Şimdi Ara

AOS ile havale sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 20ekimde verdigim siparisin parasini 21ekimde yatirdim fakat onaylanmadi atmden aciklama sormadigi icin.2842 lira para yatirildi.Haliyle kabul edilmedi ve makbuz gosterin denildi fakat makbuzum yoktu.Apple'la gorustum sadece siparis numaraniz ve gonderenin tcsiyle de olsa yollayin bi cevap dediler ve bugun tam 3 gun oldu ne umursayan var ne bir sey.İyice sinirlenmeye basladim para veriyoruz rezil oluyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaan4554 -- 1 Kasım 2014; 15:56:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bankadan dekont isteyip dekontu fakslayın. yada mail atın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EvReN 7

bankadan dekont isteyip dekontu fakslayın. yada mail atın.

Hocam dekont veremiyor banka ,genel merkeze bagli diyo.Onlar da atmye karismiyoruz diyolar.anlattik ve tc'yle siparis no yazin mail'e dediler 3 gundur cevabin cevaplanmasini bekliyorum.Deseler 10 liraya dagitiyoruz iphone'u yine almam aostan bi sey.Aralik ayina kadar bekliyicez resmen.Keriz yerine konuyoruz

• Keske atm den yapmasaydin. Internetten gonderseydin daha iyi olurdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: EvReN 7

Keske atm den yapmasaydin. Internetten gonderseydin daha iyi olurdu.

Offf keske hocam ya.Ne bileyim havale ile iyi olur diye yolladim...

• quote:

Orijinalden alıntı: Gopc@

ATM'ler havale ücretlerinde bir makbuz verir ve bu makbuzda gönderenin TC'si yer alır hatta bazı bankalarda cep telefonuna kod gelir ve bu kod ile ücreti hesaba gönderirsiniz ve yine ATM size bir makbuz verir. Herhalukarda makbuz verilir. Eğer ATM en başında uyarıyorsa makbuz verilmeyecektir diye o zaman o ATM'den işlem yapmayacaksınız. Çünkü elinizde bir belge olmadan ödemenizi teğet edemezsiniz.

Ya ben aciklama falan yazacagim icin vermemesini pek umursamadim da 2842lira havaya mi gitti yani.Kartsiz islem yapildi fakat babam bu bankanin musterisi

• Havale sürecinde bende sorun yaşadım hocam.7 günde onaylanmayınca aradım ve bildirdim sonrasında apple dekont istedive dekontu gönderdikten bir gün sonra ödemem onaylandı.Atm en sonunda size dekont istiyor musunuz diyor mutlaka sormuştunuz hayıra mı tıkladınız?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kaan4554

quote:

ATM'ler havale ücretlerinde bir makbuz verir ve bu makbuzda gönderenin TC'si yer alır hatta bazı bankalarda cep telefonuna kod gelir ve bu kod ile ücreti hesaba gönderirsiniz ve yine ATM size bir makbuz verir. Herhalukarda makbuz verilir. Eğer ATM en başında uyarıyorsa makbuz verilmeyecektir diye o zaman o ATM'den işlem yapmayacaksınız. Çünkü elinizde bir belge olmadan ödemenizi teğet edemezsiniz.

Ya ben aciklama falan yazacagim icin vermemesini pek umursamadim da 2842lira havaya mi gitti yani.Kartsiz islem yapildi fakat babam bu bankanin musterisi

2 şekilde ispatlayabilirsiniz ücreti.

1. ATM onay mesajı ve saati olan sms mesajıyla
    2. Banka müşteri hizmetlerini arayıp TC ve telefon numarası (gönderme işleminde bu bilgiler mecburen istenir) belirterek yapılan ödemeye ait bir belgenin size mail olarak gönderilmesini isteyebilirsiniz.

Genelde TC numaranı ve telefon numaranız gönderme işleminde otomatik olarak açıklama ve gönderen kısmına işlenir. Doğrudan satın aldığınız firmaya ATM'ye girdiğiniz telefon ve TC numarası ilede onaylatabilirsiniz. Ama emin olun para hiç bir şekilde havaya gitmez.

