Şimdi Ara

Jung Oynamaya Başlıyorum[Rammus Seçildi.]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
1.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öğrenemediğim tek lane jung kaldı. jung olarak nasıl başlamam hangi heroları seçmem gerekir. kısaca jung nedir ve nasıl oynanır diyeyim. beğendiğiniz kullanışlı heroları da yazarsanız çok güzel olur. burdan veya pmden yazabilirsiniz. jung hakkında bilgim yok. sadece ormanda takıldığını ve gang gittiğini biliyorum. mavi kırmızı hangi canavarlar ne gibi +ları var. junga bayağı yabancıyım kısaca.

Not. Konu yanlış yerdeyse silmek yerine taşırsanız sevinirim.

Edit. Rammus seçtim. onla takılcam jung mantığını kavrayıp diğer herolara geçerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi calibrane -- 1 Kasım 2014; 15:01:28 >

• Dostum yanlış anlama burdaki entry'ler ile öğrenemezsin tabi tavsiyeler alırsın ama Twicth ten yayınları takip etmeli en güncel en iyi build leri bulmalısın çeşitli sitelerden. Jung öğrenmek ayrı bi olay jung mekaniğini çözüp nerde ne zaman olman gerektiğini çözmek ap ayrı bir olay yani çok çalışman lazım bunları göze alarak gir bu olaya Kolay gelsin
  • Bana jung'u sevdiren Shaco olmuştur. Denemeni öneririm. Bence tecrübe ederek öğrenmelisin genel olarak. Oyna, oynadıkça tecrübe kazan ve ustalaş. Zaten yakın zamanda jung için çok büyük değişikler olacak. Şuanki sisteme çok alışmasan da olur.
  • Ben jungle oynarken hep bot tarafındaki buffdan başlarım hem soloda counter gank atabilmek için hemde üstten başlarsam bota gank atmak solo ve mide göre çok zor.Jungle oynarken takıma call vermen gerekir.Karşı jungle'ı takip edip ona göre baskın atman takımına yön vermen lazım.Jungle kalırsa sadece rengar alıyorum %70 win oranım var op bence
  • Hecarim ile başla ve sana çok önemli bir öneride bulunayım:

Gank atarken gidipte mide orta çimden atma: Yanlardaki jungle girişlerinin oradan at. Bu ganklerin başarısını artırır. Aynı şekilde diğer lanelerede 3 lü çimlerden at. yanlız gidip de 3 lü çimden dereye geçme arkdan dolaş adamın. Bunu çoğu jungle yapmıyor ve gankler başarısız oluyor.
  • hocam güzel diyorsunuz da ben bayağı uzağım dedıklerinize. kırmızı hangisi mavı hangisi jung ormanda nasıl kasılır hangi itemlerı kasar kısaca hıcbırsey bılmıyorum. bana 0dan öğretecek biri lazım. hero olarak genel tavsıyeye göre seçerim ama ww çok etkili gibi. şu an rammus kullanıyorum ücretsiz diye. öyle takılıyorum yani.
  • Bence hiç bulaşma oyundaki en stresli rol birsürü adamın nazını,çenesini çekiyorsun.
  • bu konuda önerilen hiçbir hero ile başlama öncelikle onu diyim.Ne shaco ne de hecarim başlangıç seviyesi jungler'lar değil.
    senin araman gereken, gank atma potansiyeli ve kamp alırkenki sustaini yüksek herolar olmasıdır.Vi ile başla.Benim orman kariyerimi değiştiren hero vi idi diye hatırlıyorum.Ondan sonra j4 oynayabilirsin.Ama e+q yu yapmayı bilmelisin (e+q+flash gerek yok şimdilik).Daha sonra biraz biraz anladığını düşününce, noc'a geç.Hem gap closersız junglerlara bir adım at(6 öncesi), hemde feral işine adım at.Hatta kısaca bi liste yapabilirsem sana şöyle olur;

