Şimdi Ara

Trigerden Gelen Ses ( video)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yardım eder misiniz arkadaşlar. Bugün sanayiye gidecem. Sizce nedir bu ses. Triger 15 bin km önce değişti. Bu ses 2 aydır var ve gittikçe artıyor. Triger rulmanından şüphelenıyorum ama nedir bılemedım
    Araç 2004 marea liberty 1.6 16valf

• tek açıklaması birleye değiyor olması gibi ara ara geldiğine göre.. yinede bilemedim

hani vida gevşer de şıngırdar ya buda öyle gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NZM_TURKEİ -- 29 Ekim 2014; 12:09:09 >
  • kontrolde yarar var hocam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • rulman bilyeleri olabilir
  • Benim araçta da vardı yaklaşık 2 hafta kadar önce. Kapalı garajda iken fark etmiştim. Aynı böyle bir ses hatta daha sıktı (çat-çat-çat diye) ve triger'in ordan geliyordu. O akşam servise gidecektim ama motor ısındıktan sonra geçtiğini fark edince gitmenin bir anlamı olmayacağını düşündüm. Ertesi sabah dinledim biraz düşük te olsa yine geliyordu. Akşam iş çıkışı gider gösteririm dedim ama akşam kapalı otoparkta dinledim hiç ses kalmamıştı. Kendiliğinden geçmiş. Hala soğukken motoru çalıştırdığımda kulağım motorda ama şu ana kadar ses çıkmadı.
    Nedenini öğrenirseniz konuya yazın belki ilerde tekrar duyarım bu sesi en azından nerden kaynaklandığını bilirim.
  • Disli catirdamasi bu yakin zamanda parcalanir acil servise goturun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ses eğer triger kayışı değiştirildikten hemen sonra başladıysa ve araçta performans azalması varsa, değişim esnasında sente atması (kayışın tam olarak doğru dişlere takılmaması durumu) olabilir. Bir diğer ihtimal ise alternatör (şarj dinamosu) akıllı kasnağının zamanla bozulup ses çıkartma ihtimali olabilir, daha önce başıma gelmişti, kasnak değişince ses kesilmişti. O parçaya da baktırın.
  • Hocam bizde de 2006 liberty var . 20 bin km oldu triger degiseli, yaklasik 2 yildir bu ses ile suruyorum arabayi , sikinti cikarmadi hic ama gaza bastikca ses artiyor.Ayni ses ama sebebini bulamadim.

• Kasnak yamulmuş bu kasnak sesi. Kasnakla beraber rulmanlarda değişebilir, geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0z0z -- 29 Ekim 2014; 13:16:58 >
  • arac sanayide yatılı kaldı. Yarını bekliyecez artık !

• Trigger'den ses gelmez hocam, geliyorsa iş bitmiş demektir. Rulmandır, kasnaktır, V kayışıdır, alternatördür. Netleşene kadar içini ferah tut bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: raja52

Trigger'den ses gelmez hocam, geliyorsa iş bitmiş demektir. Rulmandır, kasnaktır, V kayışıdır, alternatördür. Netleşene kadar içini ferah tut bence.

ben gergi bilyasından şüpheleniyorum. aracı götrüdüğümde araç sıcak olduğu için ses yapmıyordu. soğuması için sabahı bekleyecek.

• Triger biliyorsunuz set olarak değişir, v kayışı da değişti mi? Takan usta gerginliğini iyi ayarlamamışsa kayıştaki olanca gerilim kasnağı eğebilir, bizzat yaşadığım durumdur, motor ısındığında v kayışı genleşir gerilimi azalır ses azalır, mutlaka v kayışı ve kasnağının fotometrik dönüşü araba soğukken baktırın. Kasnak eğilmesi kayışlara veya motora zarar vermez ancak şarj dinamosu ve kasnağın bağlı olduğu rulmanı bozabilir, ilerde bu arızalarla uğraşırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: 0z0z

Triger biliyorsunuz set olarak değişir, v kayışı da değişti mi? Takan usta gerginliğini iyi ayarlamamışsa kayıştaki olanca gerilim kasnağı eğebilir, bizzat yaşadığım durumdur, motor ısındığında v kayışı genleşir gerilimi azalır ses azalır, mutlaka v kayışı ve kasnağının fotometrik dönüşü araba soğukken baktırın. Kasnak eğilmesi kayışlara veya motora zarar vermez ancak şarj dinamosu ve kasnağın bağlı olduğu rulmanı bozabilir, ilerde bu arızalarla uğraşırsınız.

haklısınız. o yü<den aracı yatılı bıraktım. sabah baksın usta dıye

• Gergi rulmani bilyasi değişti. 25 lira parca. 40 lira işçilik.

• erkmenson kullanıcısına yanıt
    V kayışının geri bilyasınımı değiştirdiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedystop

V kayışının geri bilyasınımı değiştirdiniz?

Bilya ve de teigerin merkezindeki rulman degisti

• rulman bilyaları demiştim ama :D 40 lira cok ne yaaaa
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.