Şimdi Ara

Iphone 6 Sarı Ekran Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
1
Favori
19.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 13 Ekimde AOS'dan aldığım 2 adet Iphone 6 128gb 28 Ekimde elime ulaştı. Fakat cihazlardan birinin ekranı diğerine göre bariz sarıydı (resimlerini ekledim), bu gün AOS'u aradım değişim istedim. Yeni teslimat tarihim 12-18 kasım arası görünüyor be eski cihazı da teslimden sonra iade edebileceğimi söylediler. Bu sarı ekran nadir de olsa önceki cihazlarda da vardı (eski 4s cihazımda) ve normal ekranlı (blue tint) bir telefon kullanana kadar bunu farketmemiştim, farkettikten sonra da çok rahatsız etmeye başlamıştı Çünkü beyaz olduğunu bildiğiniz birşeyi ekranda sarımsı görmek hoş olmuyor, "her nekadar bazıları sarı ekranın daha iyi olduğunu söylesede". Merak ettiğim konu Iphone 6 ve 6+ alan arkadaşlar sizin cihazlarda da böyle bir durum söz konusu mu acaba ?

Iphone 6 Sarı Ekran Sorunu

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Değişim cihazı bu gün elime ulaştı ama o daha beter çıktı. Ekranın sağ üst köşesi bildiğin çay dökülmüş kağıt gibi sarı siyah arası bir renkteydi. Aradım yine Apple Store'u anlattım, bu ikinci ayıplı ürün dedim, 15 dakika özür diledi sonra yeni değişim cihazı için (3. cihaz) işlem başlattı bende gidip teslim ettim az önce Tnt'ye. Üçüncü de ayıplı çıkarsa artık uğraşmayacağım para iadesi isteyip mağazadan alacağım, en azından orada görevlinin yanında açıp bir problem varsa anında değiştirebiliyorsunuz, ayrıca dikkat ettim bu ekran problemli cihazlar hep AOS'dan alınma, daha mağazalardan alınanlarda bu tip sorunlara hiç denk gelmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5DE16100E -- 5 Kasım 2014; 18:20:38 >

• Ben de teslimat bekleyenlerdenim. 11-14 Kasım teslimatım var. İçime kurt düşürdünüz hocam. Benim karşılaştırma yapacak ikinci bir iphone m yok. Cihazı aldığımda nasıl bir test uygulayarak ekran sarılığı olup olmadığını anlayabılırım. Bılgınız veya bılgısı olan varsa yardımcı olursa sevınırım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam almaya heveslenıyorum, yıne bır sorun cıkıyor
  • Ayarlar- erişilebilirlik-konrastı artır-beyaz noktay azalt(kapalı)

• quote:

Orijinalden alıntı: meRt.06

Ayarlar- erişilebilirlik-konrastı artır-beyaz noktay azalt(kapalı)

İkisinde de kapalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet bu olay cok bariz titresim motoru bozuk ip6 icin apple yeni cihaz gondermisti yeni gelen cihazin ekrani bembeyaz cok fark var

• quote:

Orijinalden alıntı: bLind

Evet bu olay cok bariz titresim motoru bozuk ip6 icin apple yeni cihaz gondermisti yeni gelen cihazin ekrani bembeyaz cok fark var

İnşallah benimki de beyaz gelir bu sefer, tekrar sarı gelirse mecbur bir daha değişim isteyecekmişim. Müşteri temsilcisine bunu kontrol edip yollayamazmısınız diye sordum, "malesef kutuyu açamıyoruz eğer yine sarı çıkarsa para iadesi alabilirsiniz ya da sorunsuz cihaz gelene kadar iade yapabilirsiniz ama büyük ihtimal sorununuz çözülecektir" dedi.

