Şimdi Ara

2. Aysal donemi = SKANDAL (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
1
Favori
1.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu takımın öncelikli ihtiyacı olan bir sağ bek. Ne Veysel ne de Tarık Galatasaray beki seviyesinde oyuncular. Sabri bile bu kadar üzmemişti. Hatta geçen sene çok iyi maçlar çıkardığını hatırlıyorum. Maçı hangi takımla yaptığımızı hatırlamıyorum ama Mancini'nin Sabri'yi sol bekte oynattığı bir maç vardı, hiçte kötü oynamamıştı. Hatta maça sonradan girdiği oyunlarda hareket kazandırmıştı. Sabri'nin acilen affedilmesi gerekiyor. Diğer taraftan Selçuk ve Burak'ın takımdan gitmesi gerekiyor. DÜn bir konu vardı, "bu adam nasıl bu hale geldi diye", bu konudaki videoyu izleseniz bile sebebini görürsünüz. O yıllarda Selçuk mücadele ediyor, ayağı yere sağlam basıyor, en önemlisi adam geçiyor, çalım atıyor ve dikine oynuyor. Nihayetinde sorumluluk alıyor. Ancak şuan böyle bir durum yok. Selçuk koşmuyor, mücadele etmiyor, çaba göstermiyor. Burak ise zaten bir takım oyuncusu değil, bir yerde patlayacağı belliydi. Şuan sahada Umut Bulut bana daha fazla umut veriyor. En azından ayağında biraz top tutup, pas yapıyor. Burak sadece önüne top bekliyor, şimdi onu da beceremiyor.

Prandelli Selçuk ve Burak'ı kesmeye korkuyor. Sebebini bilmiyorum ancak korkuyor. Neden kaptanı oynatmıyorsun yada önceki yıllarda gol kralı olmuş bir oyuncuyu neden oynatmıyorsun diye yönetimden tepki gelir diye mi oynatmıyor bilmiyorum. Sonuçta maaşları da ortada. Ancak sen onları Tribüne göndermezsen onlar seni İtalya'ya gönderir. Bunu artık fark etmeli ve Yekta, Umut Bulut, Sinan Gümüş, Emre Çolak gibi oyunculara da yer vermeli, vermek zorunda. Çünkü sahada ne mücadele var, ne futbolvar. 90+ programında denildiği gibi Galatasaray 7 hafta boyunca bazı maçları kazandı ancak hiçbir oyunu kazanamadı. Bunun bir yerde patlayacağı besbelliydi. Allahtan 5. , 6. haftada patladı da gördük neler döndüğünü. Bundan sonrada kimse 4. yıldız falan umut etmesin. Başakşehir'in bizden çok mu güçlü kadrosu var? Bekleri bizden giden oyuncular. Ama adamların oyunu var. Bizim Real Madrid'i 3-2 yendiğimiz maçta da bir oyunumuz vardı. Terimli iki yıl şampiyon olduğumuz yıllarda, gümbür gümbür geliyorduk. O yıllardaki kadro çok mu mükemmeldi? Emre Çolak, Engin, Elmander gibi oyuncular ilk 11'deydi. Üstelik neredeyse sıfırdan bir takım iskeleti oluşturmuştuk o yıllarda. Kadro seviyesine göre çok keyifli maçlar çıkartıyorduk. Bence bu futbolun en büyük sorumlusu Prandelli, diğerleri ise Selçuk, Burak, Veysel, Tarık. Eboue ve Riera ile Veysel, Tarık kalite farkına bakar mısınız? Yada Drogba, Burak? Yada 2010-11 deki Selçuk ile şimdiki Selçuk?

• FlameSplasher kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın demek istediği biraz farklı. Avrupada basketbol un vs. piyasası yok. Çok az miktar paralarla alıcağın 2-3 oyuncuyla direk şampiyon olursun zaten. He bunu başkalarıda yapsın diyosun belki ama gelir yok o tarafta o kadar para yatıriyosun ama karşılığını alamiyosun. O yüzden futbolla diğerlerini bir tutmamalısın. Fulbolda 100 milyon vermen gerekiyorsa o seviyede adama basketbolda 10 milyon veriyosun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • megi21 kullanıcısına yanıt
    20 yıldır Terim'in olmasının sebebi çok basit:

Hagi-Popescu-Taffarel sayesinde aldığı Uefa kupası ve 4 şampiyonluk,kariyerini şekillendirdi.Albayrak tvlere çıkıp I love you hocam,I love you hocam diyor ya,onun gerçeği I love you Hagi'dir.O dönemi izledim diyorsun bunu bilirsin sen de.

