Şimdi Ara

DH Özel Röportaj: Avea, 2014 yılı 3. Çeyrek sonuçlarını açıkladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Avea, geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısı ile 2014 yılının 3. Çeyrek dönemine ait sonuçlarını açıkladı. Donanımhaber olarak yerinde takip ettiğimiz toplantı sonrasında Avea Genel Müdürü Erkan Akdemir ile bu sonuçları ve Avea'nın diğer çalışmalarını değerlendirdik

• Bu güzel yolda daha iyi seviyelere gelmen temennisiyle Kaan Dostum bu işi layıkıyla yapan ender insanlardansın Bravo ..

• Avea iyi yolda Avea prime mini hoşgeldin tarifesi baya bir abone topladi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avea güzel işler yapıyorda altyapı çalışmalarına daha çok yatırım yapması lazım eğer 1 numara olmak istiyorsa.

• Trabzon, rize merkezde doğru dürüst çekmiyor. Şebeke bi gidiyor bi daha zor geliyor. Apartmana giriyorum sinyal gidiyor. Kayseri pınarbaşı ilçesinde çekmiyor. Önce bi çekmeye başlasın sonra konuşsunlar.

• Çekmediği çok yer var, yatırım yapmaları lazım bu konuda.
  • Yogun bolgelerde cidden sıkıntı var. Ek istasyonlarla beslemeleri lazim.

• Türkcell akar.

• kayseri erciyes üniversitesinde (kampüs içinde) 380 ping 0.2 mb 3g internet hızıyla gönlüme taht kurmuş gsm şirketi sizi nasıl öveceğimi nasıl şımartacağımı bilmiyorum

• 2 Senedir Avea kullanıyorum.
    Annem, Babam, Ben, Abim, Arkadaşım Avea'ya geçtik.
    Şebeke sorunu bizim sokakta var ama ne yapalım daha ucuzu var mı? Yok.
    İnternet hızına gelecek olursak Edirne'de kullandım orada 12MBPS gibi hızları çok rahat görebiliyorum.
    Vodafone kullanan tanıdıklarım Edirne ve Çevre köylerinde İnternet bağlantısı ile ilgili sorun yaşıyorlar.
    İstanbula gelecek olursak, Sefaköy / Küçükçekmece çok yavaş internet hızları (Edge ile bağlantı çoğu alanda) problemi yaşıyoruz.
    Kullanılan cep telefonları çift taşıyıcılı: GALAXY S5, NOTE 3, LG G3 ve NOTE 2
    İnternet bağlantısı ile ilgili prüzleri giderdiğinde ve İstanbul gibi güzüde Şehirde baz istasyonlarını yenilediğinde, verim oranını arttığında daha tercih edilebilir olacak.
    Ayrıca TTNET, AVEA, TÜRK TELEKOM 3LÜ Hizmet Kampanyaları üzerinde yoğunlaşmaları lehine olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: baysan240

kayseri erciyes üniversitesinde (kampüs içinde) 380 ping 0.2 mb 3g internet hızıyla gönlüme taht kurmuş gsm şirketi sizi nasıl öveceğimi nasıl şımartacağımı bilmiyorum

Aynen bizim üniversitrde ve yurtta çok iyi çekiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: diemcizone

2 Senedir Avea kullanıyorum.
    Annem, Babam, Ben, Abim, Arkadaşım Avea'ya geçtik.
    Şebeke sorunu bizim sokakta var ama ne yapalım daha ucuzu var mı? Yok.
    İnternet hızına gelecek olursak Edirne'de kullandım orada 12MBPS gibi hızları çok rahat görebiliyorum.
    Vodafone kullanan tanıdıklarım Edirne ve Çevre köylerinde İnternet bağlantısı ile ilgili sorun yaşıyorlar.
    İstanbula gelecek olursak, Sefaköy / Küçükçekmece çok yavaş internet hızları (Edge ile bağlantı çoğu alanda) problemi yaşıyoruz.
    Kullanılan cep telefonları çift taşıyıcılı: GALAXY S5, NOTE 3, LG G3 ve NOTE 2
    İnternet bağlantısı ile ilgili prüzleri giderdiğinde ve İstanbul gibi güzüde Şehirde baz istasyonlarını yenilediğinde, verim oranını arttığında daha tercih edilebilir olacak.
    Ayrıca TTNET, AVEA, TÜRK TELEKOM 3LÜ Hizmet Kampanyaları üzerinde yoğunlaşmaları lehine olacaktır.

Evde çekmeyen şeyi ucuz diye tercih ediyorsunuz tebrikler hayran kaldım. Sokakta şebeke sorunu varmış.

