Şimdi Ara

LG FLATRON W2242S sisli-puslu görüntü problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Başlıktaki marka modeldeki monitörümde iki gündür problem yaşıyorum,bu genel anlamdaki ikinci arızası ilkinde elektrik dalgalanması sonucu elektrik board indaki kondansatörlerden bazıları patlamıştı aynı değerlerdeki ile değiştirmiştim ve problem çözülmüştü,bu seferde elektrik board indaki bütün kondansatörleri değiştirdim ve bir günlük problem giderildi ama bugün tekrar aynı çalışıyor..pek lcd ekrandaki bir probleme benzemiyor ama bilemiyorum..youtube da marka olarak aynı ama model olarak farklı bir monitörün görüntüsünü buldum arıza tamamen aynı verdiği görüntü vesaire,daha once buna benzer bir arıza yaşamış yada bu tür işlerden ileri derece anlayan birileri varsa ve yorumda bulunurlarsa memnun olurum teşekkürler..video linki aşşağıdadır.

http://www.youtube.com/watch?v=l2v7J3785Cw

• xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 19 Haziran 2020; 10:59:22 >
  • tesekkur ederim problemi cuzdum kendi yontemimle
  • YeLKeSeN kullanıcısına yanıt
    Nasıl çözdün?
  • monitörün elektrik board undan lcd panele giden ide kablosuna benzer çok ince bir kablo var görüntüyü sağlayan kablo,bu kablonun lcd paneldeki girişinde çok ufak bir temassızlık mı desem artik,monitörü açık haldeyken ( vidalar vs ) çalıştırıp bu kabloyu iyice sabitleyip sonrada para bandı ile bantladım.ilk günkü gibi çalışıyor şu anda..bende youtube da bir video yorumunda okudum yaptim
  • YeLKeSeN kullanıcısına yanıt
    Çözümü basitmiş ama onu bilmediğin zaman monitör çöp oluyor işte...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.