Hagi benim gözümde tanrıdır.Nasıl Arjantin ve Napoli'nin başarılarında teknik adamlar yerine Maradona konuşuluyorsa bizde de aynı şekilde Hagi etkisi vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Makaveli NRFP

ligin tozunu fenerbahçe ve beşiktaş kötü olduğu için attırmış olabilir miyiz acaba?

bunu biz dediğimizde bir kaşık suda boğuyordunuz
  • Lord Melkor kullanıcısına yanıt
    Onu demiyor,şimdi bir daha okudum.Basketbol yetenekli sporcularla oynanır,futbolda böyle değildir takım oyunu gerekir falan demeye getirmiş.City bir ton para yatırdı ve karşılığını hala alıyor diyorum ben de.City'nin Araplar'a satılmadan önceki halini bilenler bu dediğimi iyi anlayacaktır.Eskişehirspor'un Galatasaray,Fenerbahçeye dönüşmesi gibi bir şey.
  • Baros ve Kewell'ın hayranıydım yalnız saydığın isimler Hagi,Popescu,Taffarel'in yanından geçemez.Aynı dönemde Fener'de de Ninang,Alex,Andre Santos,Lugano,Roberto Carlos falan var.Bizde Hagi neyse Fener'de de o dönem Alex var.Farkında olmadan benim görüşüme destek oluyorsun.Ayrıca bizim yerliler berbattı.Terim geldiğinde bir ton yerli transfer yapmıştı.Takımı baştan aşağı yenilemişti.Diğer dönemleri bu açıdan da kıyaslayamazsın.

İnsanlar oynanan futbolu konuşmaz,skoru konuşur.6 yediğin adama iyi oynadık deyince daha çok rezil oluyoruz.Bir de kötü oynasaydınız diyorlar.

2. Terim dönemini anlat bakalım.Sihirbaz Terim ne yapmış çok merak ediyorum.2002-2004 arası başarılarını yaz şuraya,madem futbolcu kalitesi önemli değil.Bekliyorum.

Ünal gitti,Albayrak geldi.Senin psikolojik olarak üstünlük tezin neden devreye girmedi?Bir de yönetici,teknik adam değişiklikleri doping etkisi yapar.Bizde ters tepti sebebi de ortada.Yerli çöplüğü.Sahi bunlar kimin prensiydi yahu?Kim başımıza musallat etti bunları?

• Uchiha-İtachi kullanıcısına yanıt
    Ligin çok üstünde tabiki de.Aslında ben de onu diyorum.Lig berbat rakip yoktu.Fener'in biraz kıpırdanması yetti.Yoksa sen de müthiş top oynadığınızı düşünmüyorsundur herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Natalie D.

quote:

Orijinalden alıntı: Makaveli NRFP

ligin tozunu fenerbahçe ve beşiktaş kötü olduğu için attırmış olabilir miyiz acaba?

bunu biz dediğimizde bir kaşık suda boğuyordunuz

Terim hayranları boğuyordur.Terimli dönemlerde kazanılan şampiyonluklara toz kondurmazlar.
  • Arkadaş takımı bu hale getiren TFFdir başka birşey değil. Takımında güzelce yöneten 2 sene başarı sağlamış teknik direktörü takımı varken isteyen o.çocugu yıldırım demirören sayesinde gül gibi teknik direktörümüzü kaybettik. Ünal Aysal yeni teknik direktör getirdi ama kendi yönetti takımı ve batırdı başka birşey değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uchiha-İtachi

quote:

Orijinalden alıntı: FlameSplasher

Yabancıları nasıl bilmezsin yahu?Hagi,Popescu,Taffarel,Filipescu,Capone,Ilie duymadın mı bunları hiç?Yerliler de bedavaya alınmadı,her birinin transfer hikayesi meşhurdur.Mesela Hakan Şükür'ün Bursaspor'dan alınması.Yılmaz Vural'ın direnişi.

