Şimdi Ara

Mezunum Dershaneyi 3 Kriter Dışında Gereksiz Buluyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi akşamlar arkadaşlar.Ben mezun olarak sınava hazırlanıyorum.Dershaneye gidiyorum.Dershanemden memnunum.Fakat bazen gereksiz olduğu içime doğuyor.Verimsiz geçen günler çoğunlukta ve bugünleri dershaneye gitmeyip evde bireysel çalışarak daha verimli hale getireceğimi düşünüyorum.Verimsiz diyerek şunu vurguluyorum.Mesela basit bir konu anlatılıyor.Zaten bildiğimiz bir konu.Bunu dershanede dinlemek sadece zaman kaybı gibi geliyor.Bazende muhabbet cok oluyor.Ders sürekli bölünüyor.Boyle sebeplerden dolayı 7-8 saatim boşa gidiyor.Bunun yerine evde bireysel çalışsam,tekrar yapsam,deneme çözsem bana daha yararlı olacak gibi.Sadece onemli konular anlatıldığında ve zorlandığım konuları dinlemeye gidicem.Ayrıca dershaneden önde gidiyorum.Yalnız dershanenin 3 yararlı özellikgimi paylaşmak istiyorum.
    1)Öğretmenler tecrubeli olduklarından öğrencilerin zorlandıkları yerleri biliyorlar ve bunun üstüne gidiyorlar.Bu hocaların derslerine gireceğim ve notlar tutacağım.
    2)Bilemediğimiz soruları sormak.Kesinlikle bilemediğim soruları soracağım.
    3)Deneme sınavları.Benim nerede,ne düzeyde olduğumu gösteriyor.Kesinlikle katılacağım.
    Ancak günlük gereksiz derslere bundan sonra girmeyi düşünmüyorum.Mesela yarın mat-1'de rasyonel sayılar anlatılacak.Biyolojide glikoz evresi zart-zurt.Rasyonel sayilarda eksigim yok.Biyolojide o konuyu dershanede hayatta anlayamam cok karışık.Evde bireysel çalışıp,tekrar edersem oturur ancak.Bu gibi sebeplerden boşa vakit kaybettiğimi ve günümün verimsiz geçtiğini düşünüyorum.Bu konu hakkındaki yorumlariniz ve tavsiyeleriniz benim için önemli.Lütfen yorum yapın..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kaymaklıekmekkadayıfı

hocam dediğin gibi düşünüyorum ancak bizimkiler kızıoyr dolayısıyla gitmek zorundayım ha çok başarılı olursan denemelerde 1.olursan başına buruk hareket edebilirisin.kötüyse durumlar ailem kızıyor işte :)

Hocam ben puanlarımı git gide Allah'a şükür yükseltiyorum.Ailem bunu görünce bana güvenmeye başlıyor.Sağolsunlar olumlu karşılıyorlar.

• Bende mezunum ve dersaneye gitmiyorum. Pisman misin diye sorsalar hayir diyorum (umarim boyle devam eder). Gercekten daha verimli oluyor eger planli ve duzenli ders calisan biriysen. Evet belki soru cozumleri veya denemeler sıkıntı olabiliyor ama internette onlarca kaynak var ya da burda ki whatsapp gruplarindan yardimlasabiliyorsun. Denemeler hakkinda ise bazi dersaneler ucret karsiliginda misafir ogrenci olarak aliyorlar. Bence birkac gun dersaneye gitmeyip kendini denemelisin, en iyi karari kendinde bulursun cunku 😊

• quote:

Orijinalden alıntı: Stewier.

