Şimdi Ara

Dell alt seviyeye yönelik Windows 8.1 işletim sistemli Venue 8 Pro 3000 tablet modelini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Dell alt seviyeye yönelik Windows 8.1 işletim sistemli Venue 8 Pro 3000 tablet modelini duyurdu

Android cephesi ile mücadele edebilmek adına Windows 8.1 ile birlikte tablet konfigürasyonlarında çıtayı epey aşağı çeken Microsoft, üretici ortaklarının da elini güçlendirmiş oldu. Fiyatlar 100$ seviyesine kadar inerken pek çok farklı markayı bu segmentte görür olduk.

Bunlardan birisi olan Dell, Venue adlı tablet serisine yeni bir Windows işletim sistemli üye daha ekledi. Dell Venue 8 Pro 3000 adındaki model rakiplerine göre daha iyi bir donanım ancak biraz fazla fiyat çizgisi sunuyor. 

Modelin 8 inçlik ekranında 1280x800 piksel çözünürlük bulunurken Bay Trail tabanlı 4 çekirdekli Intel Atom Z3735G yongaseti ve entegre Intel HD grafik biriminden gücünü alıyor. Sistem 1GB RAM ile desteklenirken 32GB artırılabilir kapasite mevcut. 

Modelde 5MP çözünürlükte arka kamera, 1.2MP çözünürlükte ön kamera, 9mm kalınlık, 16Whr gücünde batarya, WiFi, Bluetooth 4.0, 1 yıllık Office 365 üyeliği şeklinde özellikler yer alıyor. Model 200$ fiyat etiketi ile satışa sunulmuş durumda. 

Kaynak:http://www.t3.com/news/dell-extends-tablet-family-with-budget-venue-8-pro-3000

• bizim ülkemize gelmeye başlasalar da alsak artık. gerçi burada ki ürünlerde gayet başarılı. toshiba encore yada lenovo miix2 700-800 TL fiyarlarıyla bence oldukça uygunlar. En azından bilgisayara para verme derdi yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

bizim ülkemize gelmeye başlasalar da alsak artık. gerçi burada ki ürünlerde gayet başarılı. toshiba encore yada lenovo miix2 700-800 TL fiyarlarıyla bence oldukça uygunlar. En azından bilgisayara para verme derdi yok.

Bana hala yurtdışında 199 dolara satılan tabletin türkiyede 800 lira olması mantıklı gelmiyor
  • Microsoft baktı ki kurumsal kullanıcılar android tabletlere geçiyorlar anında çark! Geç kaldın be hacı bakalım kurtaracakmısın kuyruğu

• nedense dell markası bana hep itici gelmiştir ama yine de tablet güzel görünüyor. gerçi 1gb ram ile ne yapılabilir orası biraz meçhul.

• hocam miix2 8" bu sitede pcworld 300$ olarak gösteriliyor.
    ayrıca bildiğim kadarıyla telefonlardan alınan 120 liralık vergi tabletlerden alınmıyor, o yüzden tabletler daha ucuz oluyor.
    mesela asus'un 150$'lık memopad 7 tableti 400 lira ama yine 150$'lık asus zenfone 5 700 lira :S
  • 1gb ram nedir Allah aşkına. 2 yıl önce aldığım windows tablet bile 2 gb ile gelmişti. Ayıp oluyor artık.

• 6" 7" ekranlı telefonlardan sonra tablet piyasası öldü bence.
  • bunları normal tablet pc gibi düşünmeyin. dikkat ettiyseniz windows 8.1 yüklü. yani pcde kullandığınız tüm programları acabilir gücü yettiğince..

• 1gb ram çok az 2gb bile zar zor yetiyor Windows'a. Minimum 2 gb olmalı ram :)

• Çinde, aynı donamım 2GB RAM ile 140$ seviyesinde, şu an kullanıyorum. Tavsiye ederim.http://www.aliexpress.com/item/8-inch-VOYO-Winpad-A1-MINI-Intel-Z3735F-Quad-Core-Windows-8-Tablet-PC-2G-32GB/2050989897.html

• TsG kullanıcısına yanıt
    memnun musunuz voyo dan internette gezinme rahat mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • windows mu? iiiyyyy

• quote:

Orijinalden alıntı: ckm

memnun musunuz voyo dan internette gezinme rahat mı?

gayet rahat, artı olarak cihazdaki windows bildiğin masaüstü windows. Yani flash video oynatmıyor derdin yok. Masaüstü PC'ne kurduğun her programı kurabilirsin. Gayet de hızlı çalışıyor.
  • bu tabletlerde 1 gb ram var ve normal bir kullanıcı için 2 gb ramli cihazlar gibi çalışır. Çünkü 2 gb ramli cihazların 1 gb lık paylaşımlı ekran kartı bulunurken, bu tarz tabletlerde 400 mb paylaşımlı ekran kartı bulunuyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İYİ TABLED AMA GELİŞTİRİLE BİLİR

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.