Şimdi Ara

Roccat eSpor oyuncularına yönelik yeni mekanik klavyesini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Roccat eSpor oyuncularına yönelik yeni mekanik klavyesini duyurdu

Giderek daha önemli hale gelen ve daha çok ilgi gören LoL gibi oyunların olduğu eSpor branşına yönelik olarak geliştirilen ürünlrin sayısı da artmaya başladı. Roccat bu branşa yönelik yeni bir mekanik klavye duyurdu.

Ryos TKL Pro mekanik klavyesi sağ taraftaki numerik tuş takımını kaldırarak diğer mekanik klavyelere göre daha hafif ve daha dar bir yapı elde etmeyi başarmış. Firma yeni klavyesi ile oyuncuların kolunu koyabileceği bir köşe sunmayı hedefliyor. 

470 programlanabilir makroya sahip olan klavye 2MB flash bellek kullanıyor ve özel ayarları bu alanda saklıyor. 32-bitlik ARM Cortex çekirdeğinden gücünü alan klavye kirlenmeyi önleyen özel dış kaplama, üç programlanabilir ekstra tuş, entegre kablo kanalı ve 5 kauçuk ayak şeklinde özelliklere sahip.

Klavyede endüstrinin en iyilerinden olarak gösterilen Cherry MX Key tuşları kullanılıyor. LED arka aydınlatmalı tuş takımı gece saatlerinde de iyi bir görüş açısı sunarken, N-Key Rollover ile gölgelenme en aza iniyor. Ayrıca 1000Hz tarama oranı, 1ms tepki süresi, 91 adet programlanabilir tuş, tuşlara ikinci fonksiyon atayabilen Roccat's Easy-Shift[+] teknolojisi de fare ürününde yerini almış. Bilek için hazırlanan uzun alt kısım da ellerinizin daha rahat hareket etmesini sağlıyor. 

Klavyenin tasarımına HyuN adlı ünlü SC 2 oyuncusu ve daha bir çok profesyonel eSpor oyuncusu da katkıda bulunmuş. Ryos TKL Pro mekanik klavye 140$ fiyat etiketi ile satışa sunulmuş durumda.  

Kaynak:http://www.tomshardware.com/news/roccat-gaming-keyboard-esports-ryos,27992.html

• süper görünüyor lol ve dota vede o tür oyunlar oynayanlar yaşadı :)

• Gereksiz.

• Ne yani bunla atılan skill dahamı fazla hasar veriyor .. (:

Gereksiz ve bir dota oyuncusu olarak hiç bir artısının olacağını düşünmüyorum..

• eSpor için demişler ancak sağ taraftaki numaratik tuşlar olmadan fifa'da çalım atmak zor bir hal alır.

• Çine ürettir üstüne ismini bastır...

• Türkiye'ye TR klavye olarak gelir mi?

• ekrem71 E kullanıcısına yanıt
    Tasarımı idare eder, lakin tecrübelerimden dolayı Roccat bana güven vermiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • SideWinder x6 zaten yıllar önce yaptı bunu. hemde isteyen ekleyebiliyordu yeni bişey gibi lanse etmişler. x6 nın tek eksiği mekanik olmaması

• Tasarım olarak başarılı bence.

• Numerik tuş takımı yoksa napayım klavyeyi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu fiyata TKL (Ten Keyless) klavye satmaları zor. Neyse en azından Razer gibi Çin malı switch kullanmamışlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

Numerik tuş takımı yoksa napayım klavyeyi..

Numerik tuşlar ile mi oyun oynuyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Vinewood

quote:

Klavyeyi sadece oyunda mı kullanıyorsun? Battlefield'da da çok işe yarıyor ayrıca

• Tam bana hitab eden bir klavye. Yandaki tus takimini kullanmayi sevmeyenler icin ideal

• Ne renk switch kullanıldığı habere eklenmemiş. Güzel olmuş. Mekanik klavye kullanmayan mekanik klavyeye b*k atmaya başlamış. Elektro marketlere gidin sadece dokunun farkı anlayacaksınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: acbold

Ne renk switch kullanıldığı habere eklenmemiş. Güzel olmuş. Mekanik klavye kullanmayan mekanik klavyeye b*k atmaya başlamış. Elektro marketlere gidin sadece dokunun farkı anlayacaksınız.

Haberin kaynağında Brown, Blue, Black ve Red seçenekleri olduğu belirtilmiş. Herhalde haberi yazan arkadaş mekanik klavyelere biraz uzak. O yüzden önemsememiş olabilir.
  • Numerik tuş takımı olmayan bir klavye ne genel kullanım için, ne de oyunlarda işime yarar... Mmorpg'lerde tonla tuş kullanmanız gerekiyor, bunlardan bazılarını mesela mount'un skillerini mecbur
    başka tuş kalmadığı, diğerlerini asıl karakter için ayırdığınız için numpad tuşlarına atamanız gerekebiliyor.
    Bana bu şekilde bile yetmiyordu ki, razer naga mouse aldım ayrıca. Tamam kontrolü basit oyunlar için idare edebilir fakat simulasyon ve mmorpg oynayanlar için ne kadar tuş o kadar iyi klavye.
    Ayrıca mekanik klavyelerin yeni nesillerinde sessizleri çıktı mı bilmiyorum ama, o gürültü beni ve birçok kişiyi rahatsız eder. Pratikte gerçekten faydasını gören varsa bilemem tabi.
  • Hali hazırda aynı tasarıma ve özelliklere sahip, numerik tuş takımı olan Ryos MK var zaten, niye bu kadar taktınız ki. Elbet buna da talep var ki, bu şekilde çıkarıyorlar... Asıl sorun bu klavyelerin TR Layout versiyonlarının olmaması, gerçi olsa bile sadece Türkiye'den satın alabileceğimiz için fiyatlar çok yükselecektir.

http://www.roccat.org/Products/Gaming-Keyboards/ROCCAT-Ryos-MK-Pro/
    http://www.roccat.org/Products/Gaming-Keyboards/ROCCAT-Ryos-TKL-Pro/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Basteryus -- 2 Kasım 2014; 22:01:58 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Vinewood

quote:

Klavyeyi sadece oyunda mı kullanıyorsun? Battlefield'da da çok işe yarıyor ayrıca

BF4'te 1 kere bile numerik tuş takımını kullanmadım , o olmadanda oluyormuş demekki . ayrıca üstekki sayıların ne farkı var onları kullan

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.