Şimdi Ara

Suzuki Swift vs. Mitsubishi Colt

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
2.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 22-23 bin liralık ufak hafif az yakan seri şehir içi araç arıyorum. Birkaç model arasından bu iki model arasında kaldım. 2005-2008 model arası sorunsuz parçası kolay ve ucuz bulunabilen bu iki araçtan hangisi sizce daha uygundur.

• ikisininde 1.3 ve manuel vites olduğunu farzediyorum motorları çok verimli çalışır swift daha yüksek devir ve sportif sürüş ister colta nazaran biraz daha yakar colt ise alt ve üst devirlerde aynı olan orta karar bi araçtır ne alt devir motorları gibi kalkışta serilik üst devirde baygınlık yaşatır ne de swift gibi agresif sürüş ister.
  • colt, swiftten daha donanimli/ genis ic hacimli/ daha ekonomik tir. amt almanizi oneririm.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İki aracinda parcalari kolay bulunmuyor malesef. Forumda 1 ay parca bekleyen arkadaslar olmustu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Piastre

ikisininde 1.3 ve manuel vites olduğunu farzediyorum motorları çok verimli çalışır swift daha yüksek devir ve sportif sürüş ister colta nazaran biraz daha yakar colt ise alt ve üst devirlerde aynı olan orta karar bi araçtır ne alt devir motorları gibi kalkışta serilik üst devirde baygınlık yaşatır ne de swift gibi agresif sürüş ister.

Evet yorumlara göre colt swift e göre biraz daha stabil bir araç galiba.

quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

colt, swiftten daha donanimli/ genis ic hacimli/ daha ekonomik tir. amt almanizi oneririm.

Otomatiğe karşı önyargılıyım. Ne bileyim alışırsam manueli unutacağım gibi geliyor

quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

İki aracinda parcalari kolay bulunmuyor malesef. Forumda 1 ay parca bekleyen arkadaslar olmustu

İşte en korktuğum da bu. Sahipleri genelde zorlanmıyorum diyor ama bazıları 1 ayın üzerinde parça bekliyormuş.

• memocan2468 kullanıcısına yanıt
    ben iki aracıda inceledim 1.3 multijet punto aldım. İyikide öyle yapmışım yakıtı az ( ortalama hız 25 km altı 5 - 5,5 lt ) görünüm süper ustası çok parçası ucuz. ( orjinal baskı balata takımını 250 TL ye değiştirdim )

ayrıca o saydığın araçlardan içi ve bagajı daha geniş
  • quote:

ben iki aracıda inceledim 1.3 multijet punto aldım. İyikide öyle yapmışım yakıtı az ( ortalama hız 25 km altı 5 - 5,5 lt ) görünüm süper ustası çok parçası ucuz. ( orjinal baskı balata takımını 250 TL ye değiştirdim )

Punto da benim bütçemi aşıyor. Yoksa ilk tercihim olurdu. Bu arada bagaj kaygım yok.
  • Genişlikleri aynı colt un 19 cm extra bagaj uzunluğu var.

Parça konusu servis stoklarıyla ilgili ellerinde yoksa yurtdışı sipariş geçerler 1 ay sürer ama isterlerse çıkmacıda hemen bulabilirler kaporta ve aksesuardaki stok sorunu her markada olabiliyor geçen gün konu açılmıştı astranın orjinal camı Türkiyedeki hiçbir serviste bulunamamıştı...

Parça fiyatlarında premium markalar haricinde öyle dişe dokunur fark bulamazsın italyan ve fransızlarda bunlardan aşağı değil. evde 2 araç var biri alman diğeri japon birine aldığım parçanın aynısını merak eder diğeri içinde fiyat sorarım japonlar kaportada az daha pahalı almanlarsa iç aksesuarda abartı derecede pahalı (golf kapı pandizotu 2 bin tl) diğer mekanik parçalar nerdeyse aynı. puntonun orj. baskı balatası 250 tl yani ucuz denilmiş markasını bilmiyorum ama her marka diğer araçlar içinde üretim yapar istersen aynı paraya gider alırsın fiat kaliteli ürünü ucuza satıyor gibi algı oluşmasın 350 tl ye satılan kaliteli bir "luk" değil 300 tl ye satılan "aısın" değil 150 tl ye satılan renaultun da orjinalde kullandığı "valeo" dan hallicedir o kadar.