City'e başarısız diyenleri de anlamıyorum.Şu kadro 2 defa lig şampiyonluğunu kazandı.FA cup,lig kupası,community shield daha ne alacaklar?Bizim dandik süper lig mi sandın orayı her sene bütün kupaları süpürsünler.City, Manu ve Chelsea seviyesine çıkmıştır.Arsenal ve Liverpool'u geçmiştir.Bunun nedeni de çok açık bir şekilde futbolcu transferleridir.Elanolu City ile şu City arasında dağlar kadar fark var.City örneği oturmamış oraya.Psg örneği de oturmaz.Çünkü başarı yakalandı.

Fener geçen sene ilk yarıda da takım halinde çok iyi top oynamıyordu,son dakikalarda aldılar hep.Şike sürecindeki durumlarına göre iyidiler tek fark bu.Şimdiki sorunları futboldan çok birbirleriyle olan ilişkilerinden kaynaklanıyor.Ek olarak çok kart görüyorlar,sürekli sakatlık yaşıyorlar.Onlar da bizim gibi toparlayamazlar daha.Geçen sene müthiş top oynamıyorlardı zaten bunu kim söylüyor?Geçen seneki oyunları yok demişsin.Rakipsizdik derken onu mu anlıyorsun sen?

Terim'in başarısı şu.Yeteneksiz diye tabir edilen yerli çöplüğünü iyi gaza getirir.Bu gaza getirme olayı pres yapabilen takımlarda çok işe yarar.Yalnız sen tutup Burak'ı bu takıma monte edersen bu sistemin içine etmiş olursun.Top ayağına gelmeden koşmayan forvet Terim'in kadrosunda iş yapamaz.Takım full dinamolardan kurulu olması gerekir.Elmander,Baros,Engin gibi.Aynısını milli takımda uygulamaya çalışıyor şu an.Gökhan Töre,Arda,Burak,Olcay,Selçuk bu tip oyun oynayamaz.Hadi Arda kısmen diyelim.Ben sana 96-2000 arası futbolumuz nasıldı onu söyleyeyim.Rakip defanstan çıkamazdı.Full pres uyguanırdı.Suat'ı geçen Ümit ile Ümit'i geçen Okan ile karşılaşırdı.Geriye dönemezler Arif ve Hakan kapatırdı.Topu kapan Hagi ve Tugay'a verirdi.Şu Selçuk'u övenler var ya o dönem bu iki futbolcunun oyun görüşlerini bilselerdi keşke.Pozisyona sokmaları 5 sn sürmezdi.Bu oyunu finalde bile uyguladık.90 dakika Arsenal'e tek kale oynadık.Uzatmalarda Hagi kırmızı görünce oyun Arsenal'e geçti.Terim hala bunu uygulayacağını sanıyor.İşte ben de diyorum ki 2 dönemdeki kadro kalitesi arasında dağlar kadar fark var.O sistemi gelip buraya uygulayamazsın.O dönem Dortmund,Leeds,Bilbao,Mallorca gibi takımları çatır çatır oynayarak yeniyorduk.Şimdi Cluj'a eziliyoruz,Braga'ya eziliyoruz ama girdiğimizi attığımız için üst tura çıkıyoruz.Bak kimse hatırlamıyor o deplasmanları.Sadece sonuç konuşuluyor.96-2000 şans değildir ama son senelerdeki başarılarımız tamamen şanstır.

Türk futbolunun son 20 senesinde Terim var.Dolayısıyla başarılı olacak tabiki de.Yalnız rakamlara bakarsan en başarısız da Terim çıkıyor.Süre ile alakalı bir durum.

Fener geçen sene ligin çok üstünde top oynuyordu o son dk golleri de maçları iyi oynayıp son dk de çözüyorduk bunu söylemeden önce 2012-2013 sezonunda sistemsiz olarak rakip köty diye şampiyon oldunuz geçen sene ki 3-3 lük maçı izle gör futbolu

Avrupa da yeterli olmayabilir bu sistem ama ligi süpürecek kadar iyi bir sistem.avrupada öyle oynayamazsın zaten.Ersun Yanal da bunun bilincindeydi gitseydik böyle oynatmazdı avrupa da . Ama sizde iyi futbol oynamadan iraz da şansla gruptan çıktınız futbol bu belli olmuyor.

