Şimdi Ara

presostat ve baca sensörü hatası çözümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
49.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar kombim demir döküm aden ve bir iki gündür Presostat veya baca sensörü hatası sinyali yanıp sönüyor açıp kapatıyorum biraz çalışıyor ama bir müddet sonra aynı hatayı veriyor,bana bu konuda bir çözüm tavsiyesi olan varsa söylesin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: yalc_rmzn

arkadaşlar kombim demir döküm aden ve bir iki gündür Presostat veya baca sensörü hatası sinyali yanıp sönüyor açıp kapatıyorum biraz çalışıyor ama bir müddet sonra aynı hatayı veriyor,bana bu konuda bir çözüm tavsiyesi olan varsa söylesin

elk kartın tamir edilecek veya prosestat deyişecek
  • yalc_rmzn kullanıcısına yanıt
    Eğer elinizden iş geliyorsa, kombinin baca fanını söküp yıkamanız ve sonrasında güzelce kurulayıp yerine takmanız yeterlidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Orijinalden alıntı: yalc_rmzn

arkadaşlar kombim demir döküm aden ve bir iki gündür Presostat veya baca sensörü hatası sinyali yanıp sönüyor açıp kapatıyorum biraz çalışıyor ama bir müddet sonra aynı hatayı veriyor,bana bu konuda bir çözüm tavsiyesi olan varsa söylesin

elk kartın tamir edilecek veya prosestat deyişecek

Aynı şekilde ben de alıyorum hocam f5 hatasını... bacasını çıkarıp güzelce temizledim ama olmadı..

Kombim demirdöküm neva hk 24..

Bazen kombiyi ilk açtığımda petekler çalışıyor sıcak suyu açtığımda f5 hatası vermeye çalışıyor

Nedir bunun çözümü ve bize ne kadara mal olur

• TERMODİNAMİK HERMATİK ŞOFBEN ALDIM

ALDIĞIMDAN BERİ HEP SIKINTI. 2 YIL GARANTİ YENİ DOLDU.

SERVİS SON GELDİĞİNDE HONEYWELL PROSESTAT TAKTI VE GİTTİ.

1 AY SONRA YİNE F5 ERROR VERMEYE BAŞLADI. ŞİMDİ BENDE AÇTIM BAKTIM ADAMLAR YENİ TAKMAMIŞLAR SAHTEKARLAR İŞTE ...

BEN BUNU ALSAM YENİ TAKSAM SORUN ÇÖZÜLÜR MÜ. SOFBEN KENDİ KEYFİNE GÖRE ÇALIŞIYOR.

1 GÜN ÇALIŞIYOR BİR GÜN F 5 VERİYOR.

ACABA PARÇADA SORUN YOK MU BAŞKA MI AMA HATA KODU BU PARÇAYI GÖSTERİYOR.

BU PARÇAYA BAKTIM İKİ GİRİŞ VAR L VE H DİYE ŞOFBENİ BORUSUNU L YE TAKMIŞLAR ACABA H YE TAKSAM NE OLUR PATLAR MI

ARKADAŞLAR ACİL YARDIM LÜTFEN YARDIM
  • yalc_rmzn kullanıcısına yanıt
    aynı hatayı alıyordum düzeldi. bacayı söktüm içi temiz yani tıkalı değildi. Ön kapakları söktüm. Fana baktım sökmeden, kenarından döndürmeye çalıştım oda dönüyordu. En son kombinin vurunca kırılmayacak yerlerine tornavidanın sapıyla yavaş yavaş tıklattım. En dışına birkaç tokat. Sonra çalışıverdi. Sanırım sensör takılı kaldı veya başka bişey. Kombi balkonda olunca çok tozlanıyo belki sıkışmıştır bi yerler diye. Umarım bu bilgi bi işinize yarar. Vuruyom diyede kombiyi parçalamayın bu arada. :)

4 gün sonra tekrarladı. :(

kombinin dışı biraz sıcaktı. kombiyi kapattım, şalteri indirdim yarım saat kadar bekledim. tekrar düzeldi. banyo için sıcak su alırken yapıyo hatayı. galiba çok ısındığı için kapatıyo kendini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selami2468 -- 10 Mart 2015; 23:32:12 >
  • AYNI ARIZA ! Demirdöküm aden durduk yere baca arızası ledi yanıp sönüyor . Çare bulan var mı ?

• Az once basıma geldi. Fan motorunu kablosunu şase olan kısmi o zımparaladım gerı taktım. Hava akıs dedıgı hortumla bu kac kez ufledım acıp kapama yapıyo. Baca ile fan motoru. Dırsek yerlerını bantladım. Kombiyı resetledım. Su an terledım. Atesleme yapıyo. 40. Normal calişiyo

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.