Şimdi Ara

RUSYA'DA YAŞIYORUM SORULARI ALAYIM (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
19
Favori
36.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefon,araba ve internet fiyatları nasıl?
  • Irkçılık ne yoğunlukta şu anda ? Bir de sen çok güzel anlatmışsın ama benim ahıska Türkü arkadaşlarım var onlar hiç öyle anlatmıyor kızlar konusunda hayalimizden öte şeyler anlattı ama yaşam çok kötüymüş esmerlere.Şu anda çeçen bir arkadaşım var okuldan o da Ruslardan nefret ediyor.
  • Soru 1 : Russian Girls
  • Doktorlar ne kadar maaş alıyor ve asgari ücret ne kadar?Ayrıca orada uzmanlık yapabiliyor muyuz?Yaparsak Türkiyede sayılıyor mu?
  • zor bi dil mi rusça
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teselecta

Telefon,araba ve internet fiyatları nasıl?

50 MB Download

50 MB Upload ( Upload Benim için önemli ) ama Türkiyede bu hızda upload bile yokmuş bildiğim kadarı ile ,

24 lira ödüyorum sınırsız ...

Telefon abd fiyatlarına yakın , arabada abd fiyatlarına yakın .. 3 de 1 i kadar ucuz TR den
  • Tamam anladik petrol vs ucuzda turkiyeye de benzin 60 kurustan gelmiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bay çene

Irkçılık ne yoğunlukta şu anda ? Bir de sen çok güzel anlatmışsın ama benim ahıska Türkü arkadaşlarım var onlar hiç öyle anlatmıyor kızlar konusunda hayalimizden öte şeyler anlattı ama yaşam çok kötüymüş esmerlere.Şu anda çeçen bir arkadaşım var okuldan o da Ruslardan nefret ediyor.

Hocam , Ahıska Türkü ve Çeçen ! Bu insanları Ruslar sevmez onlara yaşam kötü olabilir...

Çeçenlerde Rusları sevmez...

Irkçılık ben hiç yaşamadım ... Biraz esmerim , birazda kumral , gözlerimde renkli , saçlarımda kısa, uzaktan bakınca Rus sanabilirsin.. Belkide ondandır...
    Ben ırkçılık hiç görmedim de duymadım da...

Belkide ben hep Rusların arasında olduğum içindir...

Benim burda hiç Türk arkadaşım yok ! Hepsi Rus

• manilafortuna kullanıcısına yanıt
    Gelir uçurumu çok varmı çünkü bir yandan milyarderleri görüyoruz öteki yandan at arabasıyla gezenleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theboysareback -- 31 Ekim 2014; 16:22:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ukraynada okuyorum, orda denizcilik akademisine geçiş yapayim diyorum seneye, tavsiye edermisiniz?

Hocam elektronik alet vs. de mi ucuz? Abarttın gibi geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: manilafortuna

@mech.engr

Beni boşver, genel sorular alayım.
    Rusya hakkında ...

SSCR , Tarih , Edebiyat , Spor , Uzay Bilimi... Rocketler ...Bu konulara daha iyi cevap verebilirim

Hocam, ben Baykonur Uzay Üssü ve Rusya'nın uzay çalışmalarını her zaman merak etmişimdir. Yine siz hangi amaçla gittiniz ve nasıl kazanımlar (özellikl deneyim olarak, sonuçta yurtdışı önemli) elde ettiniz?
    Ozguvene hayran kaldim. 3 senedir Piter'de yasiyorum daha bu lafi etmedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hayyam

Doktorlar ne kadar maaş alıyor ve asgari ücret ne kadar?Ayrıca orada uzmanlık yapabiliyor muyuz?Yaparsak Türkiyede sayılıyor mu?

Asgari ücret kavramı Turkiyedeki gibi değil , ben asgari ücretle çalışan kimseyi görmedim...

Burda insanların %80 i üniversite mezunu hepsi kendi uzmanlığına göre değişik maaşlar alıyor , bir sürü sertifika vs bu maaşı etkiliyor , değişken bir maaş var..

Asgari ücret 300 usd civarı ama dediğim gibi ben asgari ücretle çalışan daha görmedim...

Doktorlar 1000 usd gibi bir para alırlar devlet dairesinde çalışanlar...

Doktorsan burda iş yapman çok zor onu söyleyim .. Çok iyi rusça bilmen gerekir ... Yoksa istersen prof ol işe yaramaz... zaten sokakta elini sallasan prof a çarpar ...

Sovyetler döneminde adamı devlet okullarında prof yaparlardı o zamandan kalma eğitim sistemleri var çok gelişm

• Magna_Carta kullanıcısına yanıt
    Hangi ilde yaşıyorsunuz merak ettim doğrusu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gbzlim

Tamam anladik petrol vs ucuzda turkiyeye de benzin 60 kurustan gelmiyor.

Hocam 0.60 kuruş civarı gibi bir maliyeti var ,
    Suriyede 0.06 cent benzinin litresi
    Arabistanda 0.16 cent
    Venuzuelda 0.01 CENT
    iranda 0.26 cent

ırak petrolunden , barzaniden TC devleti çok daha düşük maliyetle benzin alıyor , ama gerçek maliyetler açıklanmıyor

http://tr.globalpetrolprices.com/gasoline_prices/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Theboysareback

Gelir uçurumu çok varmı çünkü bir yandan milyarderleri görüyoruz öteki yandan at arabasıyla gezenleri

Turkiyedeki gibi bir uçurum yok...

Şantiyede çalışan bir Rus da hakkının karşılığını alıyor ,

5000 dolar şantiyede çalışan maaş alan biliyorum , adam vinç operatörü,
  • quote:

Orijinalden alıntı: RioDeJaneiro

Ukraynada okuyorum, orda denizcilik akademisine geçiş yapayim diyorum seneye, tavsiye edermisiniz?

Valla kardeş hiç bilemem.. Senin kaderinle oynamak istemem bunu sen araştır sen kendin karar ver.. Ukraynaya geçen sene gelmiştim , herşey güllük gülistanlıktı Doneskte.. Şimdi yerle bir olmuş...

Rusya da o tarz bir sorun yok biliyorsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kandorfeyta

Hocam elektronik alet vs. de mi ucuz? Abarttın gibi geldi.

Ucuz tabi kardeşim neyi abartıyım...

1 e 3 vergi veren sizsiniz.. Ben mi veriyorum o kadar vergiyi...
  • Kardesim ben merak edyorum tr ye gore baya ucuz diyorlar. Aylik ne kadar harciyorsun ve hayat standartini merak ediyorum ozel degilse

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.