Şimdi Ara

reeder A10iQ 549 ₺ [Retina 2048x1536 |1.8 QuadCore İntel İşlemci | 2 GB ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
3.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tablet bakarken bu modeli gördüm alacaklar burada paylaşırlar ve ana konu gibi olsun. Ben almak isterim alanlar kutu açılımı ve inceleme koyarlarsa ben bu konuya koyarım.

Teknik Özellikler

Ekran Boyutu : 9.7 inch
    İşlemci Mimarisi : x86
    Ağ Bağlantı Özellikleri : Wi-Fi (kablosuz ağ) 802.11b/g/n, 3G (USB Modem ile)
    Arka Kamera : 5 MP
    Bluetooth : Evet/Var
    Dokunmatik Ekran : Evet/Var
    Pil Süresi : 1-10 Saat
    Ön Kamera : 2 MP
    Bellek : 2 GB
    GPS : Hayır/Yok
    Wi-Fi : Evet/Var
    Görüntülü Görüşme : Evet/Var
    İşlemci Çekirdek Yapısı : Quad Core (Dört Çekirdek)
    İşlemci Markası : Intel
    İşletim Sistemi : Android 4.4
    Kart Yuvaları : Micro SD
    Mini HDMI : Hayır/Yok
    USB : Evet/Var
    Ekran Teknolojisi : Retina 2048*1536
    İşlemci Modeli : Intel Baytrail Z3735D 1.8 Ghz
    ROM : 16 GB
    Boyut : 239.95 mm(L) * 169.45 mm(W) * 7.9 mm(H)

Test Sonuçları

quote:

Orijinalden alıntı: *siteci*

reeder A10iQ 549 ₺ [Retina 2048x1536 |1.8 QuadCore İntel İşlemci | 2 GB ] reeder A10iQ 549 ₺ [Retina 2048x1536 |1.8 QuadCore İntel İşlemci | 2 GB ] reeder A10iQ 549 ₺ [Retina 2048x1536 |1.8 QuadCore İntel İşlemci | 2 GB ]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Holk -- 23 Kasım 2014; 18:41:26 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• İntel işlemcinin bu çözünürlükle neler yapabileciğini merak ediyorum. Gpu da büyük ihtimal intel hd graphics 311 mhz.
    inceleme bekliyoruz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • szr1907 S kullanıcısına yanıt
    Alan arkadaş olursa güzel olur gerçekten merak ediyorum.
  • Reeder çalışanı olarak bu üründen satıyorum. İlgilenen varsa sorularını cevaplayabilirim. Ama özetle ipad'in android hali diyebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *siteci* -- 17 Kasım 2014; 23:49:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • *siteci* kullanıcısına yanıt
    Ufak bir inceleme koyar mısınız? Oyun performansı gibi detaylar merak ediliyor.
  • daha önce kullanmıştım bu tableti gerçekten güzel bir tablet güncel oyunları rahatça oynatıyor. Bir çok işlemi rahatça yaparbiliyorsunuz aynı anda internette rahatça geziniyorsunuz tavsiye ederim.
  • absolid kullanıcısına yanıt
    Nasıl? Sattınız mı tableti neden bıraktınız kullanmayı?
  • belli bir zaman kullandıktan sonra istanbula kardeşime gönderdim kendim W100ic modelini aldım.
  • absolid kullanıcısına yanıt
    Almayı düşünüyorum aslında fiyatı da uygunmuş.

