Şimdi Ara

İnventus cevapladı. Yurt dışından alınan EVGA ürünleri garanti kapsamında!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
11
Favori
6.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnventus'a mail atmıştım. Türkiye yetkili servisi ile görüşüp bana bilgi verdiler. Amazon.com, eu.evga.com gibi alacağınız EVGA ürünlerini 1 ay içinde eu.evga.com'dan RMA sistemine kayıt ederseniz Türkiye'de de aynı şekilde garanti geçerli oluyor. Yani burada 1250 TL karta vermektense 950 TL'ye alırsınız, 300 TL kar yaparsınız, aynı zamanda garanti kapsamında olur. Bilginize.

5 yıl garanti olayı için Feanor'a atılan mesaj:

Hello,

both of the promotions are only valid for special regions. The 5y warranty promo for example only for Denmark, Finland, France, Germany, Netherlands, Norway, Sweden, and United Kingdom.http://eu.evga.com/arti...-FREE-5-Years-Warranty/
    So in this case the 5y of warranty are a "goodwill" of us to show you that we do also care about customers outside of the mentioned regions.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saligia -- 25 Kasım 2014; 1:32:45 >

• Bilgi için teşekkürler hocam.

Yurtdışından almanın eksi bir tarafı kalmadı böylece.

Sadece ekran kartları değil, diğer ürünleri de ucuza geliyor sanırım.

http://eu.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=142-HR-E977-KR&family=Motherboard%20Family&series=&sw=5&uc=EUR
    Mesela bunu 250-300 liraya alabilir miyiz acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Infinitum

Bilgi için teşekkürler hocam.

Yurtdışından almanın eksi bir tarafı kalmadı böylece.

Sadece ekran kartları değil, diğer ürünleri de ucuza geliyor sanırım.

http://eu.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=142-HR-E977-KR&family=Motherboard%20Family&series=&sw=5&uc=EUR
    Mesela bunu 250-300 liraya alabilir miyiz acaba?

Bugünkü döviz kuru ile bu ürünü 215 TL ye alıyorsunuz. Kargo ücreti dahil. Ben de bu anakartı almayı planlıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Emrullah.
    Bugünkü döviz kuru ile bu ürünü 215 TL ye alıyorsunuz. Kargo ücreti dahil. Ben de bu anakartı almayı planlıyorum.

Ekstra vergisi falan yok değil mu hocam? Eğer öyleyse müthişmiş .

Vatanda 761 lira. İnanılacak gibi değil.
    http://www.vatanbilgisayar.com/evga-z97-ftw-intel-z97-soket-1150-ddr3-2666mhz-oc-hdmidp-anakart.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infinitum -- 2 Kasım 2014; 19:07:49 >

• Infinitum kullanıcısına yanıt
    Yok yok. Ürün 79 Euro görünüyor. Sepete attığın An Almanyada uygulanan vergi düşüyor 64 Euro oluyor. 75 Euro altında olduğu için gümrük vergisi de olmuyor. 14 Euro kargo. Toplamda 78 Euro x 2.77= 215 TL

• Hocam hala inanamıyorum .

Seneye Mart-Nisan gibi sistem toplamayı planlıyorum, anakart fiyatı yarıya indi nerdeyse. Tekrar teşekkkür ediyorum.

İnventus'tan 600B yerine eu.evga'dan şunu da aldım mı demeyin keyfime .
    http://eu.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=220-G2-0750-XR&family=Power%20Supplies&uc=EUR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infinitum -- 2 Kasım 2014; 19:32:21 >

• Nasil yani biz ne yapacaz ki verdiğimiz sipariş hem garantili olacak hemde gümrükten geçerken vergilendirilmeyecek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tiamu27

Nasil yani biz ne yapacaz ki verdiğimiz sipariş hem garantili olacak hemde gümrükten geçerken vergilendirilmeyecek?

