Şimdi Ara

amortisörlü bisiklete motor takılırmı acil yardım !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bende çift amortisörlü ön teker disk frenli bir bisiklet var ben buna 80cc lik bir motor takmayı düşünüyorum fakat amortisörlü olduğundan dolayı kararsız kaldım bide acaba ön frene v-brake takarsammı daha güvenli olur yoksa disk fren mi kalsın.?
    Vites kollarını ve vitesleri ölü durumda vitesler shimano yine shimano nun tourney vitesinden takmayı düşünüyorum bisiklet şuan kötü durumda resimlerini aktarıyorum
    Şimdi ben bu bisiklete motor takarsam ne gibi avantajları olur artı dezavantajları ne olur genelde işe gidip gelmek için kullanacağım motor çok cazip geldi 2.5 litrede 150 km yok yapıyormuş muş olduğu için pek inanmadım ama yine en kötüsü 100km yapsın yine bana rahatlıkla yeter
    Sizlerinde görüşlerini öğrenmek istedim ne yapsam bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kadronun v olması lazım. Yoksa motoru takacak kadro borusu uymaz. Yani yeni bir sabit kadrolu bisiklet alman gerekir, 500 civarı da motor kitinin fiyatları var sana en az 1000 lira gibi maliyeti olur onun yerine 100'lük cup al daha iyi.
  • yani tek sıkıntı yer bulamama olur diyorsun peki diyelim ki takıldı hani amortisörlerde sıkıntı olurmu hani hızlı falan gidince ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • orta amortisorden yer kalmaz koyamazsın oraya motoru
  • anladım peki önde amortisör olsa sadece o zaman olurmu ? kurusa bakmayın taktım bi amortisöre bende ama merak ettim gerçekten

• Bisiklete dostum bence motor takma motor istiyosan motosiklet al bisikletin amacına uygun degil motor

• Sabredip bisikleti hakkı ile sürer isen takacağın motor kadar hızlı gidersin doğru bisiklet ile.
  • sürmekte sıkıntı yok bacak kaslarım baya iyi ama ne bilim aklıma takıldı öylece
    birde amortisörlü pek sevmiyorum sanki boşa çeviriyorum pedalları ama vaz geçtim diyebilirim onun yerine hurdalığa gidip bir bisiklet alicam ve toplamaya karar verdim ama bakalım yavaş yavaş yaparım artık

• quote:

Orijinalden alıntı: Reahax

Sabredip bisikleti hakkı ile sürer isen takacağın motor kadar hızlı gidersin doğru bisiklet ile.

Abartiyorsun
    Taş çatlasa 70 basar benim bildiğim bisiklet

• aynen motor kiti takılınca 70 civarı sürat elde ediyorsun ama kas gücüyle biraz zor bence

• 80cc yaklaşık 40-50 yapıyor ve 50 üstüne çıktığınızda çok fazla sarsmaya başlıyor. O kadar uğraşacağınıza direk motor yada mobilet alın.

Ha yokuşlarda daha hızlı sürersiniz motorlu bisiklet ile ama yokuşun bacaklara verdiği yanma hissini tatmayacak iseniz zaten bisiklet sürmeyin.

http://tr.aliexpress.com/item/free-shipping-2-stroke-80cc-black-bicycle-engine-kits-gas-bike-kit-C80-with-suitable-price/559456141.html
    http://tr.aliexpress.com/item/New-arrival-80cc-Engine-Motor-Kit-2-Stroke-Gasoline-Engine-Kit-Set-for-Motorized-Bicycle-Bike/1921436454.html
    http://tr.aliexpress.com/item/2014-Selling-Engines-Wholesale-Retail-80cc-bicycle-bike-engine-kit-gasoline-engine-for-motor-Silver/1840251469.html

Düz yolda bu motorlar bisiklet ile geçilir. Ha birde çıkardığı o kadar gürültü var motor sesini sevenlere bir şey diyemem tabi ama ben bisikletimin tekerlerinden ve zincirinden gelen sesleri seviyorum :)

• vazgeçtim hocam zaten yinede teşekkür ederim normal olarak kullanıcağım motor öyle kafama takılmıştı ama forumda konuları gezince vazgeçtim

• bende bisiklete şarjlı maktap takmayı düşünüyordum ancak çok yavaş olacağı için vazgeçmiştim
  • aynen dostum sitelerde projeleri var ama ufak bisiklete yapıyorlar her nekadar taksanda hiç verim alınmaz ama matkapdan

• quote:

Orijinalden alıntı: bberatt

quote:

Sabredip bisikleti hakkı ile sürer isen takacağın motor kadar hızlı gidersin doğru bisiklet ile.

Abartiyorsun

kilom 130 istediğimde 50 km/h yapabiliyorum bisikletimle

• quote:

Orijinalden alıntı: Konungariket Sverige

quote:

quote:

Abartiyorsun

ama şimdi bisiklet var bisiklet var herkez ayrı birşey söylüyor ama 200 lirayada bisiklet var 2.000 lirayada bisiklet var kimse bu noktaya bakmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: brnbcr

quote:

quote:

quote:

Abartiyorsun

ama şimdi bisiklet var bisiklet var herkez ayrı birşey söylüyor ama 200 lirayada bisiklet var 2.000 lirayada bisiklet var kimse bu noktaya bakmıyor.

amortisörlü bisiklete motor takılırmı acil yardım !! amortisörlü bisiklete motor takılırmı acil yardım !!

specialized kullanıyorum işte ayağımı yerden kesiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Konungariket Sverige -- 8 Kasım 2014; 15:38:48 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: brnbcr

quote:

quote:

quote:

Abartiyorsun

amortisörlü bisiklete motor takılırmı acil yardım !! amortisörlü bisiklete motor takılırmı acil yardım !!

specialized kullanıyorum işte ayağımı yerden kesiyor

markalardan pek anlamam ama güzel bir bisiklete benziyor umarım da öyledir ayağını yerden kesiyorsa iyidir ya

• merhaba elimde sadece çim kesme makinasının motoru var baska neler lazım nasıl baglarım lütfen yardım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.