Şimdi Ara

MSI'dan özel tasarımlı GeForce GTX 970 Gold Limited Edition ekran kartı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidia'nın yüksek performans segmentindeki yeni ekran kartı modellerinden GeForce GTX 970 için Lightning soğutucu tasarımını kullanmayacağını açıklayan MSI, Gold Limited Edition serisi altında özelleştirilmiş yeni bir model hazırladı. BeatIT 2014 etkinliği çerçevesinde anons edilen yeni ekran kartı, şirketin daha önce anons ettiği GeForce GTX 970 Gaming modeliyle benzer bir profil çizerken, ince detaylar noktasında ayrışmayı başarıyor.

Turuncu ve siyah rengin hakim olduğu çift fanlı özel soğutucunun serinlettiği ekran kartı, geleneksel ekran kartı soğutucularından farklı olarak alüminyum yerine tamamiyle saf bakır yığınının kullanıldığı ısı emici blok ve bakır ısı borularından oluşan soğutucusu ile hız aşırtma için oldukça yüksek bir potansiyeli beraberinde getiriyor. Daha yüksek soğutma performansı için arka kısmı da alüminyum plaka ile desteklenen ve bu sayede aynı zamanda baskılı devrenin arka bölümüne denk gelen bileşenlerin de koruma altına alındığı kart, cüsseli soğutucusunun bir sonucu olarak aynı zamanda türevlerine göre daha ağır.

Twin Frozr V tasarımını baz alan soğutucusunun dışında, kartın fabrika çıkışı hız aşırtmalı olarak gelmesi bekleniyor. Kullandığı GM204 GPU'su itibarile 1664 CUDA çekirdeği yani paralel işlem birimine sahip olan kart, 104 doku ünitesi, 64 ROP birimi ve 4GB GDDR5 bellek ile geliyor. Standart frekans değerleri GPU için baz 1050MHz, Boost ile 1178MHZ ve bellekler için 7GHz olan kartın, MSI tarafından ne seviyede hız aşırtıldığı ise henüz bilinmiyor ancak GPU'nun biraz ittirilip, bellek frekansına dokunulmaması da güçlü bir ihtimal.

Standart olarak 145 Watt'lık ısıl tasarım gücüne ihtiyaç duyan GeForce GTX 970'in, MSI'ın özel tasarımında ne seviyede TDO ile geleceği de bir başka soru işareti ? Bu doğrudan çalışma frekansıyla ilgili bir konu olduğundan, ancak kart piyasaya çıktığında görebileceğiz. GPU farkı itibariyle GeForce GTX 980'in %97'si kadar ROP ve %79'u kadar doku performansı sunabilen GTX 970, bakır yoğun yeni soğutucuyla agresif hızlara çıkabilecek MSI'ın Gold versiyonunda daha yüksek çalışma frekansı ile bu farkı azaltabilir. Lansman bilgileri itibariyle aralarında 220$'a yakın fark olan GTX 980 ve GTX 970 için bu uçurumu özel tasarımlı modeller dolduracak gibi. Onlardan biri olan MSI Gold Limited Edition, sınırlı sayıda olacak dolayısıyla da bu fiyata yansıyacak.

• Bunu 980 fiyatına satarda kim alacak ? Aklı olan limited diye almaz 980 alır performans farkından dolayı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cikis tarihi fiyati olsaymis guzel olurmus

• Bence bu modelin 980 versiyonu gelse daha iyi olurdu,fiyat uçmuş çünkü

• fiyata bak bu fiyata ekran kartı mı alınır ucuk fiyat

• gtx 980 için neden gelmiyor böyle modeller, beklemeye devam.

• fiyatı önemli değil bence iyi iyi

• Backplate'side oldukça güzelmiş

• Güzel Bir Ekran Kartı ama Özelliklerini Bildirsen daha iyi olurmuş Ama dış görünüşü iyiy dostum

• ekran kartın da başarıların devamını dilerim dostum

• dante1000 kullanıcısına yanıt
    Selam dostum fiyatı güzel uygun bence ama Özellikleri birazdaha gelişmiş olsa iyi olacakmış ama olsun başarılarının devamını dileri
    @dante1000 @dante1000 @dante1000 @dante1000 @dante1000 m iyi başarılsar
  • Normal msi gtx 970'n altında o ejderha logosu var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furkovic -- 4 Kasım 2014; 9:40:46 >
  • death44 kullanıcısına yanıt
    Böyle bir yorum geleceğini biliyordum bi bitmediniz

• quote:

Orijinalden alıntı: MuscleTower

Böyle bir yorum geleceğini biliyordum bi bitmediniz

Tamamda arkadaş mantıklı bir şey söylüyor. 980 fiyatıyla satılacak ise bunu almanın mantığı artısı nedir. karşısında 980 gibi bir kart varken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AykutGuru -- 4 Kasım 2014; 9:51:30 >
  • Güzel bir kart referans GTX970 ile aralarında epey fiyat farkı olsa da tercih edilir bence, özel versiyon bir kart çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Isaacs -- 4 Kasım 2014; 10:02:04 >
  • 980 al tabi ama adamlar öyle düşünmüyor herşeyin en iyisini yapıyorlar ayrıca 980 kadar fiyatı olmaz

• sağlam bir karta benziyor.ağzımın suyu aktı
  • bu teknoloji 980 bekleyım derken 980ti cıkar ti bekleyım derken lımıted cıkar lımeted bekleyım derken 990 cıkar yanı ıhtıyacın varsa bekleme cunku bu zamanda teknolojıyı yakalamak ımkansız

• Hep kazıklama taktiği bunlar, bugün bir GTX690 veya HD7990 hangisini aratırki? Boş verin böyle şeyleri, ihtiyacınız kadar para verin teknolojiye. Zaten 60FPS ve üstü aynı akıcılıkta, 120 alsan ne oluuuur, 220 alsan ne olur? En fazla patlama-çatlamada 60-70'lerden aşağı düşmesin yeter.

Adamda Full HD Monitör var, gitmiş titan black almış mesela, sanki GTX770 donuyorda onu aldı. Hadi 2K veya 4K monitörün olur anlarım. Garip ya, anlam veremiyorum ben bu işlere bazen...

• Ben askerden dönene kadar tükenir bu, artık başka bahara kaldı ümitler. :)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.