Her yerde lazım olur,kişisel kullanım olarak da güzel olur. Film çok izlerim ve o ekranla film izlemek keyifli olacaktır. Siz hız konusunda memnum kaldınız mı? Güncelleme desteği var mı? Ufak bir yorum yapar mısınız?
  • Bu tableti ben de almayı düşünüyorum. Bugun Forum İstanbul Teknosa mağazasındaki stand görevlisi ısrarla bu ürünü almamı önerdi,fakat emin olamadım.Ürünü ya da markayı bilen arkadaşlar yorum yaparlarsa sevinirim.
  • muratozek M kullanıcısına yanıt
    Ürünün özellikleri çok güzel. Reeder tablet vardı bizde o bile iş görüyordu 200 TL'lik ama güncelleme konusunda nasıllar bilmiyorum. Ürünleri güzel ama.
  • Hocam ürün özellik,tasarım ve fiyat olarak çok iyi duruyor.Ama işte marka ben de soru işareti.Sadece güncelleme desteği değil arıza durumunda yaklaşımları nasıl onu da bilmek lazım.Yoksa bence cihaz gözü kapalı alınacak bir cihaz.
  • Cihaz ipad tasarımını baz alıyor. Arkası tamamen alüminyum ve ekranı 9.7 inç. İçinde intelin üst bir işlemcisi var. Aldığı puan ipad air seviyesinde ama ios'un verimliliğini hesaba katarsak kabaca bu cihaz ipad air ile ipad 4 arasinda bir performansta diyebiliriz. Arayüz, menüler, uygulamalar arası geçişte herhangi bir takılma, gecikme(2 gb ram in de etkisiyle) yok.
    İki oyun yükleyip denedim ve fena sonuç vermediğini söyleyebilirim. 2048x1536 gibi yüksek bir çözünürlüğe rağmen iyi oynatıyor. Ips paneli oldukça kaliteli ve film, video vs. oldukça zevkli.
    Güncelleme konusunu ben de bilemiyorum ama zaten şu an android kitkat kullanıyor. İşlemcisi 64 bit olmadığı için android lolipop gelmese bile buyuk bir sorun teşkil etmeyeceğini düşünüyorum. Bunlar da sentetik test sonuçları.
     reeder A10iQ 549 ₺ [Retina 2048x1536 |1.8 QuadCore İntel İşlemci | 2 GB ] reeder A10iQ 549 ₺ [Retina 2048x1536 |1.8 QuadCore İntel İşlemci | 2 GB ] reeder A10iQ 549 ₺ [Retina 2048x1536 |1.8 QuadCore İntel İşlemci | 2 GB ]

Teknosa'da 549 lliraya satılıyor haftasonları. Fiyat/performans açısından oldukça iyi bir cihaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *siteci* -- 23 Kasım 2014; 20:44:21 >

• *siteci* kullanıcısına yanıt
    Stoklarda yok gözüküyor,Teknosa da var. Sizce ne kadar ucuzlar ve reeder markasının güncelleme desteği var mı? Garanti durumu nasıl? İnceleme için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RonaldPeterson

Stoklarda yok gözüküyor,Teknosa da var. Sizce ne kadar ucuzlar ve reeder markasının güncelleme desteği var mı? Garanti durumu nasıl? İnceleme için teşekkürler.

Teknosa'da var, görselleri aldığım ürün Teknosa'dandı. Ucuzlayacağını sanmıyorum, çıkalı çok olmadı. Güncelleme konusundan bahsettim. Garantisi var ve uğraşıyorlar. Merdivenaltı markalar gibi değil yani, iyi bir marka olmaya çalıştıkları için kullanıcıya değer veriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *siteci* -- 23 Kasım 2014; 23:04:20 >
  • Kesinlikle katılıyorum, retina ekran olması harika w100i ve bu tablet arasında kaldım ama sanırım bende bunu alacağım.

@RonaldPeterson

Kutu açılımını, içeriğini vb bu konuda paylaşmayı düşünüyorum.
  • quote:

Reeder çalışanı olarak bu üründen satıyorum. İlgilenen varsa sorularını cevaplayabilirim. Ama özetle ipad'in android hali diyebiliriz.

Windows tablet araştırırken intel işlemcili modellerden bu tableti buldum. Çinin meşhur tablet firmalarından onda v975w modeline çok benziyor. Özellikler, boyut ve kasa tasarımı neredeyse birebir.Onda tablet de windows yada android yüklenebiliyor. Hatta bazı formlarda dual işletim sistemli kullandıklarını yazanlar bile var. Fiyatıda 190 USD civarında. Ama bu tabletin Yerli olması, garanti ve yedek parça tedariği olması tercih sebebim olabilir. Türkiye standartlarında Fiyat / Performans olarak gayet iyi bir ürün. Bu yüzden bu ürünü almayı düşünüyorum lakin bazı sorularım var.

Öncelikle Üründe sanırım HDMI girişi mevcut değil sanırım.
    Hafıa kartı girişinide göremedim.
    İşletim sistemi olarak windows 8,1 yüklenebiliyormu? Reeder firması buna destek (driver vs.) destek sağlıyormu yada sağlamayı düşünüyormu?

• quote:

Orijinalden alıntı: qultekin

quote:

Reeder çalışanı olarak bu üründen satıyorum. İlgilenen varsa sorularını cevaplayabilirim. Ama özetle ipad'in android hali diyebiliriz.

Windows tablet araştırırken intel işlemcili modellerden bu tableti buldum. Çinin meşhur tablet firmalarından onda v975w modeline çok benziyor. Özellikler, boyut ve kasa tasarımı neredeyse birebir.Onda tablet de windows yada android yüklenebiliyor. Hatta bazı formlarda dual işletim sistemli kullandıklarını yazanlar bile var. Fiyatıda 190 USD civarında. Ama bu tabletin Yerli olması, garanti ve yedek parça tedariği olması tercih sebebim olabilir. Türkiye standartlarında Fiyat / Performans olarak gayet iyi bir ürün. Bu yüzden bu ürünü almayı düşünüyorum lakin bazı sorularım var.