Hocam soyle bi durum kart takmadan islem yaptik boslugumuza geldi.Aradik bankayi genel merkeze bagli biz bir sey yapamiz diyolar.Genel mudurludugu ariyoruz ya dilekce vermeniz gerek ya da yolladiginiz firmaya belirteceksiniz diyor tcnizle numaranizla.Bana da apple'dan mail geldi dekont benzeri bi sey yollayin bu mesaja diye.Ben de dekontb bulunamadigi icin tc ve numarami verdim miktari verdim siparis no'yu verdim.Sali gunu yaptim hepsini ve ne banka ne apple ilgileniyo anlamadim bu isi

• Dekontsuz işlem mi yapılır arkadaşım ya ah ah.İnşallah bir an önce hallederler.

• quote:

Orijinalden alıntı: KediTartaklayanBodyciFare

Dekontsuz işlem mi yapılır arkadaşım ya ah ah.İnşallah bir an önce hallederler.

Hocam sagolun 140 lira ucuz olsun ve garantili olsun diye girdigimiz duruma bak ya

• Ben bankadan yapmıştım ve bir günde hemen onaylanmıştı .. Ben tc no verince o no ile nereye para aktarımı falan yapılmış gözküyor diye biliyorum ..Bankaların vermesi lazım ama ..Umarım kısa zamnda sorunun çözülür .. Veya bankaya bir daha git biraz yetkili biriyle konuş
  • Hangi banka bu
  • kaan4554 kullanıcısına yanıt
    Hesap özet geçmişi istesende olur. Hatta bilgisayardan bile alabilirsin dekontu.
    Hangi banka?
  • infom@n kullanıcısına yanıt
    Galiba arkadaş kartsız işlem yapmış. Bu yüzden bu kadar problem oluyor. Babasının hesabından yapsaymış keşke.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiNaPSiS

Hangi banka bu

Yapikredi bankasindan yaptim.Ve kartsiz islem yaptik keske yapmasaydik da bilemezdik ki boyle bir sey olacagini...

• quote:

Orijinalden alıntı: L@civert

Galiba arkadaş kartsız işlem yapmış. Bu yüzden bu kadar problem oluyor. Babasının hesabından yapsaymış keşke.

Aslında çok saçma bişey, kartsızda olsa açıklama tc kimlik no vs bütün bilgiler isteniyor. Apple gelen havaleyi incelese kimin gönderdiğini çok rahat görür ama uğraşmak istemiyor galiba

• Geçmiş olsun ,

Aslında bu konu başlığını daha önce görmüştüm ;ama ne yalan söyleyeyim konu başlığı çok itici geldiği için bakmaya bile tenezzül etmemiştim.

Az önce bir bakayım dedim ;ben de dün havale yaptım internet bankacılığı ile ,henüz onaylanmadı doğal olarak ; işlem o kadar kolay, o kadar güvenli ki.

Dekontu görebiliyorsunuz elektronik olarak ve istediğiniz mail adresine bir sorun olması durumunda yine elektronik olarak gönderebiliyorsunuz .

Umarım sorun kısa zamanda çözülür .

Not : Dikkate alır mısınız bilmem ;ama konu başlığını değiştirirseniz daha fazla ilgi görebilirsiniz ;en azından bu tecrübeyi daha önce yaşamış arkadaşlar da size yardımcı olabilir.

Kolay gelsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tulû

Geçmiş olsun ,

Aslında bu konu başlığını daha önce görmüştüm ;ama ne yalan söyleyeyim konu başlığı çok itici geldiği için bakmaya bile tenezzül etmemiştim.

Az önce bir bakayım dedim ;ben de dün havale yaptım internet bankacılığı ile ,henüz onaylanmadı doğal olarak ; işlem o kadar kolay, o kadar güvenli ki.

Dekontu görebiliyorsunuz elektronik olarak ve istediğiniz mail adresine bir sorun olması durumunda yine elektronik olarak gönderebiliyorsunuz .

Umarım sorun kısa zamanda çözülür .

Not : Dikkate alır mısınız bilmem ;ama konu başlığını değiştirirseniz daha fazla ilgi görebilirsiniz ;en azından bu tecrübeyi daha önce yaşamış arkadaşlar da size yardımcı olabilir.

Kolay gelsin...

Bi anlık sinirle öyle açmış bulundum haklısınız.umarım şu sorun çözülür

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.