Şimdi Ara

GmDiscovery2+-Casper via v8c-Asus Z5

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ocak ayında telefon alıcam gm discovery2+ yımı casper via v8cyimi yoksa asus zenfone 5imi önerirsiniz benim için önemli olan noktalar:
    1-Batarya performansı(en düşük parlaklıkta 1,5 saat oyun 30dk facebook (asphalt 8 real racing 3 tarzı oyunlar)
    2-Isınma düzeyi
    3-SAR değeri
    4-Oyun Performansı
    5-Güncelleme Desteğinin Sağlam Olması

• GÜNCEL
  • Aslında verdikleri performans arasındaki fark öyle ahım şahım bir fark değil. Zenfone 5'i öneririm. D2+ da olabilir ama Casper alma.
  • V8c bu iki telefonun yanına yaklaşamaz, kıyaslamadan çıkar bence. İşlemcisi gmd2'nin hız düşürülmüş hali, pili kötü. Rakibi discovery olur anca

Gmd2'nin kağıt üzerinde donanımı Z5'e göre daha iyi gözüküyor ama kullanmadığım için bir şey diyemem, inceleme videolarını izlemelisin. Zenfone 5 ise fiyatına göre daha iyi sayılır gmd2'den, aralarında 150 liradan fazla fark var. Yazdığın kriterlere göre (yorumları baz alarak);

1- gmd2 (z5'in bataryasından çok şikayetçi olan var)
    2- z5 (gmd2 işlemciden dolayı biraz fazla ısınıyor, sorun olacağını sanmıyorum, her telefon ısınır)
    3- z5 (sar değeri gmd2'den 0,30 w/kg daha az)
    4- gmd2 (test videolarına göre)
    5- z5 (lollipop alacağı duyuruldu)

• V8C kullanmayanlara bakma gayet de listenin başına geçer.
    Fiyatına göre Z5 güzel olabilir ama bu V8c'den güzel bir telefon demek değildir.
    Z5 bir kere komple plastik ve parmak zor yetişecek kadar büyük bir kasası var zaten yamulma sorununu duymayan kalmadı. Batarya sorunu sanırım güncelleme ile nispeten düzeldi.
    D-2 ise ilerde 16 GB sabit ROM ile sorun yaratabilir. (D-2 plus çıktı mı görmedim) V8C'de +32GB SD kart var ama D-2 Ekran ve işlemci olarak V8C'den daha iyi.
    Batarya genel geçer android özelliklerine dikkat edersen 1 gün rahat gidiyor abartmadığın sürece.
    Dediğin şartlarda test ettim Asphalt 8 oyunu 1 saatte %22 pil yiyor. Yarım saat değil 1-2 saat de internette gezinsen Yarım saat konuşsan 1 gün dayanır ben tam da bu yoğunlukta kullanıyorum. CPU tasarruf modu açık bile kasma yapmıyor Asphalt 8 orta ve yüksek grafikte.
    Markete gidip telefonları kurcalayıp öyle karar ver bence...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperd82 -- 3 Kasım 2014; 16:08:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.