Şimdi Ara

Mercedes-Benz boyası vasıtasıyla güneş enerjisinden elektrik üreten bir SUV konsepti geliştirdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Mercedes-Benz boyası vasıtasıyla güneş enerjisinden elektrik üreten bir SUV konsepti geliştirdi

Günümüzde benzinli araçlara alternatif haline gelmesi için pek çok firmanın yoğun Ar-Ge çalışmaları yürüttüğü elektrikli araçlar, ilginç fikir ve projelere ev sahipliği yapıyor. Güneş enerjili tente garajından sonra bu kez özel boyası ile güneş enerjisinden elektrik üreten bir SUV konsepti karşımızda.  

Mercedes-Benz tarafından geliştirilen Vision G-Code adındaki SUV konsepti, güneş enerjisi ile elektrik üreten özel bir boya kullanıyor. Ayrıca boya rüzgar enerjisi sayesinde elektrostatik olarak da elektrik üretebiliyor. Yani yeterli güneş ışığı olmayan zamanlarda da rüzgar yardımınıza koşuyor. Bu sayede araç mini bir enerji üretim merkezine dönüşebiliyor.  

Enerji üretiminin yanında araç hidrojen sentezi de yapabiliyor. Elde edilen hidrojen, aracın ön tekerleklerini yöneten hidrojen motoruna yönlendiriliyor. Elektrik enerjisi ise arka tekerlekleri yöneten elektrik motoruna iletiliyor. Yakıt tüketimi ve ortam şartlarına göre ön veya arka tekerlekler arasında geçiş yapılabiliyor. Ayrıca süspansiyon sisteminden de hidrojen elde edilebiliyor. 

Sentezden kalan oksijen de araç içerisine salınıyor ve yolcular için temiz hava elde edilmiş oluyor. Mercedes-Benz hava kirliliğinin yoğun olarak yaşandığı Asya başkentlerinde bu aracın ideal bir alternatif olabileceğini düşünüyor. Konsept şimdilik pek mümkün görünmeyen teknolojiler içeriyor ve bu bakımdan hayata geçirilmesi biraz zor. Ancak bu yenilikçi teknolojilerin en azından kısım kısım sonraki Mercedes araçlarında yer alabileceği düşünülüyor.  

Kaynak:http://www.engadget.com/2014/11/04/mercedes-benz-vision-g-code-concept/

• Tasarımı harika.

• düşünce son derece güzel ama denildiği gibi bazı problemler var statik enerjiyi aracın dışından güvenli bir şekilde depolanması gibi hidrojen sentezi nasıl olacak sorusu var konuyu okuyunca suyun ayrıştırılması aklıma geldi öylemi yaparlar bilinmez ama üstünde çalışmak istenilecek bir konu

• Teknoloji güzelde bu ne iğrenç bir tiptir şu araca bak hele 10 yaşındaki çocuk mu tasarladı bunu

• Geliştirme aşamasında halen ama gerçekten çok ileri bir atılım olur yayılırsa. Tasarım bu araca aitse tasarımı da gayet güzel ve güçlü çizgilerde.

• Şu konsept tasarımlar gerçek olsa keşke.
  • Devir enerji devri..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alman değilse almam

• Çok hafif nissan gt-r yi andırmış ama tasarım herşeye rağmen hoş

• Gerçekleşeceğine inanıyorum.

• Bu elektrik olayına fazla sardılar . Ama hala gelen giden yok varda çok değil . Umarım da ilerlerde deneme imkanımız olur . Onun dışında araba güzel olmuş .

• Umarim uretime gecirilebilir, keske toplu tasima araclarinda yapabilseler. Ilk adim olarak bence gayet makul olurdu. Bu arada yan aynalari yok ô.Ô

• Polis çevirip oksijen kontrolüne de başlar o zaman oksijen çekip kafa buluyorlar diye :)

• O nasıl bir tasarım la öyle.Harbi mükemmel.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elektrik konusunda asıl beklentim Tesla'dan.

Almanlar işin kaymağını yemede. Bakınız bmw. Nerede o eski Alman mühendisliği...
  • Konsept olayı bana çok saçma geliyor. O zaman bende uçan araba yaptım deyip ittireyim reklamım olsun.

• Araba hayran olunası olmuş

• Boya vergisi alırlar

• Infinity yanında halt yemiş

• quote:

Orijinalden alıntı: SteveMeade

Teknoloji güzelde bu ne iğrenç bir tiptir şu araca bak hele 10 yaşındaki çocuk mu tasarladı bunu

Allah rızası için arkadaşa birisi gözüyle bakmasını sölesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dere.beyi -- 5 Kasım 2014; 1:33:44 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.