• 4 Yıllık avea hattımı turkcelle taşıdım. 1.5 yıl önce güzeldi interneti severek kullanıyordum. Webde gezinmeside gayet rahattı. Ancak son dönemlerde ucuz akıllı telefonların artması ve internet paketlerinin ucuzlaması ile avea internet konusunda gerçekten çöküş dönemine geçti. Örnek vermek gerekirse sabah 9-22 satleri arasında speedtestlerde 2-5mbit ve 80 ping arası dolaşan hat değerlerinde webde gezinmek çok zor bir hal alıyor. Gece 12den sonra sabaha kadar mükemmel ona diyecek birşey yok ama gece kuşu değilim.

Taahhüt bozacak kadar beni kızdıran son nokta ise konser zamanlarında olmuştu. 10bin kişilik belki o kadarda yok bir konserde ne arama yapabildim ne de sms atabildim. 2g-3g bağlantı zaten yok. Ancak hat full çekiyor baz istasyonu max kullanıcıya ulaşmış artık yeni kullanıcı kabul etmiyordu. Turkcell li arkadaşım çok rahat girip fotoğraf atabiliyordu.

avea kötü değil ancak yatırımlarını biraz olsun baz istasyonlarına kaydırmalı. Bu konuda genel merkez ile görüştüğümde bana dedikleri şey kısa ve orta vadede bulunduğunuz bölge için herhangi bir çalışmamız yok dediler. Yani onlar toplantı yapacak müşteri potansiyeline göre iş yapacaklar ki ben de onların keyfini bekleyemem. Ayda 38 tl veriyorum şuan aldığım hizmetten oldukça memnunum bölgemde. Faturayı öderkende verdiğim paraya canım acımıyor. (Kendi bölgem adına konuştum farklı bölgeleri baz alarak kimse şu iyi bu iyi diyemez)

• avea günü nispeten rakiplerine kıyasla daha düşük fiyatlarıyla kurtaran cacık bir firma.

• Avea muğla üniversitesinde hızı berbat . Akşam 9 ile 12 arası internet resmen ölü.

• evde çekmedikten sonra bedava olsa ne yazar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

4 Yıllık avea hattımı turkcelle taşıdım. 1.5 yıl önce güzeldi interneti severek kullanıyordum. Webde gezinmeside gayet rahattı. Ancak son dönemlerde ucuz akıllı telefonların artması ve internet paketlerinin ucuzlaması ile avea internet konusunda gerçekten çöküş dönemine geçti. Örnek vermek gerekirse sabah 9-22 satleri arasında speedtestlerde 2-5mbit ve 80 ping arası dolaşan hat değerlerinde webde gezinmek çok zor bir hal alıyor. Gece 12den sonra sabaha kadar mükemmel ona diyecek birşey yok ama gece kuşu değilim.

Taahhüt bozacak kadar beni kızdıran son nokta ise konser zamanlarında olmuştu. 10bin kişilik belki o kadarda yok bir konserde ne arama yapabildim ne de sms atabildim. 2g-3g bağlantı zaten yok. Ancak hat full çekiyor baz istasyonu max kullanıcıya ulaşmış artık yeni kullanıcı kabul etmiyordu. Turkcell li arkadaşım çok rahat girip fotoğraf atabiliyordu.

avea kötü değil ancak yatırımlarını biraz olsun baz istasyonlarına kaydırmalı. Bu konuda genel merkez ile görüştüğümde bana dedikleri şey kısa ve orta vadede bulunduğunuz bölge için herhangi bir çalışmamız yok dediler. Yani onlar toplantı yapacak müşteri potansiyeline göre iş yapacaklar ki ben de onların keyfini bekleyemem. Ayda 38 tl veriyorum şuan aldığım hizmetten oldukça memnunum bölgemde. Faturayı öderkende verdiğim paraya canım acımıyor. (Kendi bölgem adına konuştum farklı bölgeleri baz alarak kimse şu iyi bu iyi diyemez)

Avea kadar değildir belki ama Turkcell'le de İstanbul'da çoğu yerde internet kasım kasım kasılıyor. Yoğunluğu kaldıramıyor demek ki artık hiçbir operatör.

• 01:04'ten sonra Erkan Bey'in boyu birden uzuyor.
  • Teknolojik hamle konusunda asla ayrim yapmam vodafone avea turkcell simdi bakiyorsun kapsama ile ilgili alt yatirimlar bence oldukca az,servis ve hizmetler desen yine pek cok yenilikten mahrumuz turkcell bi 3 lu sim cikardi sonra bakti bunun reklami boyle olmuyor 4G icin sim kart diye ayrintilara yazinca dergilere gazetelere cikti,avea nin reklaminda ki fasulye bile avea li olunca reklamlar da azaldi,hayir yani mantiken guzel reklamlar yapiyorsun ama tekrar standart moda geri dondu,taraftar hatlarina hala mikro sim gelmedi ki bence buyuk bir sorun ama internet sms konusma siralamasinda turkcell den sonra avea yi tanirim.

• Yaşadığın yerde Avea çekiyorsa f/p bir operatör ama Ankara kızılayda saç baş yoldurtmuştu bana.
    Ama gel gelelim İzmir Bornova da canavar gibi çekiyor :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.