Şimdi Ara

Yeni bir zararlı yazılım grubu iOS ve OS X platformlarını hedef alıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Yeni bir zararlı yazılım grubu iOS ve OS X platformlarını hedef alıyor

Apple'ın virüs bulaşmayan işletim sistemli olarak yıllarca lanse ettiği OS X ve iOS platformları son yıllarda artık daha fazla hackerların hedefi haline gelmeye başladı. Yeni bir zararlı yazılım grubu ise her iki platformu da tehdit ediyor. 

Palo Alto Networks tarafından keşfedilen zararlı yazılım grubu WireLurker adını taşıyor ve uygulamalar üzerinden iOS veya OS X cihazlarına bulaşabiliyor. Veya OS X cihazlarına bulaşarak USB bağlantısı ile iPhone modellerine geçiyor.  

Yazılımların Çin'de geliştirildiği tahmin ediliyor. Zira uygulama bir Çinli üçüncü taraf uygulama mağazasında tespit edildi ve genelde ülke içerisindeki kullanıcıları etkiliyor. 

Bugüne kadar 400'den fazla yazılımda bu zararlı tespit edildi ve bunlar toplamda 350 bin kez indirilmiş durumda. Yazılımın Apple kimliğini ve rehberi kolayca uzak sunuculara yükleyebildiği belirtiliyor. Ayrıca diğer uygulamalara da bulaşabiliyor. Zararlı yazılıma karşı geliştirilmiş bir çözüm yok ancak kullanıcıların sadece App Store üzerinden güvenilir geliştiricilerin uygulamalarını indirmeleri isteniyor.  

• ios kapalı sistem bize bişi olmaz cılar damlar birazdan.icloud gitti,hesap bilgilerin gitti rehber gitti geriye ne kaldı?
    Yeni bahanede hazır gerçi; "hackleniyor ama stabil."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Kayaba Akihiko -- 8 Kasım 2014; 18:05:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neyinkafasi

ios kapalı sistem bize bişi olmaz cılar damlar birazdan.icloud gitti,hesap bilgilerin gitti rehber gitti geriye ne kaldı?

O eski kararlılığı da gitti.

Yıl olmuş 2014 hala gizli soru, sınırsız parola deneme hakkı var.

Sistem her türlü saldırıya açıktı zaten.

Apple IOS'u koruyorsa parasıyla koruyor. Yazılımcıların cebini memnun etmese görürüm ben o kutuyu.

Foxconn'daki sızıntıları bile önleyip önlemedikleri meçhul. Bir kişiyi kurban gösterdiler bana kalırsa.
  • mac os x da ios da açık kaynaklı yazılımlar hertürlü açık olucak eskiden kullanan azdı şimdi sayı ciddi rakamlar olunca seveni severler gibi durum oldu
    sonuçta apple yazılım şirketi illa çözüm olur ama yine açık bulurlar çünkü temel açık kaynak
    eskiden mac osx sistemlere virüs bulaşmıyor deniliyordu çıkan videolarda windows 7 daha sağlam olduğu çıkınca apple hep yeni sürümler ile sorunları çözdü
    ama androidler daha kolay virüs vs bulaşıyor iosta virüs bulaşması çokta zor değildir
  • androiddeki binlerce malware ve virüsün yanında ios da bir tane zararlı yazılımdan bahsedilince fandroidler atlamış hemen =)

• quote:

ios kapalı sistem bize bişi olmaz cılar damlar birazdan.icloud gitti,hesap bilgilerin gitti rehber gitti geriye ne kaldı?

Yav hocam stabil filan olduğu da yok millet birbirini kandırıyor, iphone 5 ten ipad mini sine hepsi kasılıyor ios 8 le birlikte, saçma sapan bir firma işte

• quote:

Orijinalden alıntı: Biggest Star

androiddeki binlerce malware ve virüsün yanında ios da bir tane zararlı yazılımdan bahsedilince fandroidler atlamış hemen =)

Androidde YANLIZCA reklamlı yazılımlar var.(zorla kar amacı güden bilgi sızdırmayan,yanlızca reklam üzerinden gelir elde eden)virüs nerdeymiş?Ziyaaa atma ziyaaaa.
    Ne yidüğü belirsiz uygulamalar yükleyip Cihazında reklamlar kabarmaya başlayınca telime virüs girmiş .s.s diyen ergenler gibisin.Virüs dediğin kullanıcıdan gizli çalar bilgileri ve kendini kopyalayabilir.
    Şimdi iphonunu yere bırak ve forumu terk et fanboy.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Kayaba Akihiko -- 9 Kasım 2014; 3:00:06 >
  • quote:

quote:

androiddeki binlerce malware ve virüsün yanında ios da bir tane zararlı yazılımdan bahsedilince fandroidler atlamış hemen =)

Androidde YANLIZCA reklam yazılımları var malware tarzı.virüs nerdeymiş?Ziyaaa atma ziyaaaa.
    Ne yidüğü belirsiz uygulamalar yükleyip Cihazında reklamlar kabarmaya başlayınca telime virüs girmiş .s.s diyen ergenler gibisin.Virüs dediğin kullanıcıdan gizli çalar bilgileri ve kendini kopyalayabilir.

androidde malware yok mu ?

atma ziyaaaa

bu arada iphone değil g2 kullanıyorum.

