Şimdi Ara

SuperOnline Ping Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1.5 yıldır superonline kullanıyorum(fiber) şu son 3 aydır oynadığım oyunlarda 30-40 arası ping değerlerine sahipken artık 80-90 pingden aşşağı oynayamıyorum
    bildiğiniz üzere fps oyunlarında baya fark ediyor aradaki fark,civarda oturan arkadaşımdada aynı sorun oluştu

Not: hiç dikkat ettinizmi bilmiyorum 5-6 ayda bir sunucumuz değişiyor örn. biz antalyada oturuyoruz fakat izmir,ankara vs. gibi sürekli bağlandığımız yer değişiyor bunun bir etkisi olabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReflexAction -- 27 Ekim 2014; 20:40:12 >

• Şuan bende de benzer bi sorun var, öğlen 45-50 ping cıvarında oynadığım oyun şuan 90-100 arası oynuyorum. An itibariyle speedtest sonucu. Normalde ping değeri hep 1 olurdu.

SuperOnline Ping Sorunu
  • ahahah sizin iyiymiş 50 pinge can kurban, saat 10 itibariyle pingim 250, önümüzdeki 1 saate de bu ping 350ye vurucak, her akşam olduğu gibi.Download hızına zaten bişey demiyorum Allah'a havale kendileri.
     SuperOnline Ping Sorunu

Buyrun buda konuyla ilgili açtığım konu:

http://forum.donanimhaber.com/getQuotes_ajax.asp?rd=yes&t=98814364

• quote:

Orijinalden alıntı: Br00klyn28

ahahah sizin iyiymiş 50 pinge can kurban, saat 10 itibariyle pingim 250, önümüzdeki 1 saate de bu ping 350ye vurucak, her akşam olduğu gibi.Download hızına zaten bişey demiyorum Allah'a havale kendileri.
     SuperOnline Ping Sorunu

Buyrun buda konuyla ilgili açtığım konu:

http://forum.donanimhaber.com/getQuotes_ajax.asp?rd=yes&t=98814364

hocam size sabır versin allah hakkınızı arayın bence gerekirse tüketici haklarına şikayet edin

Bence bu sorunun kaynağı tamamı ile müşterilerinin artmasına paralel altyapıyı kuvvetlendirmemelerinden kaynaklanıyor
    hatırlıyorum fiber ilk geldiğinde kaymak gibiydi sıra sıra yan mahallelerede geçmeye başladıkça internetin kaliteside o kadar düştü
    ilk 6 ay 1 sefer bile kesilme yaşamamıştım sonradan sorunlar başladı

• ReflexAction kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum. İlk zamanlar (4 sene önce) benim ping hep 0'dı ve sayfaların tıklanmasıyla açılması bir olurdu. Ama şimdi ping 30'larda geziyor ve inanın çok farkediyor.
  • Benimde genelde Csde 95-100 League of Legends da 64-80 falan

http://www.speedtest.net/result/3864057621.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaggedyDoctor -- 27 Ekim 2014; 23:18:17 >
  • düzeldi şimdilik, tekrar 45 - 50 ping alıyorum.

SuperOnline Ping Sorunu
  • Benim Ping sabit, 20-30 ms civarında ama hep böyle olacaksa aboneligi feshedeceğim. Vdsl de bile 5-10 ms alıyordum. Online oyunu geçtim, surf yaparken bile fark ediyor. Ne anladım ben evin icine kadar gelen fiberoptikten...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: igorparker

Benim Ping sabit, 20-30 ms civarında ama hep böyle olacaksa aboneligi feshedeceğim. Vdsl de bile 5-10 ms alıyordum. Online oyunu geçtim, surf yaparken bile fark ediyor. Ne anladım ben evin icine kadar gelen fiberoptikten...

hocam 20-30 normal bence daha fazla beklemeyin
  • Son kullanıcı- oyun sunucusu arasındaki pingin: 1 ms olması teknik olarak mümkün değil, şöyle ki:
    Optik kablolama da ping kaybı yaşanmaz tamam ama bu optik kablolar istekleri işleyen ve diğer sunuculara yönlendiren makinelere bağlılar (Evinizdeki switch, muhitinizdeki routerlar, ISP DNS sunucuları, vb...) İstekler bu ara duraklarda her bir işlemde zaman kaybına uğrar.
    Ayrıca artık türkiyede neredeyse her eve bir şekilde fiber kampanyaları girmiş durumda, ama fiber altyapısı buna yetecek güçte geliştirildi mi bilmiyoruz. (Muhtemelen gerisinde kaldı)

Evet 2-3 sene önceki Superonline pingleri artık çok ender görülüyor, ama 100 ms altındaki pingler ile canınızı sıkmayın, psikolojinizi darlamayın.
    50 ms ile 100 ms arasındaki farkı, bir çok kişi farketmez bile, 100 ms sınır kabul edilebilir, daha fazlası oyunlarda can sıkmaya başlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xao

