Şimdi Ara

Iphone 6 Ekrana Bastırınca Ses Sorunu - Screen Clicking

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
278
Cevap
7
Favori
36.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Youtube'da böyle bir video ile karşılaştım, araştırdığımda birçok kullanıcıda bu problemin yaşandığını farkettim. Sizlerin iphone'larında böyle bir problem var mı? Acaba ilk parti ürünlerde yaşanan bir sorun olabilir mi? Teşekkürler.

Videoların linkleri:
    http://youtu.be/fSu3uU4OuIA
    http://youtu.be/Ra2_uR1_Ejs
    http://youtu.be/NC11Hp_qm18

Arkadaşıma aldığımız iphone 6 silver telefonu inceleyerek yarın buraya yazacağım sonucu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Nedense herkes hep iPhone hakkındaki videolarla karşılaşıyor ve bunların neredeyse hepsi de çamur at izi kalsın mantığı güdüyor. Arkadaşlar hiç işiniz gücünüz yokmu da internetten durmadan iPhone ile ilgili hata görüntüleri ve haberleri arayıp duruyorsunuz da bunları paylaşıp birilerinin düşüncelerini bulandırmaya çalışıyorsunuz? Telefon firmalarını bu denli sahiplenmenizi ve rakip firmaları karalamaya çalışmanızı anlamıyorum.
    Bu sözüm yalnızca sana değil kardeşim, bu amacı güden herkese hitaben yazılmıştır. Bu amacı gütmeyenler -sen de dahil- üzerine alınmasın.
    Geleyim sorunun cevabına: bende öyle bir ses yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TR_001 kullanıcısına yanıt
    Bugüne kadar iphone dışında bir telefon kullanmadım 3g, 4 ve halen kullanmakta olduğum 4s. Ayrıca ipad air ve macbook sahibiyim. Kısacası apple'ı karalama veya apple'ın ürünlerini kullanan arkadaşların aklını bulandırma gibi bir amacım yok. Sonuçta bende bir apple kullanıcısıyım. Ancak yüksek rakamlar ödeyip satın aldığımız ve özellikle malzeme kalitesinin - dayanıklılığının - kullanım ömrünün üst düzeyde olduğunu düşündüğümüz bu cihazlarda bu tarz problemler çıkmaması gerektiğini düşünüyorum. Bende stok bulduğumda iphone 6 space grey alacağım. Ama aldığım üründe böyle basit bir problem olsun istemem. Yeni alacak arkadaşlarında satın alırken kontrol ederek iade veya değişim gibi prosedürlerle uğraşmasını istemem. Bu konuyu açmamdaki nedenler bunlar. Saygılar.

• Ben telefonun üstüne ayağımla basınca çıtırdıyor, acaba değişim mi istemeliyim? Üstüne oturunca ya da dizimle bastırınca çıkmıyor ama, sadece ayağımla basınca oluyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Forum da yazdım daha önce.
    Ses tuşlarının üstünde ön cama bastırdığımda hem esneme hemde ses vardı.Ciddi belli oluyordu.Hatta öteki cihaza baktığımda onda yoktu.Lakin şu an ne ses nede boşluk var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: frtfrtfrtfrt

Arkadaşlar merhaba. Youtube'da böyle bir video ile karşılaştım, araştırdığımda birçok kullanıcıda bu problemin yaşandığını farkettim. Sizlerin iphone'larında böyle bir problem var mı? Acaba ilk parti ürünlerde yaşanan bir sorun olabilir mi? Teşekkürler.

Videoların linkleri:
    http://youtu.be/fSu3uU4OuIA
    http://youtu.be/Ra2_uR1_Ejs
    http://youtu.be/NC11Hp_qm18

Arkadaşıma aldığımız iphone 6 silver telefonu inceleyerek yarın buraya yazacağım sonucu.

Bu 5s'lerde çok yaygın bir sorundu ve benim kullandığım 5s'de de vardı. Demek ki 6'da da devam ediyor.

Tabi burada "ben o kadar para saydım laf ettirmem arkadaş" muhabbeti olduğundan böyle şeyleri gündeme getirmek bile suç..