• Bu sozlesmelerden pay olan yoneticiler var, tersi mumkun degil. Akli basinda hangi insan burak ve selcuga 3 milyondan 5 yil sozlesme yapar. ver 1.5 istemiyorsan gule gule de 3 yillik sozlesmeni yap. hangi akli basinda adam 100.000 alan yasin oztkine 1.000.000 verir. ver 250 yine kosa kosa gelcek zaten. aykut a hayir yapmak icin yeniden takima aliyorlar, eray iscina kac kat zam yapiyorlar. kim yahu bunlar, ne yaptilar da bu kadar maas veriyosun.

sonra takima katki olsun diye 3-5 tl lik seyleri bile store dan alsin taraftar. valla yazik billa yazik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ligin çok üstünde tabiki de.Aslında ben de onu diyorum.Lig berbat rakip yoktu.Fener'in biraz kıpırdanması yetti.Yoksa sen de müthiş top oynadığınızı düşünmüyorsundur herhalde.

Avrupa da yeterli olmayabilir bu sistem ama ligi süpürecek kadar iyi bir sistem.avrupada öyle oynayamazsın zaten.Ersun Yanal da bunun bilincindeydi gitseydik böyle oynatmazdı avrupa da . Ama sizde iyi futbol oynamadan iraz da şansla gruptan çıktınız futbol bu belli olmuyor.
  • kabahat bence Aysal'da değil be.
    ha Aysel'ın şu agresif ve bencil tavrını sevmiyorum o ayrı
  • adam yine yapınca yürü aysal kim tutar 1 kere kötü yapsın direk aysal istifa devam böyle
  • aysal'ın hayatında futbol büyük bir yer tutmuyordu.. buna rağmen başkan olması özel koşullarda mantıklı kabul edilebilir.. aysal klübün gelirlerini artırmayı birinci hedef olarak belirledi.. ancak çok tartışmalı sermaye artırımları üzerinden böyle bir hedefe kalıcı olarak ulaşmak mümkün değil.. galatasaray gelirlerini artırırsa daha büyük bir klüp olabilirdi elbette ama bunun için başka doğru yöntemler üzerine eğilmeliydi.. ki ilk yıl gelen şampiyonluktan sonra bu konuya yoğunlaşma şansı da vardı..

aysal ise gelen şampiyonlukta kendisine yeterince paye verilmemesinin derdine düştü.. kendi payını görünür kılmak için dünyaca ünlü 2 ismi transfer etti.. ki iyi oyuncu transfer etmenin zarar getirdiği zaten görülmemiştir.. sneijder ve drogba transferleri doğru hamlelerdi.. ama bu durum; kendisinin terim ile rakabet edebilir olduğu vehmine kapılmasına neden oldu.. süngü ile bir yere gelebilirsiniz ama oraya oturamazsınız.. evet gs başkanı terimi gönderebilir ama gönderdikten sonra terim ile geçen dönemden daha büyük başarılar kazanabilir mi? önemli olan başkanın bunu başarması.. yoksa terimi göndermek marifet değil...

hayatinda galatasaray futbol takiminin tuttugu yer belliydi .. ve isler sarpa sarinca aysal kalip isleri düzeltmek yerine kaçmayi tercih etti.. kalsaydi da isler düzelmeyecekti zaten.. bildigi yöntemleri uyguladi ama futbol takimi iyiye gitmedi.. floryaya abi üzerine abi bulmaya çalisti terimin gidisi ile ortaya çikan disiplinsizlik sorununu çözmek için.. ama nafile.. o is o kadar kolay olsaydi zaten..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Gorod

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kerasuslu

quote:

quote:

quote:

quote:

Burda çok bilmiş bir arkadaş vardı.

Koşa koşa ''Terim ve başarılı yönetimler'' diye konu açmış ve Terimin başarılarının hep yönetimler sayesinde olduğunu söylemişti. o konuda güzel bir yorum vardı. Eğer yeni teknik direktör başarısız olursa da suçlu yönetim olacak mı diye.
    Bu durumun tek sorumlusu Ünal Aysaldır, iyi giden 2 sezon tamamen teknik heyet başarısıdır. Misal basketbolda aldığımız kupalar tamamen hocaların ve oyuncuların özverisiydi. Yanlış yönetim yüzünden kaçan oyuncu bile oldu ama hemen üstüne atladılar başarının. Burda da saf arkadaşlar 3 sene 27 kupa diye konu açıyor.

Şöyle bir konu açalım madem.Tff'nin başında Aysal da yok halbuki.Neden böyle bir tablo yaşandı acaba?

