Şimdi Ara

Logitech F710 USB Stick Bağlantı Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaklaşık 1 ay önce bilgisayarım çalındı ve 2 adet Logitech F710 Gamepad'imin USB Stick'leride bilgisayarımla birlikte gitti. Logitech'e mail attım ve sağ olsunlar 2 adet USB Stick gönderdiler. Bu arada USB Stick göndermeden önce kollarımın seri numaralarını vb bilgilerini istemişlerdi. Gelen USB Stick'lerin ikisinin zarfı da, seri numaraları da, barkodları da, üzerindeki numaraları da birebir aynıydı. USB Stick'leri bilgisayarıma taktım ve bir türlü bağlantı gerçekleştiremedim.

Sorunu çözmek adına şimdiye kadar denediğim ve işe yaramayan çözümler;

1-) 2 USB Stick olduğu için kombinasyonlar halinde USB 2.0 ve USB 3.0 slotlarına takarak çalıştırmak ve aşağıdaki adımları uygulamak.
    2-) Yazılım yüklemek,
    3-)http://forums.logitech.com/t5/Logitech-G-Controllers/F710-losing-connection-solved/td-p/1058099 adresindeki adımları uygulamak,
    4-) USB Stick'leri farklı Windows ve Mac OS yazılımları ile denemek,
    5-) Bilumum sürücü, yazılım vb. güncelleştirme işlemleri.

Sorunum tam olarak USB Stick'i bilgisayarıma takıyorum, yazılım yükleniyor ve Rumble Gamepad 2 olarak gözüküyor. Yukarıdaki 3. çözüm adımını denediğimde aygıt yöneticisinde bazen kafasına göre Microsoft Xbox Game Controller olarak gözüküyor. Bazende Logitech F710 gözüküyor ama sarı ünlem işareti oluyor ve kolu açtığımda ışığı yanıp sönüyor.

Artık hırsız olayından çok bu sorunu çözememem canımı sıkıyor. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

• bilal_Egemen B kullanıcısına yanıt
    https://www.technopat.net/2014/03/11/logitech-f710-baglanti-sorunu-cozumu/
    bu yöntemi dene. Xbox360 driver'ı aktif olduktan sonra bağlantı sorunu yaşamazsın input-x modunda
  • Ben de arkadaşla benzer problemi yaşıyorum. Diğer konuda yazdığım mesajı kopyalıyorum; F710'umun nano alıcısını kaybetmem üzerine Logitech ile iletişime geçtim. Bana 5 gün içerisinde ulaşan nano alıcıyı bilgisayarım tanımadı. Aygıtlar kısmında Wireless Gamepad F710 olarak görünüyor, ancak Connect utility ile eşleştirme yapamıyorum. nano alıcıyı bilgisayara takmamı takip eden 6-7. saniyede bağlantı başarısız sesi alıyorum.
    bunun üzerine tekrar Logitech ile iletişime geçtim. Bana yeni bir nano uç gönderdiler. Bu uçta da aynı sorunu yaşıyorum.Sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum ama ne yaptıysam halledemedim. Windows8 64 Bit kullanıyorum.
  • Arkadaşlar yaklaşık 1 aydır ben de aynı sorunu yaşıyordum, nihayet windows 8 / windows 8.1 için çözümü bulduk. Belki diğer işletim sistemlerinde de işe yarayabilir ama denemediğim için onları yazmadım. Şimdi size adım adım yapmanız gerekenleri yazıyorum.

1. var ise bilgizayarınızda kurulu olan Logitech Gaming Software yazılım(lar)ını kaldırın.
    2. Arama kutusuna msconfig yazıp, enter tuşuna basın.
    3. Genel sekmesinde - Seçmeli başlangıç'ı seçin
    4. Başlangıç öğeleri yükle işaretini kaldırın.
    5. Hizmetler sekmesini seçin
    6. Tüm microsoft hizmetlerini gizle işaretini kaldırın.
    7. Tümünü devre dışı bırak seçeneğini tıklayın.
    8. Tamam'a tıklayın.
    9. Yeniden başlat'a tıklayın.
    10.http://support.logitech.com/tr_tr/product/wireless-gamepad-f710#download bu uzantıdaki yazılımı yükleyin.
    11. Arama kutusuna msconfig yazıp, enter tuşuna basın.
    12. Genel sekmesinde - Seçmeli başlangıç'ı seçin
    13. Başlangıç öğeleri yükle işaretleyin.
    14. Tamam'a tıklayın.
    15. Yeniden başlat'a tıklayın.

eğer bunları yaptığınız halde olmuyorsa, gamepad'inizi başka bir bilgisayarda deneyin, yine olmazsa hiç vakit kaybetmeden ürününüzü logitech teknik servise kargolayın.

• xogego X kullanıcısına yanıt
    kardeş sen dalgamı geçyorsun tüm hizmetleri devrre dışı bıraktım pc açılmadı 1 saattir onla uğraştım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.