Şimdi Ara

Davlumbaz Önerisine İhtiyacım Var.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
2.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadaşlar uzun zamandır davlumbaz arayışındayım ama bir türlü karar veremedim sizlere danışmak istedim.

Aşağıda ki verdiğim linkten bana bir ürün tavsiyesinde bulunursanız çok sevinirim.

Davlumbaz

• drekt_pitt D kullanıcısına yanıt
    Hocam öneriniz için teşekkür ederim. Yalnız belirttiğiniz markayı Almanya'da ki elektronik mağazalarda maalesef ki bulamıyoruz. Eğer bulsaydım düşünmeden alacaktım bu yüzden sizlerden daha kolay bulunabilecek ürün tavsiyesi bekliyorum.
  • cetin.s kullanıcısına yanıt
    Hocam limit koymadım tabi mantıklı bir fiyat olduğu sürece değerlendirebilirim. Ayrıca not olarak belirtiğim Almanya'da yaşıyorum Türkiye'de bulunan her model veya marka burada bulunmayabiliyor. Bu yüzden verdiğim sitede ki ürünlerden bir tanesini alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nazarnet58 -- 29 Kasım 2014; 18:38:50 >
  • hocam arayın ıstersenız bı gorusun mutlaka yardımcı olacaklardır... Tel: 0049 2165 171 920 germany@kugerr.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drekt_pitt -- 29 Kasım 2014; 18:45:16 >
    Yanlış hatırlamıyorsam eşim telefon ile görüşmüştü ama olumlu bir sonuç alamadık mağazalarda yoksa internet üzerinden sipariş verebileceğimizi söylemişlerdi ama biz internet üzerinden alışveriş yapmadığımız için bir sonuç elde edemedik. Tabi alsak dahi bulunduğumuz çevrelerde servisi olmadığı için biraz sıkıntı yaşayacağız gibi geliyor.
  • evet mağazalarda satısı yok suan ...internet uzerınden satıslarını yapmaktalar.servis konusunu cozuyorlar...bunun dısında bulabılırsenız falmec davlumbazlar cok kalıtelıdır.. alternatıf olarak whirlpool,franke,siemens markalarının davlumbazlarını öneririm..
    Mağazalarda satışının olmaması bizim için dezavantaj oluyor. Biz evimizde ki beyaz eşyaların hepsini Media Markt mağazasından aldık Çamaşır Makinesi 10 yıl, Buzdolabı 5 yıl ve Fırın 2 yıl garantili eğer garanti süresi içerisinde bir sıkıntı olursa servisi aramayacağız Media Markt ile işlemlerimizi halledeceğiz. Bu yüzden davlumbazı da buradan satın almak istiyorum. Almanya'da daha yeniyim burada internet üzerinden hiç alışveriş yapmadım eşimde yapmamış bu yüzden ülkeye ayak uydurana kadar elimiz mahkum mağazalardan alacağız.

Peki vermiş olduğum linkten hangi ürünü önerirsiniz ben şuan Bosch'un ürünlerine bakıyordum ama önerdiğiniz ürünü de mutlaka değerlendireceğim. Yalnız bulunduğumuz evde baca çıkışı yok ona göre ürün önerirseniz çok sevinirim.

http://www.mediamarkt.de/mcs/productlist/Dunstabz%C3%BCge,48353,459534.html?langId=-3

• mutfağınız kaç metre kare bosch markasına buyuk bır antipatim var ... kalitesiz urun uretıyor malesef...sadece süs... verdiğiniz linkte kağıt ustu ıncelersek amica markasının urunlerı gayet basarılı firma hakkında hıc bır bılgım yok fakat gıdıp gormek lazım ses cıkartıyormu gercekten cekıyormu test ederken 5 kademelı bır cıhazda 3 . kademede 2 ml karton parcasını tutmalı 1. kademede a4 kağıdını tutmalı 5. kademede 2 cm mdf tutmalı seklınde değerlendırebılırsınız... goruntu size kalmıs ıster yatay ıster yere paralel,camlı camsız.vs olanları tercıh edersınız yere paralel olan modeller daha basarılı olmaktadır..

fiyat performans olarak değerlendırmek gerekırse
    http://www.mediamarkt.de/mcs/product/AMICA-KH-17159-E-Edelstahl,48353,459534,913469.html?langId=-3#produktbewertungen

yok param var kalıte ısterım

http://www.mediamarkt.de/mcs/product/SIEMENS-LC-91-KA-582,48353,459534,1566209.html?langId=-3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drekt_pitt -- 29 Kasım 2014; 20:22:41 >

Mutfağımız çok büyük değil taş çatlasın 4-5 metre karedir, Bosch dememin sebebi bilindik bir marka olması yoksa çok sevdiğimden değil. Tabi bu markanın ürünlerini tavsiye etmiyorsanız uzak dururum. Amica markasını bende pek duymadım daha doğrusu bir çok markayı Almanya'da gördüm önerdiğiniz markayı mutlaka gidip inceleyeceğim tabi test etme imkanımız varsa söylediklerinizi mutlaka deneyeceğim. Görüntüye çok önem vermiyorum yeter ki performansı iyi olsun bize yeter tabi yere paralel olanlar daha iyi ise tabi ki de onu tercih ederim.

İlk önerdiğiniz ürün fiyat olarak gayet makul yalnız bu ürün sanki 90 cm gibi duruyor bizim iki dolap arası 60 cm acaba olur mu bir araştırmam lazım. Eğer beklentilerimizi karşılarsa Ocak ayında gidip alırım.

