Şimdi Ara

Swype Türkçe karakterler.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Swype klavyeyi indirdim ve AppStore'da Tükçe harfleri bulamadığını söyleyenleri gördüm ve nasıl yapılacağını anlatayım dedim.

Öncelikle Ayarlar>Genel>Kalvye>Klavyeler>Swype>Tam Erişime izin veriyoruz ve Swype>Etkinliştir>Ayarlar>Diller'e girip Türkçeyi İndiriyoruz.

( Ayarlara Swype işaretine basılı tutup Anahtar simgesinden giriyoruz.)

İndirdikten sonra tekrar Türkçe'ye girip QWERTY olarak işaretli olan seçeneği Türkçe seçeneği ile değiştiriyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ø -- 8 Kasım 2014; 12:19:13 >

• Bence klayvenin en büyük sıkıntısı turkce qwerty seçildiğinde standart (ı) harfi gelmesinde. Iphone standart klavyesinde (i) olarak geliyor ve üzerine basili tutunca (ı) 'ya cevrilebiliyor. Web adresi yazarken donanimhaber.com yazmam gerekiyor ki sayfaya girebileyim ama swype ile maalesef donanımhaber.com olarak yazıyor ve sayfayı bulamıyor. (I)' nın üzerine basili tutunca maalesef (i) de olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freedom77 -- 8 Kasım 2014; 12:32:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ø kullanıcısına yanıt
    hocam her ne kadar biliyorduysam da bilgi için çok teşekkürler. Emeğinize sağlık. Bu sürümde sizde biliyorsunuzdur Türkçe desteği olmamış. Hele Türkçe karakterli klavyeyi seçince saçma saçma önermeler ve kelimeler yazıyor. Qwerty klavyeyi seçtiğiniz zaman ise, daha düzgün ve çok daha doğru önermeler yapıyor Türkçe karakterli klavyeye göre fakat onda da Türkçe karakterleri yazmak çok sıkıntılı ve aslında deneyimlerime göre Qwerty klavyede bile çok doğru tamamlamalar, önermeler sunulmuyor. Android'de hiç denediniz mi bilmiyorum ama arada dağlar kadar fark var, çok yüksek bir doğruluk oranı vardı onda. İnşallah bir sonraki sürümde Türkçe dil desteği adam akıllı olur da rahat ederiz.

• Güncellemeyle düzeltirler bunları. Ücretsizken alalım dursun kenarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ø -- 8 Kasım 2014; 12:52:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmudf2

hocam her ne kadar biliyorduysam da bilgi için çok teşekkürler. Emeğinize sağlık. Bu sürümde sizde biliyorsunuzdur Türkçe desteği olmamış. Hele Türkçe karakterli klavyeyi seçince saçma saçma önermeler ve kelimeler yazıyor. Qwerty klavyeyi seçtiğiniz zaman ise, daha düzgün ve çok daha doğru önermeler yapıyor Türkçe karakterli klavyeye göre fakat onda da Türkçe karakterleri yazmak çok sıkıntılı ve aslında deneyimlerime göre Qwerty klavyede bile çok doğru tamamlamalar, önermeler sunulmuyor. Android'de hiç denediniz mi bilmiyorum ama arada dağlar kadar fark var, çok yüksek bir doğruluk oranı vardı onda. İnşallah bir sonraki sürümde Türkçe dil desteği adam akıllı olur da rahat ederiz.

aynı düşüncedeyim. android kullanırken hastası olduğum swype klavyeden nefret etmiş durumdayım şu an. bu haliyle hayatta kullanılmaz, eziyet resmen. iyiki para vermedim, ücretsize düşünce indirdim, yoksa çok acırdım verdiğim paraya

• schumici kullanıcısına yanıt
    Para iadesi isterdin olurdu biterdi, parana acımaya gerek yok hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Atif Zafrak

Para iadesi isterdin olurdu biterdi, parana acımaya gerek yok hocam

o da bi seçenek tabi :)
  • Bende ios 8 yok indirme yöntemi var mı sonra geçeceğim çünkü ios 8 e.
  • John Citizen kullanıcısına yanıt
    Hayır, maalesef. 3. Parti klavyeler iOS 8'in ana özelliklerinden birisi zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmudf2

Hayır, maalesef. 3. Parti klavyeler iOS 8'in ana özelliklerinden birisi zaten.

Yani indirmek istemiyorum sadece hesapta satın alınmış olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • John Citizen kullanıcısına yanıt
    iTunes'tan indirebilirsiniz. Böylelikle zaman hesabınıza eklenmiş ve aynı zamanda iTunes arşivinde sizin cihazınızın güncellenmrsini bekliyor olacaktır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.