Şimdi Ara

Takılı değilken şarj oluyor sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
46.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba, s3 mini var. son 2 gündür şöyle bir sorunum var. telefon açık durumdayken şarjı taktığımda şarj olmuyor bazen, kapatınca oluyor. açınca olmaya devam ediyor.
    diğer yandan şarj tamamen dolunca çıkarınca hala şarjda-şarj edildi olarak gösteriyor. bataryayı çıkarıp taktığımda düzeliyor. ve telefon %100 şarj olduğunda yeniden başlatınca falan %80 civarına şarj düşüyor.

ne gibi bir sorunu var? şarj soketinde mi sorun var acaba yoksa yazılımsal bir sorun mu?

• Aynı sorun bendede var bir çözüm bulan arkadaş yok mu?
  • Bu sorunun 2 Çözümü bulunmakta;

Android yazılım hatası olabilir bazı kullanıcılarda böyle sorunlar oluşur, android yazılımsal olarak böyle bir hata ile karşılaşıyor. Eğer yazılımsalsa Cihazı fabrika ayarlarına döndermenizi öneririm sorunun devam etmesi durumunda 2.seçeğimiz olan sarj soketi ile ilgili oluşan sorundur bununda tek çözümü En yakın yetkili servise gitmektir.
  • "Xperia Z şarj olmuyor , şarjda olmadığı halde şarj olmuyor uyarısı veriyor ."

Benim xperia Z dock girişinden kazayla ters bağlantı sonucu cihaz kapandı açınca artık şarj olma sorunu vermeye başladı .bir hafta gibi oldu şimdi iyi durumda ama sorun geçmedi . İlk sadece kendi şarjı ile okurken o da sorunlu oluyordu diğer şarj cihazları ve pc ve de sony power bank ile şarj yapamadım
    Sorun şu ki
    Şarja takınca sürekli bağlantı kesiliyor sürekli şarj giriş yapıp çıkıyor devreden . Bunu kapalı iken de yapıyor .
    Bu sorunu şöyle çözdüm . Cihazın şarjda iken dock bağlantı kısmına led bağlandım led yanıyor ve kesinti olmuyor .bazen oluyor ama büyük ölçüde kesti . Yazılım yeniledim bunu yapmak için pc bağlantı sorununu böyle çözdüm .Led sürekli bağlı kalmıyor sadece ilk anda bi süre tutuyorum sonra düzeliyor .
    En son diğer şarj ve pc ile bağlantı oldu ama diğer şarjda son 95 e gelince uyarı sorun yaşamaya başladı ve daha şarj olmadı
    Bu sorunu orjinal şarjla çözdüm .devamını orjinal ile yapıp 100 yaptım şarjı .
    Şimdi sorun az ama şöyle de bir konu var
    Cihaz şarjda değilken
    Cihaz şarj olmuyor uyarısı geliyor . Bu uyarı şarjda aşırı güç tüketimi olduğunda şarj olmadığı zaman verir .
    Ve bazen smartWhatc verinde bildiride cihazı şarjda gösteriyor aslında şarja takılı değil .

Son bir konu , cihazı açmıştım arkada batarya bağlantısını çıkardım kapalı olan cihazı şarja taktım ve sorunsuz şarj oluyordu .
    Sanırım sorun bataryada ama deneme şansım yok .

Fikri olan varmı .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ulquiorra Cifer

merhaba, s3 mini var. son 2 gündür şöyle bir sorunum var. telefon açık durumdayken şarjı taktığımda şarj olmuyor bazen, kapatınca oluyor. açınca olmaya devam ediyor.
    diğer yandan şarj tamamen dolunca çıkarınca hala şarjda-şarj edildi olarak gösteriyor. bataryayı çıkarıp taktığımda düzeliyor. ve telefon %100 şarj olduğunda yeniden başlatınca falan %80 civarına şarj düşüyor.

ne gibi bir sorunu var? şarj soketinde mi sorun var acaba yoksa yazılımsal bir sorun mu?

Bataryada bir sorun var galiba.

• quote:

Orijinalden alıntı: dj-61

"Xperia Z şarj olmuyor , şarjda olmadığı halde şarj olmuyor uyarısı veriyor ."

