Şimdi Ara

Web tasarımcılara soru

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hafif geçişleri olan menü yapmak istiyorum.
    Web tasarım fln biliyor sayılırım az biraz.
    Hangi programda nasıl yapmam lazım?

Siteye basınca hafifçe kayıp giden şeyler sadece flashta mı yapılır.
    Photoshopta fln yaplımaz mı?
    Ya da dreamveawer da?

• ya flash yaparsınız eski usül, yada js kodlarıyla yaparsınız yeni usül.
  • ismailix kullanıcısına yanıt
    Peki js ile nasıl yapıcam
  • js dilini öğrenmeniz gerekiyor. eğer fırsatınız ve vaktiniz yoksa,
    bu işin ehli olan birine ücret karşılığında yaptırmanız gerekiyor.
  • ismailix kullanıcısına yanıt
    Ya ben zaten web tasarımcı olmaya çalışıyorum. Fırsatım fln var. Birkaç bir şey biliyorum ama js den haberim yok. Bunun için nereden başlayayım? js sadece kodsa eğer onu photoshopta yaptığım siteye konumlandırmam mı gerekiyor? Ya da dreamveawer daha mı iyi olur? css bu js den farklı bir şey mi?
  • ya tasarımda iyiyim baya aslında. ona buna bakıp yapabiliyorum iyi şeyler. Normalde zaten güzel sanatlarda fln okuyacaktım, resim fln çiziyorum, tasarım yaratıcılık işlerinde iyiyim. web tasarım kursunda işte photoshop flnla böyle sayfalar oluşturmayı, menüye link vermeyi fln öğretti adam.bunları öğrenmedim. o yüzden kullanamıyorum çok kafamdaki istediğim şeyleri.
     Web tasarımcılara soru

• snyldi S kullanıcısına yanıt
    İstediğin özelliğe sahip örnek bir siteyi aç, sitenin kaynağını görüntüle html kısmında istediğin bölümü al css'ini ve js dosyalarını indir, Boş bir sayfada test et. Büyük ihtimalle istediğin sonucu alacaksın. Sıfırdan yapmakla uğraşma var olan düzgün sistem üzerinde oynamalar yaparak kendi istediğin tarza çevir. Amerikayı yeniden keşfetmene gerek yok
  • iwebclub İ kullanıcısına yanıt
    peki onu nasıl konumlandırcam sitede?
    Sen aldığın html kodunu boş bir çalışma ortamında istediğin şekilde tasarla. Ondan sonrası çok kolay, biraz uğraştığın zaman gerçekten basit olduğunu anlayacaksın.
  • yeniden tasarla derken kodlardan yazıları renkleri mi değiştireyim? aslında pek anlamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snyldi -- 30 Ekim 2014; 17:03:57 >
  • İyi derecede Html ve Css bildiğini var sayıyorum. Bunun yanında temel Js öğrenirip, Jquery hakkında bilgin olması gerek. Sormak istediğin varsa Pm atabilirsin
    Evet aslında bak pek anlamıyorum derken kendi soruna kendi cevabını vermişsin. Öncelikle korkunu yen. Bi işe başla biraz değişik yap ve bunları denemeye başla, keyif almaya başlayacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iwebclub -- 30 Ekim 2014; 18:35:12 >
  • iwebclub İ kullanıcısına yanıt
    ya aslında orta okulda kız olmama rağmen böyle kodlarla fln uğraşıyodum seviyodum baya ama sonra pcyi kaldırdık ipad fln çıktı onlarla vakit geçti. şimdi daha bi kaç ay önce aldım pc yi geri. oyuzden baya bi bilgisayar özürlü oldum çıktım :) ama deniycem artık
  • Glukhovsky kullanıcısına yanıt
    nereye kadar uğraşabilirsin ki benimle:) ama sorarım sağol:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: snyldi

nereye kadar uğraşabilirsin ki benimle:) ama sorarım sağol:)

0'dan öğrettiğim kişiler var, girdikçe yazıyorum daha
  • Glukhovsky kullanıcısına yanıt
    tmm sorarım ozmn :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.