Şimdi Ara

Telefonum kendi kendine kapanıp açılıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33
Cevap
1
Favori
390.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar dün akşamdan beri hiçbir şey yapmadığım halde telefon kendi kendine açılıp kapanıyor. açıldığı zamanda güç tuşuna basınca hiçbir şey yapmadığım halde kilitlenip açılıyor telefon.
    şimdi ise tamamen gitti. google yazısı geliyor ve telefon ondan sonra kapanıyor. korkuyorum bir şey olacak diye. yazılımsal diye düşünüyorum bu hatayı. bir çözüm yolu varsa lütfen yol gösterin arkadaşlar.

• arkadaşlar lütfen yaa bilen yok mu hiç
  • Hard format denedinizmi
  • bendede aynı sorun var siz çözdünüz mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Desperado.

bendede aynı sorun var siz çözdünüz mu
    ben sorunu hard reset ile çözdüm . çözümü anlatıyorum :

Telefonunuz açıksa kapatın.
    Sesi Kısma ve Sesi Açma düğmelerini basılı tutun ve sonra aynı anda Güç düğmesine de basarak telefon açılana kadar basılı tutmaya devam edin.
    Etrafında bir ok olan "Start" (Başlat) kelimesini göreceksiniz.
    "Recovery mode" (Kurtarma modu) seçeneğini vurgulamak için Sesi Kısma düğmesine iki kez basın.
    Kurtarma modunu başlatmak için Güç düğmesine basın. Kırmızı renkte ünlem işareti bulunan bir Android robotu resmi ve "No command." (Komut yok) ifadesini göreceksiniz.
    Güç düğmesini basılı tutarken Sesi Açma düğmesine bir defa hafifçe vurun.
    Seçimi kaydırarak "wipe data/factory reset" (verileri sil/fabrika ayarlarına sıfırla) seçeneğine gitmek için ses düzeyi düğmelerini kullanın ve seçmek için Güç düğmesine basın.
    Aşağı kaydırarak "Yes - erase all user data" (Evet - tüm kullanıcı verilerini sil) seçeneğine gidin ve seçmek için Güç düğmesine basın.

• Bende sürekli batteryguru yüzünden oluyordu sildim artık rahatım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gopluumit

Bende sürekli batteryguru yüzünden oluyordu sildim artık rahatım :)
    aynı sorun bende de oluştu. kendi kendine iki kez kapanıp açmamdan sonra artık kendini resetliyor. google yazısı geldikten sonra açma tuşuan sürekli basmamla bir kac snlıgne acılıyor ama sonra tekrar kapanıyor.
  • Aynı sorun var çözüm buysa çözelim
  • Arkadaşlar daha önce de yazmistim. Sorunun güç tusundan kaynaklandigini farkettim. Bana gore güç tuşu takılı kaldığından sürekli kendini resetlemeye çalışıyor. Bende bir miktar dışarı doğru çekmeyi demedim. Bu sekilde çalışıyor. Yani ses acma kapama tuşlarına bastiginiz gucte basarsanız kapanmaya basliyor. Dokunmak gerekiyor kapanmaması için.
  • Aynı sorun bendede var, güç tuşu çok hassaslaştı parmağımı deydirmem yetiyor basılı tutmuşum gibi kapanıyor telefon ve sonrada sürekli resetliyor, tuş bozuldu sanırım.
    Daha garantiye vermedim, veren varsa buradan bilgilendirirse çok iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bcekener

Aynı sorun bendede var, güç tuşu çok hassaslaştı parmağımı deydirmem yetiyor basılı tutmuşum gibi kapanıyor telefon ve sonrada sürekli resetliyor, tuş bozuldu sanırım.
    Daha garantiye vermedim, veren varsa buradan bilgilendirirse çok iyi olur.
    AYNI SORUN BENDE DE VARDI ANKARA DA TEKNİK SERVİSE GÖTÜRDÜM ANA KART ARIZALIYMIŞ DEĞİŞTİRDİLER ŞİMDİ SORUN YOK
  • Ben de aynı sorundan aylardır dertliyim factory teset attım 2 hafta sonra tekrar başladı sadece ekran kapalıyken basmadan açılıyo basıyorum kapanıyo tekrar açılıyo falan artık sallamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lost In Mess

Ben de aynı sorundan aylardır dertliyim factory teset attım 2 hafta sonra tekrar başladı sadece ekran kapalıyken basmadan açılıyo basıyorum kapanıyo tekrar açılıyo falan artık sallamıyorum
    Biraz önce telefonu kargo ile Denizli den Şengüller teknik servise gönderdim. Arızayı güç tuşunun hassaslaşması ve takılı kalması diye yazdım.Ayrıca sim yuvasının çerçevelerinde kronik çatlamalar oluşmuştu onuda belirtip çerçevenin değiştirmesini talep ediyorum diye yazdım. Gelişmeleri buradan yazacağım bilgilendirme açısından.
  • quote:

Biraz önce telefonu kargo ile Denizli den Şengüller teknik servise gönderdim. Arızayı güç tuşunun hassaslaşması ve takılı kalması diye yazdım.Ayrıca sim yuvasının çerçevelerinde kronik çatlamalar oluşmuştu onuda belirtip çerçevenin değiştirmesini talep ediyorum diye yazdım. Gelişmeleri buradan yazacağım bilgilendirme açısından.