2. Aysal donemi = SKANDAL

TFF'nin başında Aysal yok ama en az onun kadar futboldan anlamayan biri var. Ayrıca Milli takımla Galatasaray arasında dağlar kadar fark var. Ordaki başarısızlığa etki eden hususların sayısı Galatasaraydan çok daha fazla.

Tamam da az önce teknik heyet başarısı diyordun

Burada işlemiyor herhalde o başarı.Hakan Çalhanoğlu gibi bir futbolcu oynamak istemiyorsa bunun nedeni ben değilimdir.Ceket fırlatınca iyi teknik direktör olunmuyor bence.

Pirlo ve Baros'un Terim hakkındaki düşüncelerini okudun mu?

E tamam işte. Teknik heyet tabiki başarısız milli takımda. Defalarca da yazdım burda. MEsela Hakan ve Ömer konusunda tamamen hatalı Terimdir. Galatasarayla karşılaştırmak mantıksız oluyor biraz.

Mourinho hakkında saydıran bir sürü oyuncu bulurum sana. Bunlar bi kanıya varmak için yeterli değil. Ne oyuncular gördük hoca kovdurtan ...

Mourinho ile ilgili eleştiri yapanlar,Mourinho hakkında ''hiç taktik anlatmaz,sadece Pirlo sen pas yapacaksın,hadi koşalım,kazanalım maçı der'' yorumları yapılmıyor.Onun eleştirilme sebepleri çok farklı.

Galatasaray'ın başarısı Terim dönemine tesadüf etti o kadar.Forvetlere bak Elmander,Baros,Necati.Arka taraf zaten durmuyor.Engin ve Emre sürekli pres yapıyor.Defansı Urfa tek başına toparlıyor.Bir kanat Riera bir kanat Eboue.Ligde rakibin yok.Rahat rahat şampiyonsun.2. sene işler tam zorlaşacakken Drogba ve Sneijder takviyesi.Sonrasında 2.şampiyonluk.

6 sampiyonluk + Uefa + CL çeyrek final.Hepsi tesadüf gençler.Yanlış bildiğim varsa söyleyin.

Geçen bu elemana tekrar dedim Galatasaray'ın başarı denkleminden Fatih TERİM'i çıkarsan geriye Anadolu Klübü kalır.Terim'in şampiyon olduğu dönem anladığım kadarıyla sadece BJK ve FB değil tüm takımlar kötüymüş galiba.En azından gelen geçen 4 sallamıyordu.

Not : Takım tutmuyorum.

1. Terim dönemi

Hagi+Popescu+Taffarel
    +Bir ton yerli transfer

2. Terim dönemi

Büyük futbolcu yok başarı yok.6-0 var.Rezillikler var.

3.Terim dönemi

Rakip yok.Şikeyle uğraşıyorlar.

Muslera+Melo+Urfa+Eboue+Riera+Elmander+

Drogba+Sneijder

Önceki seneye bir bakıyorsun takımda adam kalmamış hepsi yeni transfer.Yahu bu adam elimizdeki malzemeyi kullandı da bizim mi haberimiz yok?

Terim dönemlerinde 4 değil de 6 yiyorduk işte.Adamlara bir ömür boyu konuşulacak malzeme.

Çeyrek Final konusunu açıkladım zaten.Saçma sapan takımlarla karşılaşıp çeyrek finale çıktık.
    Braga,Cluj,Manu paf,Schalke.

İroni mi yapıyorsun yoksa ciddi misin ?

Adamın aldığı başarıları kabul etmiyorsun 3 yaşında çocuk bahanesi öne sürüyosun.İyi futbolcudan vs bahsediyorsun.O zaman büyük klüplerin TD'leri hiç övünmesinler.Neyse hepsini geçtim.

1. Terim dönemi

Hagi+Popescu+Taffarel
    +Bir ton yerli transfer

Sen ciddi anlamda kafayı kırmışsın..Yahu Futbolcu tabii ki olacak.Kimse burada 3.lig oyuncularıyla UEFA alınır da demedi..Adam elindekini kullanabildi mi ?

2. Terim dönemi

Büyük futbolcu yok başarı yok.6-0 var.Rezillikler var.

Şu dediğin zaten futbolun genel mantığına aykırı.Bana gittiği her takımda efsane olan onu şampiyon yapan kaç tane TD sayarsın say desem ? Bugün en elit denilen TD'lerin bile milyar dolarlık takımlarla ne rezaletler yaşadığı ortada.

