Şimdi Ara

Çılgına çeviren fiber modemi değiştirmek.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

50 Mbit fiber abonesiyim.Evime güvenlik kamera seti aldım , internet üzerinden de evi izlemek istiyorum.Bu amaçla sabit IP'de aldım.

Internetten evi izleyebilemem için 3 port açmam gerekiyor.Açıkcası teknik bilgim modemin konsoluna girip port açmaya yetmedi.Bu amaçla teknik servisi aradım.

Ancak gel gelelim tam 4 kez dakikalarca konuşmama ve "biz uzaktan açtık , tamamdır" denmesine rağmen portlar açılmadı.Bir konuşmamızda da operatör ilk çıkan modemlerden (Tılgın) sahip olduğumu ayarlarının uğraştırdığından bahsetti.

Bu amaçla modemi değiştirmek istiyorum.Servisi arayıp modem değiştirmek istediğimi söylüyorum , neden diye soruluyor , port açılmıyor bunda diyorum , yeniden ayar yapmaya kalkıyorlar ve bu döngü devam ediyor.

Ne yapmamı önerirsiniz ? Çekiçle dalsam modeme kallavi geçirirler mi acaba ?

Teşekkür ederim.

• tılgın modeme evime gelen teknik ekipler ''çılgın'' diyordu bence sorun modemdedir .Ayrıca eve gelicek ekiplerden pek bi umut beklemeyin, daha asd tuşlarının yerini bilmeyen bi adam gelmişti bi keresinde (gamer klavyede wasd tuşlarım turuncu üstünde yazmıyor harf)
  • Bu modemi parcalasam ne kadar ücret oderim acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Modemi kapatın ve arızalandığını çalışmadığını söyleyin. Gelen teknik ekibe durumu yüz yüze anlatıp, modemini değiştirtirsiniz. Sanırım şu anlık en iyi çözüm yolu bu olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SonpoL

Modemi kapatın ve arızalandığını çalışmadığını söyleyin. Gelen teknik ekibe durumu yüz yüze anlatıp, modemini değiştirtirsiniz. Sanırım şu anlık en iyi çözüm yolu bu olacaktır.

Kesinlikle katılıyorum. Modemin fişini çektikten sonra modeme hiç elektrik gelmiyor diye çağrı merkezini ara :)

Yada IPTV aboneliği başlat sabit hat varsa 59 tl modemide Huawei ile değiştiriyorlar.
  • Hocam bu IPTV nin ücreti ne kadar acaba biliyor musunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bde

Hocam bu IPTV nin ücreti ne kadar acaba biliyor musunuz ?

Telekomdan numara taşınırsa + internet + iptv = 59 tl
    sol tarafından numara tahsis yapılırsa + internet + iptv = 64 tl
    hiç numara istemiyorum + internet + iptv = 69 tl
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.