• quote:

punto colttan iç hacim olarak geniş değildir. bagajı bilemem.

colt dıştan ufak içerden büyük bir araçtır.

iç hacim olarak asla B segmenti değildir, tüm c segmentleri ile boy ölçüşebilir.

ayrıca parça bekleniyor denmiş; ben 9 yıl 156.000 km colt kullandım bu süre zarfında aracın sadece baskı balatası ve sanzıman aktiatörü değişti. 9 yıllık periyodik bakım harici masrafı 2500 tl oldu (1000 tl si baskı balata zaten)

demem odurki parça beklenebilir ama coltun parçaya ihtiyacı minimumdur.

bir defadan çok avrupada en az arıza çıkaran araç seçilmesi boşuna değil.

hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 8 Kasım 2014; 15:58:45 >

• tasshelhoff kullanıcısına yanıt
    punto colttan 20 cm daha uzun... genişlik hemen hemen aynı arka oturma alanı ve bagaj puntoda daha iyi.
  • quote:

punto colttan 20 cm daha uzun... genişlik hemen hemen aynı arka oturma alanı ve bagaj puntoda daha iyi.

değil işte;

coltun arka koltukları kadar geniş arka koltuk ( özellikle diz mesafesi) B segmentinde sadece jazz da mevcuttur.

hiç colta binmediğinizi anladım bu yorumunuzdan cm ler her şey değildir malesef

puntonun kaputu kaç cm coltun kaputu kaç cm bir dışarıdan inceleyin.

o 20 cm nin tamamı puntonun kaputundadır iç hacimde değil.

dikkat ettiyseniz coltun kaputu çok kısadır.

hayırlı günler.
     Suzuki Swift vs. Mitsubishi Colt Suzuki Swift vs. Mitsubishi Colt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 8 Kasım 2014; 16:15:23 >

baskı balata 1000 tl mi? Sizin aracınız otomatik galiba
  • evet otomatikti ; ayrıca 117000 km de değişti.

işçilik filanda dahil.

hayırlı günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: memocan2468

22-23 bin liralık ufak hafif az yakan seri şehir içi araç arıyorum. Birkaç model arasından bu iki model arasında kaldım. 2005-2008 model arası sorunsuz parçası kolay ve ucuz bulunabilen bu iki araçtan hangisi sizce daha uygundur.

Clio tavsiye ederim. 2.el piyasası daha iyidir. 20bin civarına 2011 modelini bulabilirsiniz.
  • swift daha hoş bir tasarıma sahip ,ayrıca dışardan küçük görünmesine bakma içi geniş bir araç ,ancak bagajı biraz ufaktır.Tercihim swift den yana olurdu.
  • Ya arkadaşlar sizin yüzünüzden gaza gelip borç harç bi colt alacağım valla. Benim colt un en beğendiğim noktası kasası ve tipi. Ufak bir minibüse benziyor. Sırf tipi yüzünden bile alasım var
  • Sadece Sürücü kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de colt u sizin kadar savunacak durumdayım ancak aracın performansını 1. ve 2. viteste anlamak biraz zor değil mi. Yoksa benim 20 yıllık unocan bile 2. viteste canavar gibiydi ama 4. viteste gaza tepkisi yok gibiydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sadece Sürücü

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Piastre -- 9 Kasım 2014; 4:03:07 >
  • memocan2468 kullanıcısına yanıt
    İkisi de kaliteli.
    hangisini temiz ve Full bulursanız onu alın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    punto kullanıyorum, colt ta bir arkadaşımda var.. colt daha ferah, bagaj puntoya göre küçük ama arka koltuklar ileri geri alınabiliyor...
    colt her yönüyle güzel araç tavsiye ederim...sadece araçta süspansiyondan yada yüksek yapısından sanıyorum punto ya göre araç yola tam oturmuyor gibi, yolda giderken yüzme hissi var yada bana öğle geliyor bilemiyorum
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.