Bende mezunum ve dersaneye gitmiyorum. Pisman misin diye sorsalar hayir diyorum (umarim boyle devam eder). Gercekten daha verimli oluyor eger planli ve duzenli ders calisan biriysen. Evet belki soru cozumleri veya denemeler sıkıntı olabiliyor ama internette onlarca kaynak var ya da burda ki whatsapp gruplarindan yardimlasabiliyorsun. Denemeler hakkinda ise bazi dersaneler ucret karsiliginda misafir ogrenci olarak aliyorlar. Bence birkac gun dersaneye gitmeyip kendini denemelisin, en iyi karari kendinde bulursun cunku 😊

Öncelikle yorumun için teşekür ederim.Dediklerine katılıyorum.Yeni bir düzen oluşturacağım.Daha verimli olacağına inanıyorum.Dershanede o kadar saatimin boşa gitmesini istemiyorum.Bu senelerimizin bir daha telafisi yok.Ayrıca dershanede bazı derslerde bir ozelliklik veriliyor.Üstüne 3 soru çözüp geciliyor.Anlayıp anlamamak önemli degil.Bana cok saçma geliyor bu.Ozellikle geometride bu yapılıyor.Halbuki o ozelliki evde çalışıp üzerine sindire sindire soru çözsek.Soru kacirmayiz.Bazen dershane ciddi anlamda vakit çalıyor.

• Yukarı taşıyalım

• dershaneye gidip sadece bazı derslere girmeyip başka bir yerde çalışabilirsin evde fazla disiplinli olamazsın
  • Soru sormak dışında bi yararı yok dershanenin. Buna karşı çıkanlar kazıklanmayı hazmedemeyenlerdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Escherich

dershaneye gidip sadece bazı derslere girmeyip başka bir yerde çalışabilirsin evde fazla disiplinli olamazsın

Evde disiplinli çalışıyorum hocam.Ayrıca ailemin gözü üzerimde olduğu için çok özgür hareket edemiyorum.

• Mezunsan tamamda 12de gerekli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Işte bu saydığın 3 sebep yeterli bence dershaneye gitmek için ve bi 4.süde dershane disiplin katıyor çalışmayı düzene sokuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Hellmeyeah

quote:

Bende mezunum ve dersaneye gitmiyorum. Pisman misin diye sorsalar hayir diyorum (umarim boyle devam eder). Gercekten daha verimli oluyor eger planli ve duzenli ders calisan biriysen. Evet belki soru cozumleri veya denemeler sıkıntı olabiliyor ama internette onlarca kaynak var ya da burda ki whatsapp gruplarindan yardimlasabiliyorsun. Denemeler hakkinda ise bazi dersaneler ucret karsiliginda misafir ogrenci olarak aliyorlar. Bence birkac gun dersaneye gitmeyip kendini denemelisin, en iyi karari kendinde bulursun cunku 😊

Öncelikle yorumun için teşekür ederim.Dediklerine katılıyorum.Yeni bir düzen oluşturacağım.Daha verimli olacağına inanıyorum.Dershanede o kadar saatimin boşa gitmesini istemiyorum.Bu senelerimizin bir daha telafisi yok.Ayrıca dershanede bazı derslerde bir ozelliklik veriliyor.Üstüne 3 soru çözüp geciliyor.Anlayıp anlamamak önemli degil.Bana cok saçma geliyor bu.Ozellikle geometride bu yapılıyor.Halbuki o ozelliki evde çalışıp üzerine sindire sindire soru çözsek.Soru kacirmayiz.Bazen dershane ciddi anlamda vakit çalıyor.

Gecen sene bu durumdan dolayi bende dersanelerden sogudum zaten. Konu anlatimindan sonra cozulen sorulari zaten bir konu anlatim kitabinda da bulabiliyorsun. Alisilmisin disina cikmak zordur ilk basta bana da garip geldi ama memnunum. Disiplinli calismakta tamamen kisiye bagli bir durum. Dedigim gibi kendini dene, olmazsa devam et dersanene cunku yapamam derseniz kendi basiniza calismak daha zor olabilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: nevzat96

Işte bu saydığın 3 sebep yeterli bence dershaneye gitmek için ve bi 4.süde dershane disiplin katıyor çalışmayı düzene sokuyor

Katılıyorum.Bu sebepler için dershaneden kopmicam zaten.Sadece gereksiz buldugum konular yada eksigim olmadığı konulari dershanede tekrar dinlemektense evde bireysel olarak baska konu calisicam.Dershane kimilerini disipline sokar.Ancak bilinçli bir öğrenciye odev vermeye yada disipline sokmaya gerek yok.Çünkü ne yapacağıni bilir.Bilincli öğrenci için ödev veya disipline sokmak için koyulan kurallar bence zaman kaybı.Bilinçli olmayıp,disiplinli calisamayanlar için ise dedigin 4. nedene katılıyorum.

