Şimdi Ara

Next Minix HD Amigo ana konu ve teknik değerlendirmeler (en yeni bilgiler, birinci mesajdadır) (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
727
Cevap
19
Favori
68.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kyoshocu

amigo modelinde kart okuyucu olduğu söyleniyor bende d smart modül var d smart çalışır mı? yoksa farklı birşey mi?

D smart kart ile yayınları izleme şansımız var mı?
    Bu cihazın D smart ve digiturk desteği var mı .?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cosx -- 1 Nisan 2015; 11:18:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aceren34

Arkadaşlar 2.el Next Amigo Aldım.İlk başta süper idi.Ancak tekrardan kurulum yapınca bazı sıkıntılarım oluştu.

1-Türksat ta bulunan Hd kanallar açılmıyor.

2-Hotbird kanallarının hiçbirini açmıyor.

3-Güncel Iptv adreslerine nereden ulaşacağız.

Şimdiden teşekkürler.

İptvlere şuradan:
    http://tinyurl.com/cpurssiptv
    Ulaşabilirsiniz....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DasheriM

Valla ben ürünü 2 gün kadar kullanabildim bir önce ki mesajımda sorunları yazmıştım. Görüntü kalitesi ne yazık ki vasat. Mini ürünlerde sözde en iyi işlemci bunda olan sunplus 1512 işlemci ama elimde ki 2010'da aldığım Atlanta HD Box'tan daha kalitesiz gösteriyor.

Kanal geçişleri de oldukça yavaş. HD'den HD kanala geçişte 2 saniye kadar görüntü siyah kalıyor 1 saniye de görüntü gelip ekran donuyor ses devam ediyor. 3. saniyede işte görüntü de oynamaya başlıyor. SD kanal geçişleri de az önce yazdığım prosedür 2 saniyede bitiyor. Isınmaya gelince 10 dkda ürün ateş gibi oluyor. Elimi üstüne zor değdiriyorum. Bu da uzun vadede bozulma riskini arttıracağını düşünüyorum. Ethernet kablo ile bağlamayacaksanız wifisi da biraz problemli. Isınmadan mı kaynaklıdır bilemedim ama wifi adaptör 10 metrede 2-3 diş anca çekiyor ve her açılışta ayarlara girip wifi ayarlarını tekrar yapmam gerekiyor. Normalde direkt açılınca nete bağlanması gerek.

Bu nedenlerden dolayı sanalpazarda ki satıcıyla iletişime geçip iade prosedürünü başlattım. Satıcı da sağolsun sıkıntı yaratmadı akşama kargoya vereceğim.

Sırf idare etsin diye bu tarz bir ürün alınabilir ama 160-180 tl bandına çıkıldığında bence bu ürün gereksiz pahalı olmuş. Bunun yaptığını 80-100 tlllik mini receiverlarda yapıyor. Daha fazla verebilirseniz bence mini ürünlere bulaşmayın.

Çok güzel ozetlemissiniz hocam. Durum aynen öyle. Varsa cihaz tavsiyeniz alayim.

• weqerte W kullanıcısına yanıt
    Başka bir forumdan 2. el Next Machina 3D Super aldım. Şimdilik memnunum. Bence 0'ı 400 tl etmez. 275 TL'ye almıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DasheriM -- 9 Nisan 2015; 16:28:15 >
  • bu freeshare kotayı çok yiyor mu? sifreli kanallari acinca(sari anahtar gelince) internet hep gerekiyor mu benim internetim kotalida

• Ben de internetten satın aldım bu ürünü. Fakat Menü - 7777 - IKS seçip aktivasyona OK dediğimde aktivasyon kodu istiyor . Aynı sorunu yaşayan var mı ya da bu sorunun çözümünü önerecek olan ...
  • Arkadaşlar BBC hd kanalında türkçe altyazı var ama sanki tam görüntüyle uyumlu değil gibi geldi bana.

• quote:

Orijinalden alıntı: HARDTRANCER

Ben de internetten satın aldım bu ürünü. Fakat Menü - 7777 - IKS seçip aktivasyona OK dediğimde aktivasyon kodu istiyor . Aynı sorunu yaşayan var mı ya da bu sorunun çözümünü önerecek olan ...

Cccami deneyin bir.

• quote:

Orijinalden alıntı: cpurss79

quote:

Ben de internetten satın aldım bu ürünü. Fakat Menü - 7777 - IKS seçip aktivasyona OK dediğimde aktivasyon kodu istiyor . Aynı sorunu yaşayan var mı ya da bu sorunun çözümünü önerecek olan ...

Cccami deneyin bir.

CCCAM ' e geldiğimde Index Port Domain filan bir ekran geliyor. Hiçbir şey anlamadım :/
  • quote:

quote:

quote:

Cccami deneyin bir.

