Şimdi Ara

Bilgisayarımı ağdan nasıl kuracağım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Okulumuzdaki labaratuardaki bilgisayarlarımız çok eski. (pentium 2) ve bir çoğunun cd sürücüsü çalışmıyor. Bilgisayarları o yüzden yeniden kuramıyorum. Daha önce teknik servisten biri bana ağdan kur demişti bilgisayarları. Fakat internetten araştırdığımda bişey bulamadım konuyla ilgili. Şimdi başka bir bilgisayarcı yine aynı şeyi söyledi ve bu işlem çok basitmiş gibi söyledi. Fakat bilmiyorum nasıl yapacağımı. Bilgisayarlar ağa bağlı. Bunların içinden windowsu çökmüş olup hiç açılmayanlar var. Bu işi nasıl yapacağım. Lütfen yardım edin.

• kuracağın pc lerin donanımsal özellikleri aynıysa sağlam olan bi tanesine symntec in ghost adlı image atma programını kur. daha sonra ghost kurduğun makineyi ve kuracağın pc yi cross bi ağ kablosuyla birbirine bağla. kurulum yapacağın pc nin first boot unu bios dan ethernet olaraka konfigüre et. imajı rahatlıkla kurulum yapacağın pc ye atıp 10 dk gibi kısa bi süre içinde kurulumunu tamamlayabilirsin.Ghost programının kullanımını da internetten biraz araştır.basit bir program yapabilirsin.
  • Ghostun kullanımını biraz biliyorum. Peki bu iş için illa bu program ve cross kablo mu gerekiyor?
  • quote:

Orjinalden alıntı: bloodrain31

Ghostun kullanımını biraz biliyorum. Peki bu iş için illa bu program ve cross kablo mu gerekiyor?

benim ağdan kurulum yapma olarak bildiğim tek yöntem bu ve cross kablo da şart..ayrıca programda
  • Cross kablo olduktan sonra, eğer ghost kullanımı konusunda sıkıntı oluyorsa, ağ üzerinde bağlandığın bilgisayarın CD sürücüsünü göstererek kurulumu buradan yapablirsin.
    (herhalde en azından bir bilgiayarın CD sürücüsü çalışıyordur.)
  • Zaten kurulum bir imaj cd sinden yapılacak. Yani a bilgisayarını b bilgisayarının cd sürücüsünü kullanarak kurmak istiyorum. Bu işlem için de yine cross kablo ve ghost mu gerekli?
  • Eğer imaj derken kastettiğin ghot image ise, çalıştırabilmek için ghost programını yüklemen gerekiyor tabi ki.
    Cross kablo konusu sıkıntılı anladığım kadarıyla.
    Alternatif çözümler:
    * Çalışan CD sürücüyü yükleme yapacağın bilgisayara tak, kendi üzerinde kullan.
    * USB bir HDD edin, yükleme dosyasını buraya aktar, yükleme yapılacak bilgisyarın BIOS ayarlarından birinci boot seçeneğini USB Device olarak ayarla.
    * Yükleme yapacağın bilgisayarın harddiskini çıkar, sağlam bir makineye slave olarak bağla, imajı bu harddisk üzerine aç.
    Umarım çözüm olur.
    Kolay gelsin...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.