• Ekran konusunda malesef bir standardı yok apple ın. Bütün kuzenlerimde iphone var hepsinde beyaz dengesi birbirinden farklı.Ben 3 tane ip6 karşılaştırma şansı buldum 2 sinin beyazları çok güzeldi bana gelen ilk cihazdaki ekran bariz sarıydı ve ışık dağılımı iyi değildi.Bir amoled standardı yok malesef apple ipslerinde.
  • Ekran jelatininden kaynaklaniyor
    Ben bizzat ipod touch 5 de test etmistim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flowerhorn -- 1 Kasım 2014; 17:02:56 >
  • flowerhorn kullanıcısına yanıt
    Jelatinle alakası yok test ettiğim 3 iphona 6 dada jelatin yoktu
  • iphone 6 ların genel sorunu bu yabancı forumlarda araştırın görüceksiniz. hatta yeni ipadlerdede var bu sorun. aslında buna sorun denmez buna alışacaksınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: bLind

Jelatinle alakası yok test ettiğim 3 iphona 6 dada jelatin yoktu

O zaman degisim sart hocam
    Degistirmeyi kabul ediyorlar mi

• flowerhorn kullanıcısına yanıt
    Ediyorlar etmesine de yeni gelecek cihazın da aynı olmayacağı garantisini veremiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: n47d20c

Ediyorlar etmesine de yeni gelecek cihazın da aynı olmayacağı garantisini veremiyorlar.

Para iadesi alabiliyormusunuz
    14 gun gecmemisse para iadesi alin bence

• 4s'den beri var bu yellow tint problemi. Gideremediler.

• Bende ekranın üst, özellikle de sağ üst tarafında bir gariplik var. Sanki hafif sararmış grileşmiş efekti görüyorum. Telefon elime dün ulaştı, fakat dünden beri kullanıyorum şuanda ekrana bakıyorum sanki kendi kendine biraz düzelmiş gibi. Bugün burada bu konuyu birazcık araştırdım, İphone dört ve beş cihazlarda da bir sorun olmuş. Biraz bekleyeceğim eğer hoşuma gitmezse cihazın değişimini isteyeceğim.

• iPhone 5s de de bu problem var diye yeni cihaz istedim oda ayni gelince vazgeçtim bu bir problem değil ekran kalitesi o şekilde o Yüzden takmadan devam edin :)))

• quote:

Orijinalden alıntı: emreq

Bende ekranın üst, özellikle de sağ üst tarafında bir gariplik var. Sanki hafif sararmış grileşmiş efekti görüyorum. Telefon elime dün ulaştı, fakat dünden beri kullanıyorum şuanda ekrana bakıyorum sanki kendi kendine biraz düzelmiş gibi. Bugün burada bu konuyu birazcık araştırdım, İphone dört ve beş cihazlarda da bir sorun olmuş. Biraz bekleyeceğim eğer hoşuma gitmezse cihazın değişimini isteyeceğim.

Aynı benim sorun.bende dün aldım cihazı.applestore'a gittim bugün bir sürü telefonla karşılaştırdım ama diğerleri daha beyaz.bir elemana gösterdim ben bi anormallik göremiyorum dedi.
    Komik bir tarif olacak ama birkaç gün üzerinden çıkarmadan giyilen fanilaların hafif sararması gibi.sağ üst tarafdada kararma var sanki.

• quote:

Orijinalden alıntı: sharpie

quote:

Bende ekranın üst, özellikle de sağ üst tarafında bir gariplik var. Sanki hafif sararmış grileşmiş efekti görüyorum. Telefon elime dün ulaştı, fakat dünden beri kullanıyorum şuanda ekrana bakıyorum sanki kendi kendine biraz düzelmiş gibi. Bugün burada bu konuyu birazcık araştırdım, İphone dört ve beş cihazlarda da bir sorun olmuş. Biraz bekleyeceğim eğer hoşuma gitmezse cihazın değişimini isteyeceğim.

Aynı benim sorun.bende dün aldım cihazı.applestore'a gittim bugün bir sürü telefonla karşılaştırdım ama diğerleri daha beyaz.bir elemana gösterdim ben bi anormallik göremiyorum dedi.
    Komik bir tarif olacak ama birkaç gün üzerinden çıkarmadan giyilen fanilaların hafif sararması gibi.sağ üst tarafdada kararma var sanki.

Benim 14 gün değiştirme sürem var biraz kullanayım, bir de mağazalardaki demo cihazların ekranlarıya karşılaştırayım, duruma göre değişim isteyeceğim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sharpie

quote:

Benim 14 gün değiştirme sürem var biraz kullanayım, bir de mağazalardaki demo cihazların ekranlarıya karşılaştırayım, duruma göre değişim isteyeceğim

bu değişim nerden isteniyor nasıl oluyor.apple storea gidip teknik bölümle falanmı görüşmek gerek.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.