Son kullanıcı- oyun sunucusu arasındaki pingin: 1 ms olması teknik olarak mümkün değil, şöyle ki:
    Optik kablolama da ping kaybı yaşanmaz tamam ama bu optik kablolar istekleri işleyen ve diğer sunuculara yönlendiren makinelere bağlılar (Evinizdeki switch, muhitinizdeki routerlar, ISP DNS sunucuları, vb...) İstekler bu ara duraklarda her bir işlemde zaman kaybına uğrar.
    Ayrıca artık türkiyede neredeyse her eve bir şekilde fiber kampanyaları girmiş durumda, ama fiber altyapısı buna yetecek güçte geliştirildi mi bilmiyoruz. (Muhtemelen gerisinde kaldı)

Evet 2-3 sene önceki Superonline pingleri artık çok ender görülüyor, ama 100 ms altındaki pingler ile canınızı sıkmayın, psikolojinizi darlamayın.
    50 ms ile 100 ms arasındaki farkı, bir çok kişi farketmez bile, 100 ms sınır kabul edilebilir, daha fazlası oyunlarda can sıkmaya başlar.

hocam 30 ping ile oynayan biri ile 80-90 pingle oynayan biri arasında çok fark oluyor özellikle fps oyunlarında
    dikkat edersiniz genelde skoru iyi olanların hep ping i düşüktür.

Haklısınız, FPS'lerde durum biraz daha kritik. Ama çoğu ortalama kişi için 50-100 ms ping çok bir değişiklik yaratmaz.
    * bu arada aksini savunmuyorum, imkan varsa düşük ping tabi ki daha iyi. Ama kabul edilebilir değerler için canınızı sıkmayın. Psikolojig lag yaşamayın.

Nihayetinde FPS'ler için 50, moba'lar için 100 yeterli değerler.
    Bu arada skorun iyi olması pingden çok yetenekle alakalı bence
    Evet normal aslında fakat önceden vdsl'de bile yurtiçinde 5ms görüp superonline'da 20-30 görmek insanın canını sıkıyor. Dediğim gibi surf yaparken bile az da olsa hissediyorum. Online FPS'lerde hissedilir bir fark yaratacaktır.

İşin garibi bazı Sol aboneleri hala bu gecikme değerlerine ulaşabiliyor. Benimki neden 20-30 diye hayıflanıyorum :)
  • Yurt dışı serverlarda sorun oluyor genellikle. Yurt dışı ölçtüğümde 100 yurt içi 10 civarı oluyor.
  • Bende de var aynı sorun, Google'a pingim 600-700 şu anda. Aradım SuperOnline DNS verdiler girdim birşey değişmedi. 5-6 aydır sürünüyorum böyle. Ping yoksa direk kopuyor. Artık canıma tak etti tek çözüm kapattırmak
  • 2010'dan beri superonline fiber kullanıcısıyım ve pingler gerçekten kötü durumda.

SuperOnline Ping Sorunu

SuperOnline Ping Sorunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: multiTYRT

Bende de var aynı sorun, Google'a pingim 600-700 şu anda. Aradım SuperOnline DNS verdiler girdim birşey değişmedi. 5-6 aydır sürünüyorum böyle. Ping yoksa direk kopuyor. Artık canıma tak etti tek çözüm kapattırmak

hocam kapattırsanız ne olacak daha iyisimi var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReflexAction

quote:

Orijinalden alıntı: multiTYRT

Bende de var aynı sorun, Google'a pingim 600-700 şu anda. Aradım SuperOnline DNS verdiler girdim birşey değişmedi. 5-6 aydır sürünüyorum böyle. Ping yoksa direk kopuyor. Artık canıma tak etti tek çözüm kapattırmak

hocam kapattırsanız ne olacak daha iyisimi var ?

Yok tabii ki sorun düşündüğüm kadarıyla modemden ancak SuperOnline sorun yaşadığıma inanmamakta. Bundan dolayı cihaz değişimi de yaptıramıyorum. Bu durumda en iyisi kapattırıp başka bir sağlayıcı denemek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir aydır kafayı yedirttiler bana, en sonunda ay başı gelsin de bir arayayım dedim. Birkaç kez speedtest yaptım 400 küsür ping alıyorum, bant genişliği ise 3mbit 'in altında 2.2~2.4 civarı çıkıyor ay başı olmasına rağmen. Telefon açtım, müşteri hizmetlerine bağlanmadan önce robot çıkıp "Türkiye genelinde yavaşlık var, anlayışınız için teşekkür ederiz" dedi. Ben de müşteri hizmetlerine bağlanmadan kapadım. Büyük ihtimalle aynı teraneyi okuyacaklardı. Hepsine lanet gitsin.
  • Aynen son bir kaç aydır bu sorun var.Aslında sabahları ping düşük oluyor.30-40 civarı.Akşamları yükseliyor.Şuan 90 mesela.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.