Şimdi Ara

357.Donem 2.celp grubu ( Aralik ) Kisa Donem ve Yedek Subay

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
2.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet mesajlar karismasin diye boyle bir konu lazimdi sanirim ..zaten aciliyordu da hani erken acayim dedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 17 Aralik sevk baslangici arkadaslar malum...
    Peki bizim yemin torenimiz ne zaman olcak ? Askerligimiz Haziran basinda ancak bitecek galiba ? Hazirani da gormus oluyoruz yani..

• 2. grup gitmenin avantaj/dezavantajı ne olur askeriyede beyler?
  • Askeriyede bir dezavantaji olacagini dusunmuyorum..niye olsun ki

• Tüm devrelerimizden geç katılacağız, geç geleceğiz. Herkes düzenini kurmuş olacak vs. Bilmiyorum ki.
  • Uzun donemler arasinda her zaman geride kalmis olacagiz.
    Acemi de 357 ler ile birlikte olmayiz eger birlik karisik degilse.cunku ilk grup coktan ustalik baslamis olacak.

Ama tabi kotu bir sey 2.gruba kalmak bir an once bitsn diyen icin

• İlk cümleni anlamadım kardeşim?
  • Yani 12 ay er yapanlardan mutlaka ki gec katilmis olacagiz 1.grup olsak da 2 olsak da

• Valla bana göre avantajı, vedalaşacaklarımızla rahat rahat vedalaşmak ve alışveriş işini rahat rahat yapmak. Onun dışında pek bir avantajını göremiyorum. Bir de diyordum ilk grup gider ALES'e girerim. O da yalan oldu. Mecburen askeriyede izin alarak girmeye çalışacağım. Fakat Çorlu'da olacağım için başvuruyu nasıl yapar ederim hiçbir fikrim yok.
  • Benim için kötü oldu ben de bir an önce gidip yapayım bitsin kafasındaydım. Bir de bu grup atamalarını nasıl yapıyorlar ?
  • Sevk evrakını ne zaman alabiliyoruz biz.
  • İl teber İ kullanıcısına yanıt
    3 Aralık'tan sonra diye biliyorum.
  • sanirim yemin torenimiz 9 ocak olacak.

• 9 Ocak olması zor 20 gün acemilik yaptırmazlar. 17-18 Ocak veya 24-25 Ocak haftası olur.
  • Ilk grubu yolcu ediyoruz ...
    Biz beklemeye geciylruz ..

• arkadaşlar ankesörlü telefondan konuşmak için hangi kartları alacaksınız superonline asker kart felan mı ne düşünüyorsunuz ?
    bir de bu ptt kart diyorlar ne işe yarıyor bütün askerlere otomatik veriyorlar mı?
    acemelik:kastamonu
    usta birliği:izmir foça
  • Ben daha telefon kart / ptt kart olayını düşümüyorum..Onlar kolay.
    Gideceğim yerler hakkında bilgi yazılsın göreyim yeter.Gerisi hallolur

Konu çok boşlandı gün yaklaşıyor.Güncel tutalım
  • 355/1 kısa dönem acemiliğimi kastamonu usta birliğini aydın'da jandarma çavuş olarak tamamladım.Sormak istedikleriniz varsa yardımcı olurum.
  • bosnich kullanıcısına yanıt
    jandarma için iyi diyende var kötü diyende, biraz jandarma olmanın iyi-kötü yanlarını yazabilir misin.
  • Usta birliği EGE ORDUSU BÖLGE BANDO KOMUTANLIĞI NARLIDERE / İZMİR OLAN var mı?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.