları yavaş yavaş Metarial Design tasarım diline uyarlama çalışmaları devam ederken Ajanda'da sonra sıra Haritalar uygulamasına geldi. Şu an her iki uygulama da indirmeye sunulmuş değil. Ancak apk dosyalarını bulabilmek mümkün. 

Haritalar uygulaması 9 numaralı sürüm ile birlikte sade bir tasarım ve daha kolay bir erişilebilirlik imkanına kavuşuyor. Yeni tasarımda iki yuvarlak buton mevcut. Bunlardan bir tanesi konumunuzu gösteriyor, diğeri ise navigasyon özelliğine geçiş yapıyor. 

Kenar menü butonu ise arama çubuğu ile bitişik hale gelmiş. Ayrıca navigasyon sekmesi daha renkli hale gelirken, yakındaki mekanları keşfetme özelliği de kartlar şeklinde mekanların bilgilerini sunuyor. 

Haritalar yeni güncelleme ile akşam yemeği rezervasyonları yapabildiğiniz OpenTable platformunu entegre ediyor. Ayrıca Uber entegrasyonu ile bekleme süreleri ve ücret tahminleri de harita üzerinde görülebilecek. Güncellemenin kısa süre içerisinde yayımlanması bekleniyor.  

• niye sesli navigasyon yok hala anlamak mümkün değil, allahtan yandex varda bir nebze kullanabiliyoruz, umarım nokianın da here maps i hızlı bir gelişim gösterir
  • Çok hoş olmuş ama igo varken kullanmam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu saatten sonra Google akar..

• temel google uygulamalarını dışarıdan apk indirerek yükleyemezsiniz.

• swat882 kullanıcısına yanıt
    Here mapsin şu hali bile yandexi parçalar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

Yok be hocam, belki beta sürümünden çıkınca dediğiniz olabilir, çünkü yandex in çok büyük yatırımları var Türkiye için, Nokia yi da bekliyoruz tabi ülkemizdeki faaliyet ve gelişimlerini"

Keşke satılmasaydi microsoft a belki daha fazla umudum olabilirdi ama, bekleyelim görelim

• Yeni tasarım hoş gözüküyor ben beğendim.

• Yandex Türkiye bu kadar yatırım yapmasaydı maps geliştirilmezdi.

Darısı microsoft'un başına.

Here bence sadece Microsoft'a özel kalmalıydı.
  • Yaptıkları tasarımları güzel bu tasarımda güzel olmuş

Hocam bi yükle kullan farkı göreceksin. Yandex çok yavan kalıyor. Köftecileri bile buluyor here maps

• quote:

Hocam bi yükle kullan farkı göreceksin. Yandex çok yavan kalıyor. Köftecileri bile buluyor here maps

tamam bakıyorum teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: swat882

quote:

Yok be hocam, belki beta sürümünden çıkınca dediğiniz olabilir, çünkü yandex in çok büyük yatırımları var Türkiye için, Nokia yi da bekliyoruz tabi ülkemizdeki faaliyet ve gelişimlerini"

Keşke satılmasaydi microsoft a belki daha fazla umudum olabilirdi ama, bekleyelim görelim

Here Maps' i Lumia 620de kullanıyordum. Yandex'i parçalar, tekrar birleştirir sonra bir daha parçalar

• quote:

Orijinalden alıntı: Sanki Bana Pele

quote:

Orijinalden alıntı: swat882

quote:

Here Maps' i Lumia 620de kullanıyordum. Yandex'i parçalar, tekrar birleştirir sonra bir daha parçalar

allah allah valla böyle diyorsanız artık yandex kullanmıyorum yani, bu hafta içi full deneyim bir bakalım nasılmış betaı

Hala Beta sürümde mi yahu Here Maps sadece harita uygulaması. Here Drive navigasyon uygulaması :) Bir de Here Transit vb. uygulamalar vardı ama onlara pek ihtiyacım olmamıştı :)

Hatta size referans olmasi için bir anımı anlatayım. 2013 Temmuz ayında kız arkadaşıma bir ilaç lazım olmuştu. Hem haftasonu hem de internet paketim yoktu. Civardaki en yakın eczaneden nöbetçi eczanelerin listesine baktık. Cevrimdisi olarak 3 eczanenin de adresini buldu sorunsuz. En yakın gözüken eczaneye de hiç bir sapma yapmadan cevrimdisi olarak götürdü. Aslında en güzel özelliği bu. Cevrimdisi olarak da rahatlıkla kullanilabiliyor olmasi. Mesela şu an Note 2 var. Ama Here Maps uygulamalarını arıyorum hala.

• quote:

Hala Beta sürümde mi yahu Here Maps sadece harita uygulaması. Here Drive navigasyon uygulaması :) Bir de Here Transit vb. uygulamalar vardı ama onlara pek ihtiyacım olmamıştı :)

Hatta size referans olmasi için bir anımı anlatayım. 2013 Temmuz ayında kız arkadaşıma bir ilaç lazım olmuştu. Hem haftasonu hem de internet paketim yoktu. Civardaki en yakın eczaneden nöbetçi eczanelerin listesine baktık. Cevrimdisi olarak 3 eczanenin de adresini buldu sorunsuz. En yakın gözüken eczaneye de hiç bir sapma yapmadan cevrimdisi olarak götürdü. Aslında en güzel özelliği bu. Cevrimdisi olarak da rahatlıkla kullanilabiliyor olmasi. Mesela şu an Note 2 var. Ama Here Maps uygulamalarını arıyorum hala.

Bende de note 2 var hocam.Here Beta diye indirin sesli navigasyon var.Hiçbir sıkıntısı yok.Sadece TR haritasını ve sesini indirin tamamdır.Çevrimdışı kullanabilirsiniz tekrar.

• ALBAY kullanıcısına yanıt
    Aa bunu hiç bilmiyordum. Sağolun hocam

• quote:

Aa bunu hiç bilmiyordum. Sağolun hocam

teşekkürler dostum bilgilendirme için, bugün işe giderken kullandım gerçekten etkilendim, başka navigasyon programlarının bulamadığı rotaları harika bir şekilde çiziyor,

Ayrıca hep birlikte geri bildirimden geliştirici seçeneklerine tik atalım, geliştirmeye yardımcı olalım, nokia yı severim gerçekten, umarım diğer programlarıda gelir
    Rica ederim hocam begenmenize ve işe yaramasina cok sevindim :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.