Alıntıları Göster
    5 Ocak pazartesi gönderdiğim telefonum 10 ocak Cumartesi günü bana geldi.Sorun güc tuşundan kaylaklıymış, garanti dahilinde lehimleme yöntemi ile sorun çözülmüştür diye kayda geçmişler.Beni çok tatmin etmedi tabi ama bi haftadır sorunsuz kullanıyorum.

Ayrıca kulaklık girişi ve sim card yuvası etrafında ki kronik çatlaklardan dolayı çerçevinin değişmesini talep etmiştim onla ilgili herhangi bir işlem yapmamışlar.

• quote:

5 Ocak pazartesi gönderdiğim telefonum 10 ocak Cumartesi günü bana geldi.Sorun güc tuşundan kaylaklıymış, garanti dahilinde lehimleme yöntemi ile sorun çözülmüştür diye kayda geçmişler.Beni çok tatmin etmedi tabi ama bi haftadır sorunsuz kullanıyorum.

Ayrıca kulaklık girişi ve sim card yuvası etrafında ki kronik çatlaklardan dolayı çerçevinin değişmesini talep etmiştim onla ilgili herhangi bir işlem yapmamışlar.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bende de bu sorun oluştu. Google yazısı çıkıyor sonra telefon kapanıyor. Bu işlem sürekli devam ediyor. Acaba aynı sorunu yaşayan arkadaşlar servise gönderdiniz mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: creative0

Arkadaşlar bende de bu sorun oluştu. Google yazısı çıkıyor sonra telefon kapanıyor. Bu işlem sürekli devam ediyor. Acaba aynı sorunu yaşayan arkadaşlar servise gönderdiniz mi?

Alıntıları Göster
    arkadaslar merhaba bende de sizdeki sorunun aynisi oldu. tel kendi kendine kapaniyor ve aciliyor google yazisina kadar geliyor sonra tekrar kapaniyor.

Cozum icin onerileriniz neler dir acaba.

Birde servise gondermem gerekirse hangi servis bakiyor bu telefona. Bu arada telefonu yurt disindan kendim getirmistim turkiyedeki servisler bakar mi garantiden telefona.

Tesekkurler

• ByCaKaBo B kullanıcısına yanıt
    hocam hard reset falan at bazen tuş kilidi tutukluk yapıyor orayıda bir temizle. baktın olmuyor bi rom at
  • quote:

Orijinalden alıntı: DementorBoggark

hocam hard reset falan at bazen tuş kilidi tutukluk yapıyor orayıda bir temizle. baktın olmuyor bi rom at
    cevap icin tesekkurler

hard reset attim fakat sorun devam etti. surekli kapanip acildigi icin hard reseti dahi zor attim tam menuye geliyorum tel yine kapaniyor. ve sonradan farkettim ki tel sarjdayken hic durmadan surekli kapanip aciliyordun. bende dayanamadim bugun servise gonderdim. telefonu yurt disindan getirdigim icin garanti olayida muallakta bakalim ne oalcak bilmiyorum. eger anakartta sorun varsa garantiye girmez ayrica parayla yaptirmak istersenizde parayla yurt disi cihazlarina islem yapmiyoruz dediler.

Bugun gonderdim servise onlar acip bakacaklar bana bilgi verecekler umarim basit bir sorundur ve hallederler.
  • ByCaKaBo B kullanıcısına yanıt
    benim telefon arada sırada oluyordu hocam aynı dediğiniz sorunlar oluyordu bi sabah şarjdan çekiyordum kapanıp açılıyodu. sonra telefonu kapalı tutmanın bi yolunu bulup biraz bekledikten sonra devam ediyordum. şu sıralar 1 aydır falan olmuyor inşallahda olmaz. garantiye göndermeyede üşeniyorum. taa kadıköyde telefoncudan aldım. fatura falan da yok uğraşlı olmasından korkuyorum yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: DementorBoggark

benim telefon arada sırada oluyordu hocam aynı dediğiniz sorunlar oluyordu bi sabah şarjdan çekiyordum kapanıp açılıyodu. sonra telefonu kapalı tutmanın bi yolunu bulup biraz bekledikten sonra devam ediyordum. şu sıralar 1 aydır falan olmuyor inşallahda olmaz. garantiye göndermeyede üşeniyorum. taa kadıköyde telefoncudan aldım. fatura falan da yok uğraşlı olmasından korkuyorum yani
    Eğer sorun tuşdaysa şu geçici çözümle telefon açılıyor. Tarafımca denenmiş ve sonuç alınmıştır.

Edit: İlk denemede başarılı olamayabilirsiniz. Bi kaç kez denemenizde ve seri şekilde basmanız gerekmekte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jun.Misugi -- 17 Ekim 2015; 23:43:10 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.