75 Euro altı olduğu için vergilendirilmeyecek ama tabii o 79euroluk kart stokta varsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hirotaro -- 2 Kasım 2014; 19:59:21 >
  • O zaman z97 pc mate alanlar bu durumda kazık yemiş oluyor yada direk anakart alan 215 lira ya şaka gibi
  • Fatura 78€ kesilebilir kargo ücreti dahil olunca, bu durumda gümrükte vergi ödersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinayet13

O zaman z97 pc mate alanlar bu durumda kazık yemiş oluyor yada direk anakart alan 215 lira ya şaka gibi

stoğa bakın derim var mı diye

yoksa almaya niyetlenmiştim şu an

• quote:

Orijinalden alıntı: Hirotaro

quote:

O zaman z97 pc mate alanlar bu durumda kazık yemiş oluyor yada direk anakart alan 215 lira ya şaka gibi

Yinede ebay-amazon gibi sitelerden almak daha mantıklı artık türkiyeden bişey alınmaz :) vergide alınmıyor belli miktara kadar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: car_26

Fatura 78€ kesilebilir kargo ücreti dahil olunca, bu durumda gümrükte vergi ödersiniz

Hayır fatura 64 Euro üzerinden kesilir.

• EVGA'in kendi garantisi varken, Vektron'un sözde garanti hizmetini kim ne yapsın?

Sorunlu ürünlerinizi, kargo ücreti ödemeden, EVGA'e gönderebilirsiniz. Yeni ürün birkaç gün içinde elinize ulaşır.
    Anında tespit edilemeyen, belli yüklerde meydana gelen coil whine veya rastgele reset atma gibi durumlarda da, bekletmeden değiştirirler.

Vektron gibi, kargoyu ödetip, üstüne 20 gün bekletip, "sağlam çıktı" diyerek geri göndermezler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 2 Kasım 2014; 20:26:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emrullah.

quote:

Orijinalden alıntı: car_26

Fatura 78€ kesilebilir kargo ücreti dahil olunca, bu durumda gümrükte vergi ödersiniz

Hayır fatura 64 Euro üzerinden kesilir.

Sipariş esnasında alıyorsa kargo ücretini faturaya yansıtılır.

Türkiye'de bile böyle bu, ürün fiyatı ayrı kargo ücreti ayrı kesilip toplama yansıtılır.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hirotaro

quote:

Yinede ebay-amazon gibi sitelerden almak daha mantıklı artık türkiyeden bişey alınmaz :) vergide alınmıyor belli miktara kadar :)

Ebaya güvenim yok ama amazonda da 179$ civarı

• Kargo ücreti faturaya yansıtılsa bile mevzuat gereği sorun çıkmıyor. Zira faturalar şu şekilde oluşturuluyor.

Ekleme: Amazon'dan Türkiye'ye ne yazık ki anakart (düzeltme: Z97 çipset; satıcısı Amazon olanlar) gönderilmiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Müddeiumumi -- 6 Kasım 2014; 19:27:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feanor Tasartir

Kargo ücreti faturaya yansıtılsa bile mevzuat gereği sorun çıkmıyor. Zira faturalar şu şekilde oluşturuluyor.

Ekleme: Amazon'dan Türkiye'ye ne yazık ki anakart gönderilmiyor...

Hocam işlemci ve e.kartı yolluyor ama , emin misin yollamadığına

• Hirotaro kullanıcısına yanıt
    Hangi marka - modele bakarsam bakayım " This item does not ship to Istanbul, Turkey " uyarısı alıyorum. Dediğiniz gibi işlemci, RAM, ekran kartı veya soğutucularda böyle bir sorun yok; ama anakartlarda durum şimdilik böyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feanor Tasartir

Hangi marka - modele bakarsam bakayım " This item does not ship to Istanbul, Turkey " uyarısı alıyorum. Dediğiniz gibi işlemci, RAM, ekran kartı veya soğutucularda böyle bir sorun yok; ama anakartlarda durum şimdilik böyle.

Kasa bile yollayan firma ,anakartı neden yollamıyor ki

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.