başlangıç
    vi:2 gap closer, hızlı ve canlı kamp dönme
    j4:" "
    naut:1 gap closer, 10 tane cc skili
    xin:gap closer, hayvani sustain, XiNsec(
    fiddle:ap junglerlara giriş
    pant:mana sıkıntılı karakterlere alışmak için iyi
    (*)
    noc:6 öncesi gap closer yok, feral jungle'ına alışmak için iyi başlangıç
    wuk:diğerlerine göre daha teknik gerektiriyor (klona tanklatma, bait vs.), hp sıkıntısı
    (**)
    hecarim:gap colser(pre6) eksikliği, cj yeme ihtimali,
    khazix:üsttekilere göre bir tık daha zor.Ama 6 tan sonra işin çok daha kolaylaşıyor.
    master yi:how to feral farming 101
    (***)
    rengar:kha'ya göre 1 adım zor bence.6 öncesi ne yapman gerektiğini iyi bilmen gerek
    lee:tonla mekanik var, ayrıca early de kime ne vuracağını iyi bilmen gerekiyor, 2 kişi içine girip double da alırsın, triple da verirsin.
    shaco:kutu tanklatma, dönme sıkıntısı, mid-late game düşüşü(bence düşmüyor da...), heronun mantığı, üst seviye bir karakter bence.
    evelynn:low eloda kendisi * seviyesinde ama üst elolarda gerçekten mantığını kavramak gerek
    udyr:öncelikle feral işini çözmenin son adımı, ayrıca hero olarakta değişik bir sistematiği var
    elise:early game takımı taşıma işini tam kavradım demenin son adımı.

yaklaşık 2 sezondur populer olan karakterler arasında bi analiz yaptım, umarım yardımcı olur

• Ben jungle'a Warwick ile başladım. En kolay ve etkili junglerlardan biri bence. Bi süre sonra jungler duyularım oluştu. Karşı junglerın ne zaman nereye gank atacağını map'e bakar bakmaz hissetmeye başladım. Gerçekten böyle bir şey var yalnız Sonra Kha Zix,Vi,Lee Sin,Rammus,Zed,Shaco,Amumu oynadım. Jungle'a iyice alıştım kendime güvenmeye başladım. Ve Udyr aldım. Map kontrolüyle birlikte Udyr gerçekten çok iyi. Öneririm. Jungle oynarken dikkat ettiklerimi anlatayım istersen :

+Harita kontrolü.Kim nereye gitti nereye gidecek bilmelisin. Eğer bu işi iyi yaparsan tuzaklar kurup kill çıkartabilirsin.
    +Mapte bazı yerlere pink atma.
    +Gank atarken adamın flashına,skillerine dikkat etmek. Mesela Zed'e gank atacağım zaman W'sunu gözetirim. Harcadığı an arka taraftan adama yapışırım. Yan çalılardan daha etkili arka taraftan gelmek.
    +Flash time tutarım.
    +Udyr oynarken 7 olur olmaz Drake alırım.
    +İyi bi seviyeye gelince (8-9 gibi) counter jungle yapıyorum. Adamın blue veya red alacağı vakit oraya yaklaşıyorum. Bi şansımı deniyorum. Tabi mapide kontrol ediyorum. 2vs1 olayı olmasın diye.
    +Smite'ı iyi atmalısın.Nice nashorlar,drakeler çaldım iyi smitelarla. Ve çaldırmamak ta önemli.

• hocam ben supla her turlu nazı küfürü yemiş adamım. jungdan bıse olmaz bana genişledi benimki
  • quote:

Orijinalden alıntı: Br00klyn28

bu konuda önerilen hiçbir hero ile başlama öncelikle onu diyim.Ne shaco ne de hecarim başlangıç seviyesi jungler'lar değil.
    senin araman gereken, gank atma potansiyeli ve kamp alırkenki sustaini yüksek herolar olmasıdır.Vi ile başla.Benim orman kariyerimi değiştiren hero vi idi diye hatırlıyorum.Ondan sonra j4 oynayabilirsin.Ama e+q yu yapmayı bilmelisin (e+q+flash gerek yok şimdilik).Daha sonra biraz biraz anladığını düşününce, noc'a geç.Hem gap closersız junglerlara bir adım at(6 öncesi), hemde feral işine adım at.Hatta kısaca bi liste yapabilirsem sana şöyle olur;

başlangıç
    (*)
    wuk:diğerlerine göre daha teknik gerektiriyor (klona tanklatma, bait vs.), hp sıkıntısı
    (**)
    khazix:üsttekilere göre bir tık daha zor.Ama 6 tan sonra işin çok daha kolaylaşıyor.
    (***)
    rengar:kha'ya göre 1 adım zor bence.6 öncesi ne yapman gerektiğini iyi bilmen gerek
    lee:tonla mekanik var, ayrıca early de kime ne vuracağını iyi bilmen gerekiyor, 2 kişi içine girip double da alırsın, triple da verirsin.
    shaco:kutu tanklatma, dönme sıkıntısı, mid-late game düşüşü(bence düşmüyor da...), heronun mantığı, üst seviye bir karakter bence.
    evelynn:low eloda kendisi * seviyesinde ama üst elolarda gerçekten mantığını kavramak gerek
    udyr:öncelikle feral işini çözmenin son adımı, ayrıca hero olarakta değişik bir sistematiği var

yaklaşık 2 sezondur populer olan karakterler arasında bi analiz yaptım, umarım yardımcı olur

gap closer derken neyi kastediyosun?