İşletim sistemi olarak windows 8,1 yüklenebiliyormu? Reeder firması buna destek (driver vs.) destek sağlıyormu yada sağlamayı düşünüyormu?

Öncelikle merhaba,

Firma ile ilgili konusmak gerekirse, intel ve microsoft ile anlaşan bir firmanin elbetteki büyük yatırımları olmuştur. Bu nedenle güvenilir bir firma olduğunu dusunuyorum. Windows 8.1 ile ilgili firma ile iletişime geçip öğrenmenin daha dogru olacağını düşünüyorum tabi bununla ilgili projeleri, çalışmaları var mıdır yada sizinle veya dışarı ile detayları paylaşırlar mı? onu bilemem. Yaptığım araştırmalara göre Reeder'in getirmiş olduğu son modellerde windows uyumluluğu mevcut olmalı, bu nedenle ileride uyumlu windows 8.1 yazılımının geliceğini düşünüyorum, tabi bu bir düşünce firmanin ileriye yönelik kararları ve fikirleri farklı olabilir.

Internet sitesinde baktim ve evet, HDMI girişi yok ama microSD desteği mevcut.

Ürünü bir mağazada inceledim görüntüsü gerçekten hoşuma gitti, w100i ve bu ürün arasında kaldım diyebilirim. Henuz net karar vermiş degilim ama bu üründen alırsam detayli bir inceleme konusu yapacağım.

Simdiden hayırlı olsun dostum, umarım yardımcı olabilmişimdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Life Stealer

quote:

Orijinalden alıntı: qultekin

quote:

Öncelikle merhaba,

Firma ile ilgili konusmak gerekirse, intel ve microsoft ile anlaşan bir firmanin elbetteki büyük yatırımları olmuştur. Bu nedenle güvenilir bir firma olduğunu dusunuyorum. Windows 8.1 ile ilgili firma ile iletişime geçip öğrenmenin daha dogru olacağını düşünüyorum tabi bununla ilgili projeleri, çalışmaları var mıdır yada sizinle veya dışarı ile detayları paylaşırlar mı? onu bilemem. Yaptığım araştırmalara göre Reeder'in getirmiş olduğu son modellerde windows uyumluluğu mevcut olmalı, bu nedenle ileride uyumlu windows 8.1 yazılımının geliceğini düşünüyorum, tabi bu bir düşünce firmanin ileriye yönelik kararları ve fikirleri farklı olabilir.

Internet sitesinde baktim ve evet, HDMI girişi yok ama microSD desteği mevcut.

Ürünü bir mağazada inceledim görüntüsü gerçekten hoşuma gitti, w100i ve bu ürün arasında kaldım diyebilirim. Henuz net karar vermiş degilim ama bu üründen alırsam detayli bir inceleme konusu yapacağım.

Simdiden hayırlı olsun dostum, umarım yardımcı olabilmişimdir.

İlginiz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Reeder la konuştum şuan için windows desteği söz konusu değil diyorlar. İlerde belki olabilir diyorlar. Yabancı forumlarda benzer özellikteki ürünlere windows yüklemesi yapan çok kullanıcı mevcut . zaten reeder da bu ürünü onda, Teclast yada voyo gibi büyük tablet üreticilerinden birin yaptırdığı kanısındayım. tam modeli bulabılırsek windows yüklemesinide bulaniliriz. Benzer özelliklerde casper ın bir tableti mevcut onuda çinli chwui adlı bir firmaya yaptırıyor. Ama bunlara rağmen Windows kurulamıyorsa zaten bu ürünü alma gereği duymam. Çinden ondanın aynı özellikde ürünleri mevcut daha uygun fiyata windows yüklü olarak geliyor uygun kargo fiyatıyla gelmesi için bir ay kadar bekleyip onu almak daha makul sanırım.

w100i bende araştırdım hoşumada gitti ama tercih etmeme sebebim kalın olması ve ekran çözünürlüğünün düşük olması sizin içinde bu kriterler önemli ise kullanım açısından cok onem arz ettiği için sizede kesinlikle w100i tavsiye etmem. ikisinide kıyaslama imkanım oldu çok fark ediyor bu kriterler.

• Bahsettiğim gibi konuyu açtım, merak ettiğiniz herşeyi sorabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_99431140/f_//tm.htm#100072922

Tesekkurler,
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.