Şimdi Ara

Nokia yeniden akıllı telefon pazarına dönme planları yapıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
1.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nokia yeniden akıllı telefon pazarına dönme planları yapıyor

Nokia'nın mobil cihaz bölümü bu sene itibariyle resmi olarak Microsoft bölümüne katıldı ve Nokia adı da firmanın kararı gereği artık sadece standart işletim sistemli cep telefonlarında yaşayacak. 

Şu bir gerçek ki Nokia isminin akıllı telefon pazarında tanınırlık açısından çok büyük bir etkisi var ve bu etki halen devam ediyor. Mobil cihaz bölümünü Microsoft'a satan Finlandiyalı Nokia ise halen bu markadan vazgeçmiş değil. 

Telekomünikasyon ekipmanları ve harita geliştirme hizmetini halen bünyesinde barındıran Nokia'nın HERE markası altında Android işletim sistemli akıllı telefonlar piyasaya sürmek istediği bir süre önce gündeme gelmişti. Ancak firma Nokia isminden vazgeçmek istemiyor. 

Yapılan anlaşma gereği bir süre Nokia markasının kullanım hakları Microsoft'un elinde olacak. Ancak önümüzdeki yıllarda marka kullanım hakkının tekrar Nokia'ya geçmesi bekleniyor. 

Firma bu bakımdan Nokia markasının kullanım lisansı serbest kalana kadar bekleyecek ve sonrasında bu marka altında neler yapabileceğinin planlarını yapacak. Bu sayede uzun yıllardır beklenen Android işletim sistemli Nokia akıllı telefonlarının da önü açılabilir.  

Kaynak:http://wmpoweruser.com/nokia-hints-at-returning-to-the-smartphone-market-in-2016/

• Nokia nın N serisimdeki başarisini yakalaması çook zor görünüyor. Ama nokia ürettiği telefonlarla geçmişten günümüze en iyi kamera en iyi kasa en sağlam telefon imajini devam ettiriyo. Bu bile ona yeter..

• Nokia ismini yeniden kullanır ve pazarda akıllı oynarsa hem Microsoft'tan aldığı para yanına kalır hemde güçlenerek çıkar bu süreçten. Yalnız patentlerinide vermişti Microsoft'a galiba oda markayla beraber geri gelecek mi?

• Gelsin Kaliteli Markalara İhtiyaç Var,Şuan Araştırmalarını Yapsalar O Zamana Kadar Mükemmel Bir Telefon Ortaya Çıkarabilir :)

• Atı alan Üsküdar'ı geçti. Xiaomi 3'üncü büyük üretici oldu bunlar daha geleceğin pılanını yapıyor. Sen o Fırsatı kaçırdın Çin devri başladı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nokia nasıl bu hallere düştü

• Microsoft'la yapılan lisans anlaşması bitene kadar nokia'nın adını bile bilmeyen nesiller yetişir.

• Nokia Finlandiyalı olarak geri dönebilir.

• Eski kafayla devam etmeyi düşünüyorlarsa hiç denemelerine gerek yok, devir donanım devri.

Şimdiden argeye başlayıp isim hakkı serbest kalınca teknolojilerini tek bir telefonda birleştirirlerse güzel şeyler olabilir.Apple gibi yılda tek telefon çıkarmalılar ve asla donanımdan kısmamalılar.

• Zamanında N8 i almadığım için çok pişmanım,gerçek bir efsaneydi bence :(

• Nokia dedin mi akan sular dururdu.
    Android inadına girilmemiş olsalardı şuan en büyük firmalardan biriydi
    R.I.P. Nokia

• S60 arayüzlü Android görmek istiyoruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • eski alışkanlıklarını bırakmıştır inşallah nokia. yoksa işleri zor. birine ram koyar işlemci koymaz. öbürüne kamera koyar ram koymaz. bu şekilde hiç bi yere varamazlar. adam gibi bi model çıkarıp yazılım desteği verirlerse millet seve seve alır.

• Cok cesit iyidir.

• Android ile baştan girişirlerse neden olmasın yılların firması .

• Nokia başarı hikayesinin ve akabindeki çöküşün artcı sarsıntıları bence bu haber. Microsoftun nokia adıyla işi bittiğinde geriye nostaljiden başka bişey kalmayacak. UBuntu da inat etselerdi belki androitte eşdeğer bir işletim sistemi çıkarıp bugün İosla kapışıyor olabilirlerdi. Blackberrynin hala ayakta kalmasının tek nedeni kendine has işletim sistemi olması....

• O kadar bekleyecegine aikon filan deselerdi.

• ölme eşeğim ölme

• Bakalim kullerinden dogabilecek mi.. Umalim da cihaz diye esek dolusu donanim yukleyip uzerine android basilan bir klise dusunmuyorlardir..

• vay demek Nokia bu şekilde Windows mobile işletim sisteminden kurtulup android e Geçme planları yapıyordu.seni çakallll

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.