Şimdi Ara

Analiz : Avrupa'da Spotify gelirleri iTunes gelirlerini yine geride bıraktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Analiz : Avrupa'da Spotify gelirleri iTunes gelirlerini yine geride bıraktı

Dijital müzik piyasasında son dönemde birim satış bazında global bir azalma yaşanırken, abonelik satışı anlamında ise büyük bir yükseliş var. Başta iTunes olmak üzere dijital müzik satan platformların gelirleri düşüş yaşıyor. Ancak Spotify, Deezer gibi abonelik sisteminde çalışan platformların ise gelirleri artıyor. 

Avrupa'da yapılan yeni bir analize göre yılın ilk çeyrek diliminde Spotify gelirleri iTunes gelirlerinden yüzde 13 daha fazla olarak gerçekleşti. Bir önceki çeyrekte ise bu fark yüzde 8 civarındaydı. 

Çevrimiçi müzik aboneliği sunan platformaların gelirlerinin son iki yılda yaklaşık olarak ikiye katlandığı belirtiliyor. Bu durum ise endüstride yeni bir dönemin başlangıcı olarak görülüyor. Zira Google, YouTube, Apple gibi devler çevrimiçi müzik hizmetlerini başlattı veya başlatmak üzere. Ayrıca Beats Audio, Songza gibi önemli isimler de geçtiğimiz dönemde satın alınarak farklı şirketlerin bünyesine katılmıştı.  

Kaynak:http://appleinsider.com/articles/14/11/05/spotify-royalties-surpass-apples-itunes-in-europe-by-13-report-says

• Su uygulamalar tek sefer ucret alsa ne guzel olur.
    Cok mu sey istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: W.Amadeus

Su uygulamalar tek sefer ucret alsa ne guzel olur.
    Cok mu sey istiyorum.

Türkiye gibi korsanın bol olduğu pazarda ekmek yemeleri zor.
  • ekrem71 E kullanıcısına yanıt
    Spotify ın İtunes u geride bırakması çok normal bir kere spotify pc üzerinden ücretsiz dinletiyor ve memnuniyet bırakıyor kullanıcıda.Ayrıca reklamları ücretsiz kullanıcılara dağıtıp reklamlardanda para kazanıyor.Itunes ne yapıyor hep ücretli dağıtıyor ürünleri yani müzikleri ve belli bir kullanıcı kitlesine hizmet veriyor ve doğal olarak az gelir elde ediyor.

• Apple da her şey ücretli.

Havva ile adem'in kapitalist elması işte.
  • Fizy düzgün icerik sunsa ve Sınırsız internet olsa vericem para da hala 3-5 yılı var bu isin.

• quote:

Orijinalden alıntı: simbolmina

Fizy düzgün icerik sunsa ve Sınırsız internet olsa vericem para da hala 3-5 yılı var bu isin.

Bu tarz hizmetlere para vermek bana saçma geliyor.
  • quote:

Fizy düzgün icerik sunsa ve Sınırsız internet olsa vericem para da hala 3-5 yılı var bu isin.

Fizy bi ara deli yükselişteydi. Ben de dahil çevremdeki herkes dinliyordu. Ama batırdılar. Giren var mı ki hala?
  • Türkiyedeki müzik şirketleri bilerek mi vermiyor telif hakkını? Spotifyda da Deezerda da Türkçe arşiv sıkıntılı. Amerika'dan erişim yapanlar arşivin tamamına erişiyor ama biz erişemiyoruz...

• quote:

Orijinalden alıntı: The Power of Faith

quote:

Bu tarz hizmetlere para vermek bana saçma geliyor.

Aslında fizy cok iyi bir sistem. Bir Albüm fiyatı 10 tl iken ayda 4.5 liraya butun muzik arşivlerine ulaşabiliyorsunuz. Cogu korsan olmak üzere 15000 adet şarkı var bende. 250'den fazla sanatçı takip ediyorum. Bunları yıllar once edinmiştir. Son birkaç yıldır artık Albümleri Lisanslı ve genelde iTunes üzerinden satın alıyorum. Fakat düşününce 5 Albüm parasına tüm yıl boyunca butun arşivime ulaşabilirim ve sevdigim Sanatçıları da mağdur etmem. Ama internetin zorunluluğu ve Çevrimiçi muzik kalitesi bunu yapmama engel oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkest earth

quote:

Fizy bi ara deli yükselişteydi. Ben de dahil çevremdeki herkes dinliyordu. Ama batırdılar. Giren var mı ki hala?

Ücretsiz bur yere kadar hizmet verdiler adamlar. Batiranlar gene bizim dağıtıcı şirketler. Albüm satışları ve telif hakları diyerek engel oldular. Ya kis hatırlamıyorsam yılda 1 milyon liradan fazla telif Hakkı veren bir şirketti fizy. Sonra da Turkcell'e satıldı ve Turkcell'in elini değdiği her sey gibi bu da murdar oldu. Uzun sure site kapalı kalınca insanlar unuttu. Simdi insanlar masaüstünden dahi ücretsiz muzik dinleyemiyor. Haliyle unutuldu gitti.

• iTunes daha avantajlı değil mi? Spotify ayda 10 TL'ye tüm arşivini indirmeye sunmuyorsa tabii. Çevrimiçi müzik olayını pek sevmiyorum. İnternete bağlı olmadan, herhangi bir cihazdan müzik dinlemek daha keyifli bence.

Ayrıca Spotify'ın Android cihazlarda nerdeyse tüm izinleri istemesi kafamı karıştırdı. Nerdeyse tüm yaygın uygulamalar böyle.

Konunun dışına çıkscağım ama keşke BB10.1 de'ki gibi izinleri ayarlayabilsek. Numaramızı reklam firmalarına mı satıyorlar ne yapıyorlar belli değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Infinitum

iTunes daha avantajlı değil mi? Spotify ayda 10 TL'ye tüm arşivini indirmeye sunmuyorsa tabii. Çevrimiçi müzik olayını pek sevmiyorum. İnternete bağlı olmadan, herhangi bir cihazdan müzik dinlemek daha keyifli bence.

Ayrıca Spotify'ın Android cihazlarda nerdeyse tüm izinleri istemesi kafamı karıştırdı. Nerdeyse tüm yaygın uygulamalar böyle.

Konunun dışına çıkscağım ama keşke BB10.1 de'ki gibi izinleri ayarlayabilsek. Numaramızı reklam firmalarına mı satıyorlar ne yapıyorlar belli değil.

spotify premiumda offline modda dinleyebiliyorsunuz hocam yanlışınız var. Android cihazlarda da root gibi kısa bir işlemle uygulama izinlerini düzenleyebiliyorsunuz .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.