CCCAM ' e geldiğimde Index Port Domain filan bir ekran geliyor. Hiçbir şey anlamadım :/

Hayır CCcam kapandı artık IKS olacak. Aktivasyonla işiniz yok ona dokunmayın. Internet bağlantısı yapın. IKS seçin. View dan listeye girin. O gün o an için server dan gelen kanalların listesi gelecektir. Yoksa update yapın. 10 dk bekleyin. Gene olmadıysa interneti kapatın (shut down mavi), cihazı kapatın, açın interneti gene açın. Sonra IKS/View/Relink. 10 dakka dolanın gelin bakın. Burdan sadece Hotbird uydusu varsa çatıda bir fayda alırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: twingonote

quote:

quote:

quote:

Cccami deneyin bir.

Hayır CCcam kapandı artık IKS olacak. Aktivasyonla işiniz yok ona dokunmayın. Internet bağlantısı yapın. IKS seçin. View dan listeye girin. O gün o an için server dan gelen kanalların listesi gelecektir. Yoksa update yapın. 10 dk bekleyin. Gene olmadıysa interneti kapatın (shut down mavi), cihazı kapatın, açın interneti gene açın. Sonra IKS/View/Relink. 10 dakka dolanın gelin bakın. Burdan sadece Hotbird uydusu varsa çatıda bir fayda alırsınız.

Öncelikle cevap için teşekkür ederim.

Dediklerinizi aynen uyguladım HBO , NAt Geo v.s.. açmaya başladı. Çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HARDTRANCER -- 18 Nisan 2015; 0:01:06 >

• Eutlsattaki belgesel vs kanallarını dreambox ile oscam kullanarak izlenmekte, acaba bu cihazla bu kanalları izleyebilir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: paradoks16

Eutlsattaki belgesel vs kanallarını dreambox ile oscam kullanarak izlenmekte, acaba bu cihazla bu kanalları izleyebilir miyiz?

evet ;)
  • cihazı dün aldım ve hiç bir sorun yok ama arkadaşların verdiği güncel softcami yüklemek şart. Ha bir de yazılım da güncel olacak tabi. merak ettiğim bir şey var, iptv deki herhangi bir kanalı normal kanal listesine taşıyabiliyor muyuz? menüden iptv'ye girmeden yani?
  • quote:

Orijinalden alıntı: paradoks16

cihazı dün aldım ve hiç bir sorun yok ama arkadaşların verdiği güncel softcami yüklemek şart. Ha bir de yazılım da güncel olacak tabi. merak ettiğim bir şey var, iptv deki herhangi bir kanalı normal kanal listesine taşıyabiliyor muyuz? menüden iptv'ye girmeden yani?

bende de aynı sorun var. iptvye geçmek zor oluyor. var mı çaresi acaba?
  • Dün akşam bir hata ettim. İnternetten güncelleme tuşuna bastım. Aha, o da ne,http://www.nextservis.com/?sayfa=dosyam sayfasında belirtilmemiş olmasına rağmen, İnternetten güncelleme buldu ve yükledi. Tüm ayarlarım, kanallarım gitti. 2 saat uğraştım kurmak için tekrar. Son kullanma freeshare hala 2015 kaldı bu arada. Menüde gezdiğim zaman, Türkcell kanal listesi gibi bir seçenek gelmiş. TKGS mi geldi acaba cihaza?

Not: Gelecek güncellemede mutlaka şu ada olmalı. İnternetten güncelleme ye basınca, eğer yeni update bulursa, seçenek olarak evet hayır ile onaylatmalı.
  • Cihazda DNS değiştirdim sonra yine oto DNS yaptım. O da ne? Free share tamamen olmuş gitmis. Hicbir kanal açılmıyor ve viewde liste bomboş uptade dedim hicbir şey olmadı. Ne yapmalıyım simdi?

• quote:

Orijinalden alıntı: twingonote

Dün akşam bir hata ettim. İnternetten güncelleme tuşuna bastım. Aha, o da ne,http://www.nextservis.com/?sayfa=dosyam sayfasında belirtilmemiş olmasına rağmen, İnternetten güncelleme buldu ve yükledi. Tüm ayarlarım, kanallarım gitti. 2 saat uğraştım kurmak için tekrar. Son kullanma freeshare hala 2015 kaldı bu arada. Menüde gezdiğim zaman, Türkcell kanal listesi gibi bir seçenek gelmiş. TKGS mi geldi acaba cihaza?

Not: Gelecek güncellemede mutlaka şu ada olmalı. İnternetten güncelleme ye basınca, eğer yeni update bulursa, seçenek olarak evet hayır ile onaylatmalı.

Hocam güncelleme gelmiş. Aşağıda öyle yazıyor
    http://www.nextdestek.com/Next-Minix-HD-Amigo.html
    Kursam kanal listemi geri yükleyebilir miyim acaba

• Arkadaşlar güzel bir kanal listesi olan paylaşabilir mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben orjinele yakın kullanıyorum yabancı uydulara hiç dokunmadım zaten istediğin kanallara arama yapabiliyorsun.. ok+info tusuyla
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.