Şimdi Ara

Elektro Gitar Öneri Ve Kurs Bilgisi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. ben elektro gitara son 3 senedir falan baya bir meraklıydım askerlik falan girdi araya. askerlik dönüşündede işlerden fırsat bulamadım başlamaya kasım ayının başından itibaren başlamayı düşünüyorum. beni bu konuda aydınlatırmısınız. ben direk elektro calmak istiyorum. akustik falan değil.

1- Başlangıç için hangi gitar alınmalı. ucuz birşey istemiyorum aslında. 900-1200 arası olabilir tabi bu fiyatın içinde amfide olması lazım. çalmak istedigim tarz cok sert değil. pop rock alternatif rock. cok sert sevmiyorum zaten. hobi amaçlı zaman gecirme amaclı istiyorum acıkcası.

2-Bu işi en iyi şekilde nasıl ögrenebilirim. İstanbul-kadıköy de oturuyorum. tanıdıgı saglam hoca olan varsa yönlendirebilir. yada suan gitarı iyi çaldıgına inanan arkadaslar hangi yollardan geçti ? :) teşekkür ederim.

• Hocam ben sana şöyle söyleyeyim istediğin tarz için fender marka ya da gibson mara gitar öneririm bu markalar hem sert hem tabiri caizse yumuşk parçalarda kullanılır kalitelidir ama biraz tuzludur.Cort ya da Epiphone bunlara göre daha ucuz ve kalitesizdir ama en kral markalardan biri de Epiphone dur eğer ömürlük istersen gibson veya fender al derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: CraveN

Hocam ben sana şöyle söyleyeyim istediğin tarz için fender marka ya da gibson mara gitar öneririm bu markalar hem sert hem tabiri caizse yumuşk parçalarda kullanılır kalitelidir ama biraz tuzludur.Cort ya da Epiphone bunlara göre daha ucuz ve kalitesizdir ama en kral markalardan biri de Epiphone dur eğer ömürlük istersen gibson veya fender al derim

baslangic icin fender veya gibson icin butce ayiramadim. amfi dahil en fazla 1300 1500 arasi. 500 amfi desek 800 civari gitar bütçe m kaliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: skaytaran22

quote:

Orijinalden alıntı: CraveN

Hocam ben sana şöyle söyleyeyim istediğin tarz için fender marka ya da gibson mara gitar öneririm bu markalar hem sert hem tabiri caizse yumuşk parçalarda kullanılır kalitelidir ama biraz tuzludur.Cort ya da Epiphone bunlara göre daha ucuz ve kalitesizdir ama en kral markalardan biri de Epiphone dur eğer ömürlük istersen gibson veya fender al derim

baslangic icin fender veya gibson icin butce ayiramadim. amfi dahil en fazla 1300 1500 arasi. 500 amfi desek 800 civari gitar bütçe m kaliyor

Kardeşim o zaman cort ya da schecter alabilirsin başlagıç için çok iyi markalardır biraz daha bütçe arttırabilirsen ibanez bile olabilir

• valla bana sorarsan ilk olarak sıfır alma gitarı ve ibanez alabilirsin ilk yeni baslayacagın icin sıfır alma diyorum ogrenmeye baslayınca tarzında oturucaktır illaki diger gitarını ömürlük alırsın istedigin tarzda alırsın yavas yavasta custom yaparsın gitarın manyetiklerini falan degistirirsin boyatırsın falan o sana kalmıs bişey ona gore bi gitar alırsın 2. gitarını yani.

ev ortamında calıcaksın anladıgım kadarıyla ondan dolayı cok cok manyak bi amfiye gerek yok ibanez 15g lere bi bak 10g de olabilir ama 15g lerde mid ayarıda var onun yanına bitanede pedal alırsın veya ben amfiyi bikere alıcam saglam alıcam dersen bence line6 lere bide orange lara bak ama fiyatları biraz tuzlu 10 15 w olcagından amfi mashallara bakma mashall 50 w a kadar kalitesini belli etmiyor diyolar (eleştiriye acıgım pek uzun yıllar gitar calmadım ama iki arkadasım da bana bunu soylediler ve haklılar biri 7 biri 3 senedir calıyor)