3.Terim döneminde zaten gülme krizine girdim.Çünkü 1'in aynısını tekrar etmişsin.Sanki adam koldan oynuyor futbolu..Oyuncu tabii ki olacak yahu senle futbol tartışmak bile mantıksız ben şuan bunu anladım.Hayatımda bu kadar boş ve mantıksız futbol muhabbetini hayatımın hiçbir döneminde yaşamadım..6 yediğin takım Real Madrid..Kendisi gibi dünyanın en iyi takımlarından birine yine 3,4 sallayan bir takım bilmem farkında mısın..Manu Paf,Cluj kötü,Schalke'de iş yok..Bir sürü oyuncu var.Zaten teknik direktörün olayı nedir ki ? Kötü futbolcularla mı şampiyon olmak..Akla mantığa bak arkadaş..Adam kümeye oynayan takımı almış 2 sene şampiyon yapmış,Avrupa'da koşturmuş bahanelere bak..Adamlar mantıksızlık üzerine tez yazılacak cinstenler.Diyor ki "Fatih Terim yıkık kadro bıraktı." sonra başka bir konuda çıkıp yazıyor ki "O kadro bende olsa bende şampiyon olurdum." Adamlar futbolun mantığını çözememiş ki bir şeyler anlatabilesin.

• Gorod kullanıcısına yanıt
    Yazdığın mesajın yarısı hakaret,suçlama.Önce üslubuna dikkat et.Neyse konumuza dönelim.

Önce bunu yazdın.

quote:

Geçen bu elemana tekrar dedim Galatasaray'ın başarı denkleminden Fatih TERİM'i çıkarsan geriye Anadolu Klübü kalır.

Şimdi de bunu.

quote:

Sen ciddi anlamda kafayı kırmışsın..Yahu Futbolcu tabii ki olacak.Kimse burada 3.lig oyuncularıyla UEFA alınır da demedi.

Fatih Terimsiz Anadolu kulübü dediğin takım Uefa Süper Kupası'nı aldı.Şampiyonlar liginde çeyrek final oynadı.Bana şampiyonlar liginde çeyrek final oynayan,süper kupayı alan 1 Anadolu takımı söyle.Öveceğim diye abartmak nasıl oluyormuş bakalım.Ayrıca Lucescu da takımı şampiyon yapmıştır.

quote:

Kötü futbolcularla mı şampiyon olmak..Akla mantığa bak arkadaş

2005-2006 sezonu Eric Gerets ile yaşadığımız şampiyonluğa bir bakmanı isterim.Sanırım o dönemleri takip etmedin.Tarihimizin en iyi hücum futbollarından birini o sene oynadık.O sene Fenerbahçe'de Alex,Luciano,Anelka,Appiah,Aurelio vardı.Yahu Saidoularla şampiyonluk olduk sen ne anlatıyorsun?

quote:

Adam kümeye oynayan takımı almış 2 sene şampiyon yapmış,Avrupa'da koşturmuş bahanelere bak.

Kümeye oynayan takımı 2 sene şampiyon yapmadı.Yepyeni transferle o hale geldi takım.
    Muslera,Eboue,Urfa,Semih,Riera,Melo,Selçuk,Engin,Emre,Elmander,Necati(Baros) Takımın 11'i.Baros dışında tamamen yeni.

Semih ve Emre'nin kadroya girmeleri tamamen tesadüf üzerine zaten.Teki Zan sakatlanıp Servet kırmızı gördüğü için,diğeri Engin Baytar ve Kazım'ın yokluğunda şans eseri kadroya girdiler.Bu şansı iyi değerlendirip,güzel oynayınca kadroda kaldılar.

quote:

Adamlar mantıksızlık üzerine tez yazılacak cinstenler.Diyor ki "Fatih Terim yıkık kadro bıraktı." sonra başka bir konuda çıkıp yazıyor ki "O kadro bende olsa bende şampiyon olurdum." Adamlar futbolun mantığını çözememiş ki bir şeyler anlatabilesin.

Fatih Terim yıkık kadroyu geçen sene bıraktı.2011-2012 kadrosu ligin en iyi kadrosuydu.Rakipsizdik.Aslında oyun anlamında rezillikler 2.sene yani 2012-2013'te başlamıştı fakat devre arası Drogba,Sneijder gelince yine şampiyon olduk.Galatasarayın oyununun bozulmasının kritik noktaları Burak'ın transferi+Baytar'ın aldığı ceza+Elmander'in gönderilişi+Urfa'nın sakatlığı.