• quote:

Orijinalden alıntı: katarockt

quote:

bu konuda önerilen hiçbir hero ile başlama öncelikle onu diyim.Ne shaco ne de hecarim başlangıç seviyesi jungler'lar değil.

başlangıç
    (*)
    (**)
    (***)

gap closer derken neyi kastediyosun?

Karakterin normalden kısa sürede hedefe gitmesini sağlayan skiller.
    Amumu q,ww ult ya da ez e diyebiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Anonymusadamus

Ben jungle'a Warwick ile başladım. En kolay ve etkili junglerlardan biri bence. Bi süre sonra jungler duyularım oluştu. Karşı junglerın ne zaman nereye gank atacağını map'e bakar bakmaz hissetmeye başladım. Gerçekten böyle bir şey var yalnız Sonra Kha Zix,Vi,Lee Sin,Rammus,Zed,Shaco,Amumu oynadım. Jungle'a iyice alıştım kendime güvenmeye başladım. Ve Udyr aldım. Map kontrolüyle birlikte Udyr gerçekten çok iyi. Öneririm. Jungle oynarken dikkat ettiklerimi anlatayım istersen :

+Harita kontrolü.Kim nereye gitti nereye gidecek bilmelisin. Eğer bu işi iyi yaparsan tuzaklar kurup kill çıkartabilirsin.
    +Mapte bazı yerlere pink atma.
    +Gank atarken adamın flashına,skillerine dikkat etmek. Mesela Zed'e gank atacağım zaman W'sunu gözetirim. Harcadığı an arka taraftan adama yapışırım. Yan çalılardan daha etkili arka taraftan gelmek.
    +Flash time tutarım.
    +Udyr oynarken 7 olur olmaz Drake alırım.
    +İyi bi seviyeye gelince (8-9 gibi) counter jungle yapıyorum. Adamın blue veya red alacağı vakit oraya yaklaşıyorum. Bi şansımı deniyorum. Tabi mapide kontrol ediyorum. 2vs1 olayı olmasın diye.
    +Smite'ı iyi atmalısın.Nice nashorlar,drakeler çaldım iyi smitelarla. Ve çaldırmamak ta önemli.

hocam sen bana akıl hocalığı yaparsın gıbı bende ww açık onla denemek istiyorum can calma olayıyla kolay öğrenirim gibi. ama dediğim gibi ben bayağı uzağım kavramlara blue red hangisi. hangi sırayla hangi canavarları kesıcez. önceliklerimiz neler. bı sup karakter olarak harita kontrolüm gayet iyidir threshle. ama jung kavramlarına ve oyundaki birçok kavrama yabancıyım. 30 level olduk jung dışında herşeyı yaparım. ama jung konusunda gang attığı ve ormanda takıldığı dışında hiçbir bilgim yok. şu rammusla oyundayım ama pek sarmadı. ww ile denıcem bırazdan. yardımlarını bekliyorum burdan veya pmden

• vi q kha e gibi hoplama zıplama skilleri gap closer olarak geçer
  • quote:

başlangıç
    (*)
    (**)
    (***)

herkese söylediğimi sana da söyliyeyim hocam beni jung konusunda mal kabul et. oyunu hiç bilimiyor kabul et. bilgim 0. dediğin kavramları bilmiyorum bile. jung dışında her hero da oynuyorum sen bana başlangıç seviyesi için böyle cahiller için neler tavsiye edersın benım aklımda ww var. en azından ormanda öldürmez. sen bana neyı keseceğimi başlangıçta neler yapacağımı falan anlat. en baştan al yani. tabi mümkünse pmden veya burdan. teşekkürler

• Dari al qnq teq atıyo
  • Ya alicaksin master i ferreal i stacklicaksibn sonra keyfine bakicaksin seni durdurana sovecekainlsin kill calicakssin oyun sonu teqh liceksin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nightblue3, TheOddOne izlemeni tavsiye ederim

• En iyi tecrübe yaşamaktır. Al oyna kendini geliştir.

• Red buff + başarılı Q = Ez gank of your life

Vi is love Vi is life

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.