gitar konusunda ise bence alacagın gitarda en azından bitane humbucker olmalı 3 single alırsan hep soft calarsın yeni baslayacaksan ibanez grgr170 dx lere bi bak hosuna gidebilir ikinci el alacaksan model yükseltip daha üst modellere bi bak ama karar vermeden once gitarın sesini dinle video sitelerinde paylasıyolar

floyd rose dan uzak dur birde corttan uzak dur taksime gidersen herkes seni kazıklamaya calısıyor dikkat et cok uyanık ordakiler bilen bir arkadasın varsa onunla gitmeni tavsiye ederim ben oyle yapmıstım

2. el alacaksan sunlara dikkat et:
    gitarın sapında vuruk cizik varmı ona iyice bak
    gitarın sapını silah tutar gibi bak dümdüz olucak azcık yamuksa bile çöp o gitar
    gitarın bütün perdelerini dene cızırtılı ses varmı dikkat et
    fredlere dikkat et erimişmi erimemişmi
    butun manyetikleri tek tek dene ses iyi geliyormu
    sap kalınlıgına bak kalın saplı gitar alma yeni baslayacagın icin ben önermem ince saplı gitar al bence
    daha birsürü sey varda işte aklıma gelmiyo :D

bana sorarsan ibanezlere bi göz at derim sakın ama sakın yıldız kasa falan alma pişman olursun o sahne gitarı antreman gitarı degil yani

Bunlar tamamen benim fikirlerim ve arastırdıklarım azda olsa yardımcı olmaya calısıyorum bende cok bişey bildigimi iddia etmiyorum lakin bildiklerim bunlar az da olsa yardımcı olduysam ne mutlu bana :)

ve you dan selim ısıgın 1 ve 2. videolarını izle ordada detaylı anlatım yapıyo nelere dikkat edilmesi gerektiginin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasin33 -- 4 Kasım 2014; 2:40:23 >

• Hocam selamlar.
    1- Başlangıç gitarını çalacağın tarz kesin ise tek tarz gitarına yönelmelisin. İleride değişecekse sana sıkıntı çıkaracaktır. Çalmak istediğin tarza fender değilde 90lar üretimi squier öneririm. Cort ile ibanezin alt serileri zaten cortun fabrikasından çıkıyor. Cort un endonezya ve çinde fabrikası var ve ünlü gitar markalarının fason üretimleri orada gerçekleşiyor ( Fender & squier , İbanez , LTD ve sanırım Gibson ile anlaşıp Epiphone u da kanatları altına aldılar ve bir kaç marka daha ) . Yani Cort yerine ibanez veya ibanez yerine cort al kafalarına girme sonuçta ikiside aynı işçilik aynı ağaç stoğu. Japon ve kore squier ler 2005 sonrası mexico fenderlerden daha kararlı ton verir unutma aklında bulunsun senin açından iyi olur. H-S-S bir eski squier işini görecektir. Amp olarak ise evde basit işini görecek 10w lık bir ibz10 modeli rahat yeter sana. İleride kendi tarzına göre setup-amp kombinasyonlarını oluşturabilirsin.
    2- Kadıköy'de tanıdığım 2 kişi var ancak belli bir seviyenin üstüne gitar dersi veriyorlar. Ben şahsen 11 yıldır çalıyorum çok salakça yollardan geçtim sorunuza cevap olarak. Fazla oyalandım. İnternetten öğrenip hızlı ve temiz çaldığımı sanarken meğer tuşem picklerim groove gitarla bir olma durumlarım leşmiş onu öğrenip düzeltmem 3 yılımı aldı. İnternet dersleri başlarda sıkıntı olur çünkü elindeki ufak bir yanlışlığı bile gören kimse olmaz ve öyle oturursa ileride düzeltmek zor olacaktır senin açından. Eğer gerçekten istekliysen sağlam bir kaç isimden uygun paraya ders verenlerini ayıklayarak iletişim bilgilerini verebilirim. Ö.m. atabilirsin onun için. Sanat okullarına dikkat et birde %90 ı oyalıyor. Sanat okulunda hocalık yapan çok arkadaşım var onlardan biliyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.