• quote:

Orijinalden alıntı: KrM's

Forum da yazdım daha önce.
    Ses tuşlarının üstünde ön cama bastırdığımda hem esneme hemde ses vardı.Ciddi belli oluyordu.Hatta öteki cihaza baktığımda onda yoktu.Lakin şu an ne ses nede boşluk var.

Ses olayı kendi kendinemi düzeldi telefonunuzda?

• benimde her sağ alta bastığımda ses çıkarıyor iphone 6 gold ama büyük bir sorun değil bitşeye engelde değil değişim istemedim

• heryerde diyorum bul bitane 7.1.2 li iphone 5s bükülmeyle falan ugrasma yaa

• şimdi denedim bende herhangi bir sorun yok. oynamıyor ekran
  • Ben de dün farkaetim merak ettim aynı sorun var mı diye konu açılmış cihazım iphone 6 gold. Videolardaki gibi çok çatırdamıyor ama hafif çıtlama var ekranın ortasına hafif basıp çekince ses geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EBK34

Ben de dün farkaetim merak ettim aynı sorun var mı diye konu açılmış cihazım iphone 6 gold. Videolardaki gibi çok çatırdamıyor ama hafif çıtlama var ekranın ortasına hafif basıp çekince ses geliyor.

Dostum benim teldeki var Ekranın ortasına orta tuşa doğru bastırınca çıt çıt diye ses yapıyor hanımın kullandığı 6 da yok sorun sinir oldum resmen

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Direk Servise gönderin arkadaşlar.

• Eski cihazım iphone 6'da ekranın sol üst köşesine bastırınca ben de aynı sesi duyuyordum. Şuan plus kullanıyorum ve böyle bir sorun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: malahit

quote:

Orijinalden alıntı: EBK34

Ben de dün farkaetim merak ettim aynı sorun var mı diye konu açılmış cihazım iphone 6 gold. Videolardaki gibi çok çatırdamıyor ama hafif çıtlama var ekranın ortasına hafif basıp çekince ses geliyor.

Dostum benim teldeki var Ekranın ortasına orta tuşa doğru bastırınca çıt çıt diye ses yapıyor hanımın kullandığı 6 da yok sorun sinir oldum resmen

Tam olarak ses açma kapama tuşuna yakın kısıma basınca daha çok ses çıkıyor. Zorluya götürüp göstemeyi düşünüyorum. Hiç bir arkadaşımın i6'sında böyle bir sorun yok.

• geçen gün ben de bir tıkırdama hissetmiştim ama kılıftandır diye düşündüm. apple'ın orjinal silikon kılıfını kullanıyorum. telefon da iphone 6 silver.

bu başlığı tesadüfen gördüm acaba dedim. kılıfı söküp denediğimde baya baya ses gelidiğini ve yakından bakınca ekranın hareket ettiğini gördüm. baya gevsemiş gibi. hiç yere falan da düşmedi hemde. telefonun alt tarafına home tusunun bir parmak üstüne ve sağına bastırınca oynuyor. bastırmak deyince kuvvet uygulamak diye düşünmeyin, normal elimle tutup bi yerden kaldırırken bırakırken falan bile kıtırdıyo..

biraz gözlemleyeyim duruma göre servise götüreceğim.
  • Çözümü var mi peki ?

• Kesinlikle aynı sorun benim iPhone 6 ımda mevcut bazen Ekranın köşelere dokununca Çat diye bariz ses geliyor. Genelde Ekranın köşelerinden çok sık geliyor cam resmen oturmamış oynuyor gibi

• Benim telefonumdada ayni sorun oldu garanti servisine götürdüm 1-2 gün sonra almaya gittim. adam dedi benim telefonumdada ayni sorun var. Ses yapma sebebi ekranin tam oturulmamis olmasiymis. adam dedi ekranini tam otutturduk eger bisey olursa tekrar getirin. bisey yok 'Simdilik'
  • Bende bugun farkettim hocam 6 gold kullanıyorum sol ust köşede bastırınca hafif çit sesi geliyor aynen . Bu normal bi durum mu anlamadım bende

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.