Şimdi Ara

Maxwell Sli Kartlardaki Voltaj Sorunu ve Çözümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşalr iyi günler.Yeni farkettiğim birşeyi size sormak istiyorum. 970 sli kartlarım sli halindeyken kartlardan 1.slottaki 1.2V,2.slottaki 1,125V çekebiliyor.Kartlar tek tek takılıyken her ikisi de 1.2V çekerken sli halinde kartları yer değiştirmeme rağmen voltaj düşüyor.Araştırma yaptım ve 970/980 kartlarında bu problemi yaşayan çok kişi olduğunu gördüm.Ayrıca bazı 780ti sli kartlarda da görülebiliyormuş.Sli yapan arkadaşlar kendi kartlarını test ederlerse iyi olur.

https://forums.geforce.com/default/topic/777448/-major-issue-sli-gtx-970-cards-one-card-runs-way-lower-voltage-than-the-other-driver-bug-/

http://www.overclock.net/t/1513723/various-nvidia-gtx-980-970-reviews/5240#post_22908339

ÇÖZÜM _1_

Nvidia Inspector 1.9.7.3 sürümünü indirin.Programı açın.Voltaj sorunu olmayan kart A olsun,voltaj sorunu olan kart B olsun.Performance Level [3] değerlerine overclock yapın.Inspector programın show overclocking dedikten sonra A kartına atıyorum 100mhz,B kartına da 150mhz overclock yapın.Zaten ramlerle alakalı bir durum olmadığından stabil kullandığınız ram frekans değerlerini girin.A kartının power target değerini %110 yapın.B kartınınkini %120.A kartının gpu voltaj değerine dokunmayın.+0mV değerinde kalsın.B kartında ise sonuna kadar kökleyin.Benim kartım Asus olduğu için +37mV verebiliyorum.Apply overclocking deyiniz ve test ediniz.Sorun çözülmüş olacaktır.
    Not1:Rakamları kendi kartlarım için verdim.Sizin kartlarınızda sayılar elbetteki değişecektir.Deneme yanılma yoluyla bulmak zorundasınız.Ama mantık aynı.Voltaj sorunu olmayan karta daha az overclock yapıp daha az güç vereceksiniz.Voltaj sorunu olan karta ise daha yüksek overclock yapıp daha yüksek voltaj vereceksiniz.

ÇÖZÜM _2_

Inspector ile uğraşamam diyorsanız Afterburner programıyla her kartta ayrı ayrı overclock yapmak durumundasınız. 1405/7600 değerlerinde zar zor stabilite sağladığım kartlarım şu anda 1459/7600 hızlarında çalışıyorlar ve her iki kart da eşit sıcaklıkta.Biri 77 dereceyken diğeri 66 derece değil.Her iki kart da 74 derece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 5 Kasım 2014; 1:59:15 >

• Alla halla enteresan.Peki yük altındayken mi oluyor bu düşüşler.Yoksa idle da iken mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeezy

Alla halla enteresan.Peki yük altındayken mi oluyor bu düşüşler.Yoksa idle da iken mi ?

Yükteyken...Driver feedback gönderdim herkesle beraber Nvidia'ya.
  • Valla anakart la ilgili bir durum olabilir mi ? Pci-ex slotlarinda mi sıkıntı var acaba?Belki dediğin gibi bios update ile duzelir.

• quote:

Valla anakart la ilgili bir durum olabilir mi ? Pci-ex slotlarinda mi sıkıntı var acaba?Belki dediğin gibi bios update ile duzelir.

Sorunu çözdüm.İlk mesaja ekledim.
  • Vay vay valla buradaki arkadaslarada yardımcı olur.Ama sorunun çözülmesine sevindim.

• quote:

Vay vay valla buradaki arkadaslarada yardımcı olur.Ama sorunun çözülmesine sevindim.

Henüz DH'da 9xx sli yapan kullanıcı çok az.Ama işe yararsa sevinirim tabii.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AC Kırıklar

quote:

Vay vay valla buradaki arkadaslarada yardımcı olur.Ama sorunun çözülmesine sevindim.

900 serisine özel bir durum mu bu ben ilerde slı düşünüyorum ama kafamda işlemci soru işareti
  • quote:

Orijinalden alıntı: .:Romeo_Redline:.

quote:

Orijinalden alıntı: AC Kırıklar

quote:

900 serisine özel bir durum mu bu ben ilerde slı düşünüyorum ama kafamda işlemci soru işareti

Onu bilmiyorum hocam.İlk sli deneyimim 970 ile oldu.Ancak araştırmalarım sonucu 780 ve 780ti sli yapan arkadaşlar da benzer voltaj sorunuyla karşılaşmışlar.

• DSR konunuza da göz attım güzel inceleme olmuş teşekkürler
  • .:Romeo_Redline:. kullanıcısına yanıt
    Ben de teşekkür ederim hocam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.