Şimdi Ara

DEMİRDÖKÜM ADEN KOMBİ ARIZA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
1.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, bu yılın başında arızadan dolayı anakartı değişmişti, kombi tekrar bozuldu. ilk önce 60 ışığı yanıp sönüyordu su almıyordu, vanayı açınca ıslık sesi yapıyordu bende; kasayı açıp içine baktım içine böcekler yuva yapmış... böcek ilacı ile ilaçlayıp öldürdüm hepsini, maalesef ilaç karta da bulaştı. sonrasında temizledim tekrar çalıştırdım bu sefer su aldı bar 1.5 yapıp elektriği verdm bu seferde 50 ışığı yani kumanda hatası gibi bişi oldu. tekrar çıkarıp fişlerini taktım bu seferde videodaki gibi oluyor... tık sesi var sürekli. acaba hangi parçası arızalıdır?hiç bi parçası da şişmemiş veya arızalı gibi durmuyor. bu arızayı nasıl giderebilirm? zaten bina 2-3 ay sonra yıkılacak tekrar tamir parası veremem.
    hangi parçası arızalıysa elektronikçi arkadaşım var değiştirtiririm, kombi ustalarından yardım beklyorum teşekkürler

http://1drv.ms/1wJZEOJ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biktimmk -- 30 Ekim 2014; 18:52:14 >

• kartın arızalı gözüküyor mecbur yaptırman lazım
  • kombiustası kullanıcısına yanıt
    hocam cevabınız için teşekkürler. acaba röle (o büyük siyah şey ismi röle sanırım) mi arızalı, p.tesi elektronikçi arkadaşıma götürcem parçasını da alayım. sizin tecrübeniz vardır, kondansatorler falan hepsi sağlam duruyor tahmini hangi birimi arızalıdır
  • Merhaba, Ben de aden kullanıyorum ve bazı sorunları var.
    1-Musluk sıcaklığını en düşükte tutmama rağmen su ateş gibi ( yani pek pipisi sesten almıyor).
    2-Kombiye su aldığımda halde bar göstergesi yarım saate tepki gösteriyor.
    Tuşlarıyla ilgili sıkıntıları var, paslanma, kireçlenme ve kirlenme dolayısıyla yapıyordur dedim açtım baktım tertemiz...
    Sorunu ne olabilir acaba ?
  • D Ali Aydın kullanıcısına yanıt
    Mrb hocam, benim sorunum lehim çatlakları varmış. Çatlak kısımları lehimleyerek sorunum giderildi ancak bu başlıkta aradığınız cevabı bulacağınızı sanmıyorum. Kendinize özel yeni bir başlık açıp kombi model ve sorunu yazarsanız yardımcı olacaktır bilen kişiler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eyvallah, sağolasın...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.