Yani anlatmak istediğim bahsettiğimiz kadrolar aynı değil.Terim de bunun farkına varıp şampiyon olduğumuz sezon bitmeden görüşmelere başlamış Tff ile.

Bir de takım tutmuyorum demiştin.Galatasaray'ı tutmuyorsan bunları bilmen mümkün değil zaten.Biz Galatasaray ile yatıp Galatasaray ile kalkıyoruz.Bana Galatasaray'ı öğretiyor adama bak.

• FlameSplasher kullanıcısına yanıt
    derdim gerçekten terimi övmek veya yermek değil.. ama yorumun çok adaletsiz.. galatasaray uefa kupasını 1 yıllık çalışmasıyla kazanmadı.. yıllarca üzerine konulan bir birikim var orada.. keza süper kupada lucescu taktik vermiştir de 3 günlük teknik direktör mü o kupanın yüzde kaç sahibi gerçekten??

veya neden 1998 -2002 dönemi galatasarayına denk başka bir türk takımı tarihte yok?? o denli istikrarlı ve uzun süre başarılı bir oyun ortaya koyan???

sezarın hakkı sezara... terim yerli oyuncuyu disipline edebiliyor.. ve bu disiplin uzun süreli olursa bazı yerli oyuncularda ciddi bir gelişim kaydediliyor.. herhangi bir teknik direktöre göre bu oran terimde çok yüksek... yerli oyuncuyu başı boş bırakmıyor terim..

son 20 yılda terimle 6 kez, diğer teknik direktörlerle 3 kez şampiyonluk yaşamışız.. terimle 8 yılda 6 şampiyonluk, diğer teknik direktörlerle 12 yılda 3 şampiyonluk... . (ve bu hikaye terimsiz olarak böyle gidecek de.. mancini gidecek prandelli gelecek sonra zırandelli gelecek hep biz bir sonraki sene en uygun rakiplere karşı şampiyonluğu bekleyeceğiz.. )

ki; gerets li şampiyonlukta kendi maçımızdan sonra fenerin maçında galip gelmemesi gerekiyordu ve fener denizliyi yenemediği için şampiyon olduk.. ve ertesi yıl zaten gerets ile ne şampiyonlar liginde ne de ligde bir varlık gösteremedik.. terim (ve lucescu) dışındaki başarılar istikrarlı başarılar olmadılar..

futbolcuların varlarını yoklarını ortaya en çok koyduğu dönem terimin dönemi oldu.. daima..

ha terim hatalar yapmadı mı? evet bir dolu hata yaptı.. egosuna yenilip saçma sapan bir dolu taktik hata yaptı.. egosunun yüksekliği fazlasıyla itici bir görüntü oluşturuyor.. bunların hepsine evet.. .. ama şurası kesin ki hem istatistik olarak hem de göz ve izan sahibi insanlar olarak söyleyebilirz ki galatasaray tarihinin en başarılı teknik direktörü terim oldu.. hem oynattığı cesur oyunla hem de kupa başarısı kazanabilecek istikrarı takıma yerleştirmesiyle...

ve 2002 milli takım başarısının da en önemli unsuru üzerine koyarak en az 3 -4 yılda gelişen galatasaraylı oyuncuların uyguladıkları sistem veya birbirleri ile uyumlarıdır..

• Beyler bana göre Ünal aysal dönemi 2 lig 1 türkiye kupası avrupada ceyrek final gayet başarılı fakat ekonomik olarak tam bir kriz durumunda borç gırtlağa kadar dayanınca koltuğu bırakıp kaçtı yerine gelende geçici başkanda 6 ay kalıp gidicem diyor kendi reklamını yapmak için başkan olmuş benim görüşüm bu yönde
  • helfgott H kullanıcısına yanıt
    Amacım Luce'yi göklere çıkarmak değil zaten.Bak Lucescu da iyi futbolculara sahip olduğunda bunları yapabiliyor diyorum.Ayrıca Lucescu ve Terim'in oyun anlayışı siyah ve beyaz gibidir yani o kadar zıttır.Terim'den aldığı oyun anlayışını devam ettirmedi onu belirteyim önce.Ben başarılarda aslan payını futbolculara veririm.