• quote:

quote:

quote:

Androidde YANLIZCA reklam yazılımları var malware tarzı.virüs nerdeymiş?Ziyaaa atma ziyaaaa.

atma ziyaaaa

Malware virüs demek değil!
    Düzenleme; Android için mevcut Malware yazılımlar reklam geliri sağlar bilgi toplamaz veya işletim sistemine müdahalede bulunmaz.Cihazda durduk yere reklam gösterimleri olur filan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Kayaba Akihiko -- 9 Kasım 2014; 3:10:30 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

atma ziyaaaa

Malware virüs demek değil!
    Düzenleme; Android için mevcut Malware yazılımlar reklam geliri sağlar bilgi toplamaz veya işletim sistemine müdahalede bulunmaz.Cihazda durduk yere reklam gösterimleri olur filan.

biliyorum hocam malware ile virüsün farkını

ama androidde de marketteki yazılımlar haricinde kontrol edilmeyen zararlı apk ları yayanlar da var. sen oyun oynuyorsun, arka planda kişilerine erişmek istiyor veya internete giriyor vs.

• ios kapalı sistem bize bişi olmaz hackleniyor ama stabil
  • Hala yok Apple stabil, yok malzeme kalitesi iyi, yok güvenli diyenler kendini kandırıyor, bende iphone kullanıyorum ama ip6 lansmanından beri feci şekilde soğudum Apple'dan.
  • 3 sene Iphone 4 kullandım.Sonrasında ekranı küçük geldi, android e geçelim dedik note 2 aldım 8 ay da elimden zor cıkardım,sonrasında s4 aldım hayatımda n72 den sonra en pişman olduğum telefondur,onuda sattık lg g2 aldık,bak allahı var güzel telefon ama aldım 3 ay sonra fiyatı yüzde 30 düştü birde kamerada odaklanma problemi vardı. bu nasıl bir fiyat politikası anlamadım sonra yine döndük iphone.Şunu anladım ki tüketici koruma olsun güvenilir ve sorunsuz telefon, bir daha tövbe ettim android almam telefonu 3 sene sonra bile 2. eliyle androidin 1 sene önce cıkardığı en yüksek modelini alabiliyosnuz.Parasını çöpe atmak isteyen gider android alır...

• androide bişey olmadıkça ios'a zor..
  • Surekli telefon degistirmek zaten basli basina bir para israfi. 1000tl civari guzel, begenip aldigin bir telefon alip onla yillarca idare etmrk en iyisi. En azindan turkiye'de. 1000tl'ye guzel bir telefon alindigi zaman, hem mevcut kusurlar goz ardi edilebiliyor hem de bu telefon android telefonsa kolayca kesilmeyen yazilim destegi ile uzun sure sorunsuzca kullanilabilir hem de kisisellestirilebilir. Benim fikrim budur.

Ace 2 almistim 2 sene once, cok rezalet bir telefon olduğumdan, bu sebeple root, rom arayisina girmiştim. Kapali yazilimli ericson marka kotu SoC'u yuzunden her ne kadar yazilim destegi duzgun olmasa da, bu bile yeterli geliyordu. 7-8 ay kadar once Nexus 5 aldim, kullanmaktayim, memnunum. Donanimsal bir arizasi cikana kadar kullanmayi dusunuyorum. Sonucta elektronik cihazlar bunlar.

• 0 32gb lg garantili (paralelden bahsetmiyorum) 1400 tl lerde. (daha ucuzunu gormedim)
    gecen sene bu vakitler 1450 tl ye alınıyordu yine lg türkiyegarantili.

50tl kayıp hadi de kampaya felan 1200e buldum ...

bir ornekte iphone dan vereyim 2200 tl ye alinan iphone 516gb 1250yada 1300e sahibinden de satılıyordu mesajlari g2 konuusnda duruyor.
    aradaki farki bana aciklarmisin?

android i samsung olarakgörüp deger kaybediyor demek? yada ios deger kaybetmiyor demek? sacma degilmi?

hizli satılıp gec satilmasindan bahsetmiyorum
    kaybettigin paradan bahsediyorum...

ayni durum htc de de mevcut daha az değerkaybediyor g3 de ayni sekilde 1900 tl ye 32 lik alınabiliyordu suanda ayni fiyat..

• Uygulama Apple Store üzerinden değil üçüncü parti uygulama mağazasından dağılıyor yazılmış. Bu da sanırım jailbreak yapılan cihazları hedef alıyor anlamına geliyor. Bu haberin kaynağını gören var mı? Gidip oradan detaylarını okuyalım. Jailbreak yapılan cihazların her türlü tehdit için açık olması zaten yeni bir durum değil.
  • acura07 kullanıcısına yanıt
    Lg g2 32 ilk cıktıgında;

quote:

Orijinalden alıntı: anlpakkan

Bugün açıklandı fiyatlar zaten :) 1799 tl 32 gb versiyonu

1800 tl den satışa çıktı g2 sayfasını incelersen görürsün..

Şuan g2 nin 2 eli değeri 700 tl den fazla değil üstelik alacak adamda garantili alacaktır çünkü telefon çıkalı 1 sene oldu
    iphone 5 çıkalı 2 sene oldu 2. eli garantisiz ve 1000 tl den satılıyor.
    Karşılaştırmasını yaparsan yansız şekilde 1 sene sonra lg g2 2.eli 400 den fazla etmez

Sonuç olarak ;2 sene sonunda lgG2 yüzde 77 değer kaybetmişken iphone 5 yüzde 54 değer kaybetmiş oluyor
    ki Lg g2 android dünyasında ses getirmiş en iyi fiyat performans özelliklerine sahip telefon
    Satış hızıda yine aynı şekilde iphone tercih etmek için önemli bir etken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ciroer -- 15 Kasım 2014; 10:57:25 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.