Benim xperia Z dock girişinden kazayla ters bağlantı sonucu cihaz kapandı açınca artık şarj olma sorunu vermeye başladı .bir hafta gibi oldu şimdi iyi durumda ama sorun geçmedi . İlk sadece kendi şarjı ile okurken o da sorunlu oluyordu diğer şarj cihazları ve pc ve de sony power bank ile şarj yapamadım
    Sorun şu ki
    Şarja takınca sürekli bağlantı kesiliyor sürekli şarj giriş yapıp çıkıyor devreden . Bunu kapalı iken de yapıyor .
    Bu sorunu şöyle çözdüm . Cihazın şarjda iken dock bağlantı kısmına led bağlandım led yanıyor ve kesinti olmuyor .bazen oluyor ama büyük ölçüde kesti . Yazılım yeniledim bunu yapmak için pc bağlantı sorununu böyle çözdüm .Led sürekli bağlı kalmıyor sadece ilk anda bi süre tutuyorum sonra düzeliyor .
    En son diğer şarj ve pc ile bağlantı oldu ama diğer şarjda son 95 e gelince uyarı sorun yaşamaya başladı ve daha şarj olmadı
    Bu sorunu orjinal şarjla çözdüm .devamını orjinal ile yapıp 100 yaptım şarjı .
    Şimdi sorun az ama şöyle de bir konu var
    Cihaz şarjda değilken
    Cihaz şarj olmuyor uyarısı geliyor . Bu uyarı şarjda aşırı güç tüketimi olduğunda şarj olmadığı zaman verir .
    Ve bazen smartWhatc verinde bildiride cihazı şarjda gösteriyor aslında şarja takılı değil .

Son bir konu , cihazı açmıştım arkada batarya bağlantısını çıkardım kapalı olan cihazı şarja taktım ve sorunsuz şarj oluyordu .
    Sanırım sorun bataryada ama deneme şansım yok .

Fikri olan varmı .

Hem ters tak sonra yok yazılımı bozulmuş bilmem ne diye uydur şarj girişini mahvetmişsin yaptırman lazım

• Sınırsız şarj daha ne istersin işte

• Konuyu anlamadınız galiba . İlk defa telefon ile uğraşan cahil biri sandınız sanırım . Şarj yeri bozulmadı yazılım olabilir diye ihtimal dahilinde yenileme yaptım .
    Bi kaza ile ters oldu işte .
    Ben bununla daha önceleri de denemeler yapmıştım hemde yönleri hiç bilmeden böyle bi sıkıntı çıkmadı . Şimdi tamamen öğrenerek yaptım bilmiyorum ters de bağlamış olmayabilirim kapandı ters bağlandı yaptım diye düşündüm .cihazlar böyle durumlar için korumaya geçer bazıları . Açtım çalıştı .

Ayrıca telefon şarj oluyor ama sadece kendi orjinal şarj ile
    Şarj yeri bozuk değil anlayacağın başka bi sıkıntı var .
    Bişey bilmiyor iseniz ezbere yorum yapmayın zamanımı harcamayın lütfen .

Bu benim söktüğüm ilk telefon değil .
    Hemen cahil muamelesi yapıyorsunuz ..
    Hayret bişey .

• Guest-4C740587D G kullanıcısına yanıt

Boş boş konuşma.

Bilene sorduk

Bilmiyorsan ne konuşuyorsun.

Yıllardır cihazı halen kullanıyorum

Evet ters bağladım ama stand girişinden yaptım arasında devre elemanları var muhtem onlardan zarar gören oldu

Ama bir ihtimal şarj entegre de sorun olmuştur

Ama orjinal Şarj aleti ile usb den veya bazı şarj aletleri genelde biraz düşük voltaj uygulayan .

Bazı cihazlar 5 volt altında enerji veriyor

Veya besleme akımı düşük olanlar ile şarj ediyorum yıllardır kullanıyorum bu cihazı

Artistlik yapmana hiç gerek yok

Adabınla cevap vereceksen yaz sığırlığın lüzumu yok yani!

• çarz soketini ucu çok ince saglan metal bir şeyle temizle ... sonra kolonyalı diş fırçası ile fırçala..kolonyayı fırçaya az dök...tel kapalı olsun...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.