2000 Galatasaray'ına denk Türk takımı toparlaman çok zor.Bak şimdi günümüzle kıyas yapalım.

Hagi gibi adamı alıp getirmen imkansız.O dönem tek başına hücumu sırtlayabiliyordu.Şimdi böyle 5 futbolcu sayamazsın dünya genelinde.Popescu dediğin adam Barca'nın kaptanı.Barca'dan direk bize geliyor.Taffarel 3 Dünya Kupası'nda Brezilya'nın as kalecisi olmuş,94 Dünya kupasında toplamda sadece 3 gol yemiş,kupayı ülkesine kazandırmış.98 Dünya Kupası'nda da finale çıkartmış.Hollanda ile oynanan yarı final maçında efsane olmuştur zaten.O da kariyerinin zirvesindeyken bize geliyor.

O tarz bir kadro kurmak şu an için imkansız gözüküyor.Tarihte bir kere yaşandı.O kadronun başarılarının istikrarlı olmasının sebebi kaliteleri.

Terim'in disiplini konusunda yukarıda bir şeyler yazdım zaten.Yerlileri iyi gazlıyor,bir yandan da gözünü korkutuyor.Yalnız son Terim döneminde gelişme kaydeden tek bir yerli futbolcu yok.Bunu da söyleseydin keşke.

Yahu paragraf paragraf okuyup cevapıyorum,yine fark ettim ki aynı şeyleri konuşuyorsunuz.Anlattık ya şampiyonlukların nasıl yaşandığını.12 yılda 3 şampiyonluk diyorsunuz, biriniz de çıkıp adam gibi kadroları yazsın.Bir de yabancılara Terim kadar güvenildi mi?Her sene birini gönderdik.12 sene tek yabancı teknik adam yok yani.

Al bende yazıyorum o zaman
    Hagi 5 sezonda
    4 şampiyonluk
    1 Uefa Kupası
    1 Uefa Süper Kupası
    Şampiyonlar ligi çeyrek finali
    2 Türkiye Kupası

Hadi şimdi oranla başarıları kimin daha yüksek çıkacak.

Gerets'in şampiyonluğu meşhurdur.Hayatımda o kadar sevindiğim bir an belki olmamıştır.Belki Uefa finali.Yalnız Gerets'e çamur atma gibi bir şey sezdim.Denizlispor olayını katmışsın da.Bizim 4 sene üst üste şampiyon olmamızda çok kritik bir dönemeç var.İstanbulspor maçı.Şimdi bir maç göstererek 4 şampiyonluğa gölge mi düşüreyim?Bu çok saçma olur.

Terim göze hoş gelen futbolu 96-2000 senesinde oynattı.O zaman kadro kalitemiz çağın ötesindeydi ve ligde bizi zorlayacak rakip yoktu.Aynı şeyleri tekrarlattırma bana.Buna benzer durum 2011-2013 arasında yaşandı.Kadro kalitesi diğer takımlara göre iyiydi ve yine rakipsizdik.Şunu anlayana kadar yazacağım.

Milan Baros

"Fatih Terim'in Galatasaray'da taktik konusunda konuştuğunu hiç hatırlamıyorum. Terim takıma sadece ‘Rakibi yıkmak’tan bahsederdi"

Andrea Pirlo

''Bazı takım toplantıları, özellikle de en başlardakiler unutulmazdı. Terim taktik panosunun önünde durur, bir tebeşir alır ve tahtaya 11 yuvarlak çizerdi. Her yuvarlak bir oyuncuyu temsil ederdi ancak tahtada o kadar çok not ve karalama olurdu ki hangi oyuncu forvet, hangisi defans, hangisi orta saha anlaşılmazdı.Tamamen kaos: sadece kaleci belliydi. Bir noktayı gösterir ve ''Tamam, Costacurta sen şuraya gideceksin'' derdi. Ben de söze girmek zorunda kalırdım: ''Ama hocam o benim.''Savunmacılarla golcüleri karıştırdığında iş iyice içinden çıkılmaz hale gelirdi. Bunu bilerek yaptığından şüphelenmeye başlamıştım. Sahada dört forvet ve yalnızca iki defans: Berlusconi'nin yasak hayali''

Ne taktiği,ne oyunu?İşte sonuç!
    [simage]
    http://i.hizliresim.com/XYgPqk.jpg[/simage]

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.