• quote:

quote:

quote:

Gecen sene bu durumdan dolayi bende dersanelerden sogudum zaten. Konu anlatimindan sonra cozulen sorulari zaten bir konu anlatim kitabinda da bulabiliyorsun. Alisilmisin disina cikmak zordur ilk basta bana da garip geldi ama memnunum. Disiplinli calismakta tamamen kisiye bagli bir durum. Dedigim gibi kendini dene, olmazsa devam et dersanene cunku yapamam derseniz kendi basiniza calismak daha zor olabilir

Hocam bugün gitmedim.Sabah erkenden kalkıp ailemle kahvaltimi yaptim.2 saattirde verimli şekilde çalıştım.Aksam üstüye kadarda calisicam.Ayrıca daha sonrada zaman articak ve kendime ödül verecegim.Akşam ise 2 saat tekrar edip,günümü tamamlayacagim.Benim için verimli geciyor.Ayrıca zaman kaldığı için kendime vakit ayiriyorum.Daha hevesli çalışıyorum ve sıkılmış olmuyorum.Kendimi disiplinize edebiliyor,eksiklerimi ortebiliyorum.Dershaneye gitsem.Gündüzüm verimsiz gececekti ve aksam çalışmak için sikisacaktim.Ayrıca tekrar edemiyecektim.

• Dershanesiz hazırlanıyorum mezunum , kafam rahat.Yapamadıgım soruları bi şekilde çevremdekilere sorup öğrenebiliyorum zaten

• Yav gecen sene okul tamgundu . durumm bole olunca dersane okul ev dongusunde sistem oturtamadim ve mezuna kaldim. Bu yil dersaneye gitmiyorum. Okul zaten bitti. Min 7 mak 8 saat calisiyorum. Boyle daha iyi oldu. İnsallah bole giderde isyedigim mesleği yaparim

• ertugrulocak E kullanıcısına yanıt
    Hangi bölümü istiyosun kardo

• quote:

Orijinalden alıntı: ertugrulocak

Yav gecen sene okul tamgundu . durumm bole olunca dersane okul ev dongusunde sistem oturtamadim ve mezuna kaldim. Bu yil dersaneye gitmiyorum. Okul zaten bitti. Min 7 mak 8 saat calisiyorum. Boyle daha iyi oldu. İnsallah bole giderde isyedigim mesleği yaparim

Umarım istediklerini elde edersin kardeşim.Başarılar..

• quote:

Orijinalden alıntı: bareth_gale10

Hangi bölümü istiyosun kardo

Doktor olmak istiyorum kardesim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ertugrulocak

Yav gecen sene okul tamgundu . durumm bole olunca dersane okul ev dongusunde sistem oturtamadim ve mezuna kaldim. Bu yil dersaneye gitmiyorum. Okul zaten bitti. Min 7 mak 8 saat calisiyorum. Boyle daha iyi oldu. İnsallah bole giderde isyedigim mesleği yaparim

Umarım istediklerini elde edersin kardeşim.Başarılar..

İnsallah sende istedigin üniversitenin istediğin bölümünde okursun kardeşim

• Bunu bile bile gidiyoruz yaziklar olsun bize dershanelerin kapatilmasini da destekliyorum bu bir rant veliler ogrenciler oyuna geliyor

Edit. Bende gidiyorum banada yaziklar olsun ayrilmak istedim ama oyle kaldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1/2mv2 -- 30 Ekim 2014; 17:42:11 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.