İkinci öneriniz bütçemizin biraz üzerinde bu yüzden ilk daha mantıklı duruyor.

• Evet KH 17159 E modeli 90 cm AMICA KH 17207 E modeli 60 cm
    aşagıda verdıgım lınklerde 60 cm

http://www.mediamarkt.de/mcs/product/AMICA-KH-17210-S,48353,459534,1686233.html?langId=-3

yere paralel olarak

http://www.mediamarkt.de/mcs/product/AMICA-KH-17285-E,48353,459534,1688547.html?langId=-3

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Önerdiğiniz ürünlerden bir tanesini Ocak ayında alacağız sonucunu size haberdar ederim.
    Bu arada merak ettiğim bir şey var, bizim mutfakta baca çıkışı yok bu yüzden filtre mi veya başka bir parça takarak kullanma imkanımız olabiliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nazarnet58

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Önerdiğiniz ürünlerden bir tanesini Ocak ayında alacağız sonucunu size haberdar ederim.
    Bu arada merak ettiğim bir şey var, bizim mutfakta baca çıkışı yok bu yüzden filtre mi veya başka bir parça takarak kullanma imkanımız olabiliyor mu?

Rica ederim... karbon filitreli olanları pek tavsiye etmem verim pek alamazsınız... ama bacanız yok... eğer davlumbaz cama yakın bir yerdeyse cama baca deliği acıp baca cıkısı buradan sağlanabilir..yada dısarıya bakan bır bolum varsa duvar delinip yine spiral baca burdan verılebilir. gelelim karbon filitre konusuna karbon filitre piyasada 2 çeşit var 1.si 3-4 ay kullanabilirsiniz sonra yenisiyle değiştirmek zorundasınız (genelde bunu kullanır davlumbazlar) ve ekstra bir maliyet vardır ..2. si bazı modellerde kullanılan özel karbon filitre vardır(elektrostatik filtre ,yıka-takfilitre) kirlendiğinde yıkanabilir (bunuda satın aldığınız urunlerde satıcıya sorup bilgi almalısınız..) ayrıca verdiğim lilklerdeki ürünlerde Abzugssystem: Ab-/Umluft umstellbar yazan ne olduğunu bilmiyorum herhalde karbon filitre takılabiliyor bu urunlere...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drekt_pitt -- 20 Aralık 2014; 18:30:02 >

• Nazarnet58 kullanıcısına yanıt
    miele ürünlerine bakınız
    Karbon filtreli olanlar pek önerilmiyor ama elimiz mahkum kullanacağız gibi gözüküyor. Cama baca deliği maalesef ki açamayız çünkü mutfağın camı pvc ısı cam olanlardan bu pek mümkün gözükmüyor. Diğer dediğiniz olabilir ama bunun içinde evi kiraladığımız kuruluş ile görüşmemiz gerekli onlardan izinsiz evde değişiklikler yapmamız yasak. Karbon filtre konusunda bilgi edinmiş oldum satıcı ile bu durumu mutlaka görüşeceğiz. Yazıda filtrenin değiştirilebilir olduğunu yazmışlar tabi en detaylı bilgiyi yüz yüze almak daha iyi olur.
  • aserkut kullanıcısına yanıt
    Miele'nin çamaşır makinesini kullanıyoruz ama davlumbazları nasıldır pek bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nazarnet58

Miele'nin çamaşır makinesini kullanıyoruz ama davlumbazları nasıldır pek bilemiyorum.

ŞÖYLE KIYASLAMA YAPIYIM PİYASADAKİ TÜM FİRMALAR DAVLUMBAZIN ALTINDAN ÇEKİMİ HESAPLARKEN MİELE BACADAN ÇIKIŞ ANINDAN HESAPLAR BU SAYEDE DAHA YÜKSEK PERFORMANS VERİR ÖRNEĞİN SİEMENSİ 860 METREKÜP ÇEKİŞ DEDİĞİ BİR DAVLUMBAZ BİR DERGİYİ TUTABİLİRKEN MİELENİN DAVLUMBAZI İSE 500METREKÜPTE ÇELİK TEPSİYİ TUTAR VE DAVLUMBAZ MONTESİ SIRASINDA O BASİT BACA BORULARINI KULLANDIRMAZ MÜŞTERİDEN BİLDİĞİMİZ PLASTİK BORULARI (SU GİDERLERİNDE KULLANILAN)KULLANMASINI ŞART KOŞAR YOKSA MONTAJ YAPMAZ.
    Verdiğiniz bilgiyi daha yeni öğrenmiş bulunmaktayım. Yalnız biz baca sistemini ne yazık ki kullanamayacağız çünkü mutfakta baca çıkışı yok bu yüzden filtre yolunu tercih edeceğiz bu yüzden marka farkında çok büyük farklılıklar olur mu bilemiyorum.
  • SADECE MİELEDE OLAN NOSMELL AKTİF KARBON FİLİTRE SAYESİNDE TERTEMİZ ODA HAVALANDIRMASI YAPMAKTADIR.EK HAVALANDIRMA MODU SAYESİNDE KOKULAR EMİLEREK TAMAMEN NÖTRALİZE EDİLİR.BACALI İLE BACASSIZ ARASINDA %15 FARK OLACAKTIR BİLGİNİZE.
    Verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim ürünün bu özelliklerinin olması çok güzel peki model farkı oluyor mu her ürünü de aynı mı?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.