Şimdi Ara

LG G2 batarya ve kamera problemi ( 11 ay sonra)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba,
    Ben,geçen yıl kasım ayında 1450 lira para verip G2 32 gb siyah almıştım. İlk 45 gün ( 20 şarj döngüsu) boyunca bataryası,kamerası, her şeyi mükemmel çalışıyordu.
    Hiç update yapmadım.120'nci şarja kadar her şey normaldi (şarj döngülerini sayarım, takıntım ) . Son 75 gündür batarya ve kamera performasında problemler oluştu.
    Kamera gece 7 saniyeden önce çekmemeye başladı.Gündüz ise ışık değişiminde gece kastığı kadar kasmaya başlıyor.Yeterince odaklanamıyor.Arkada bir uygulama blie çalışmazken instagramdan ana ekrana gelmesi 5-6 saniye sürüyor (ana ekranda müzik dışında widget yok).Aşırı yavaşladığından 4 defa hard reset, 3 defa da full reset atmama ve 2 defa da orijinal 4.2.2 tr romu atmama rağmen halen sorunlar devam ediyor.Ne yapmamı önerirsiniz??

Not:Okula telefon götürmediğimden gün içinde %5-%7 şarj yiyiyo mutlaka. sadece güç tasarrufu açık ama elime telefonu aldıktan 1 saat sonra %95 ten %65'e kadar indiğine şahit oldum
    ( 1 saat internet wifi da, yarım saat müzik)

Dip not:Yeni bir telefon önerebilirsiniz. Note 4 ,OnePlus One, Xperia Z3,Nexus 6 ve Galaxy S5 gibi modeller var aklımda.Lütfen iPhone önermeyiniz.
    Okuduğunuz için teşekkürler.

• Nexus 6.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayrıca ilk mesaja eklemediğım bi husus var o da bataryanın 190 defa şarj döngüsü geçtiği ve telefonu sıfırladığım halde yavaşlama sorunun deva olması.Acaba pilini mi değiştirmem lazım?
  • Aradan 9 ay geçmiş pil performansının düşmesi gayet normal. Yeni pil taktırın. Kamera içinde modlar var onları deneyin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: #Ramazan

Aradan 9 ay geçmiş pil performansının düşmesi gayet normal. Yeni pil taktırın. Kamera içinde modlar var onları deneyin.

9 ay kısa bir süre değil mi?Telefonun bataryasını biz kendimiz çıkartamıyoruz zaten.Ee garanti bitince bu telefon da bitiyor demek o zaman.

4 yıl kullanmak için almıştım oysaki...Benim de 11 ay oldu ve pil eskisi gibi değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: N41

Ayrıca ilk mesaja eklemediğım bi husus var o da bataryanın 190 defa şarj döngüsü geçtiği ve telefonu sıfırladığım halde yavaşlama sorunun deva olması.Acaba pilini mi değiştirmem lazım?

sorununuz batarya kaynaklı olabilir mi, bilmiyorum. Ancak, G2 kullanıcıları arasında, kameranın odaklama yavaşlığından şikayet edenlerin sayısı pek az değil:
    http://forums.androidcentral.com/verizon-lg-g2/321783-lg-g2-camera-lag-not-focusing-well.html

yukardaki başlıkta, odaklama hızının iyileştirilmesi ile ilgili olarak çeşitli öneriler yapılmış: yetersiz ışık koşullarında manuel fokuslama yapma, spor modunda çekim yapma, otomatik iso ayarını kaldırma, farklı kamera uygulamaları kullanma gibi.

• Lg nin pilleri saglamdir kolay bozulmaz sisme yapmaz ama seri uretim den dolayi bataryalarda sorun olabiliyor,mecidiyekoy ortaklar caddesinde lg nin kendi servisi var,teslim edip 3 gun sonra almiyorsun direkt mudahele ediyorlar senin yaninda bir gidip kontrol ettirmeni tavsiye ederim,seni uzmezler orda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Propus

quote:

Aradan 9 ay geçmiş pil performansının düşmesi gayet normal. Yeni pil taktırın. Kamera içinde modlar var onları deneyin.

9 ay kısa bir süre değil mi?Telefonun bataryasını biz kendimiz çıkartamıyoruz zaten.Ee garanti bitince bu telefon da bitiyor demek o zaman.

4 yıl kullanmak için almıştım oysaki...Benim de 11 ay oldu ve pil eskisi gibi değil.

Po-li piller böyle. Kullanılsa da kullanılmasa da performanslarını kaybediyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bizlerin önerebileceği şeyleri zaten yapmışsınız...reset atmak,baştan orjinal rom yüklemek...birde costum rom deneyin....

zaten bizlerin yapabileceği şeyler kısıtlı bunlardan br sonuç çıkmassa servise göndermen gerekebilir...

tlefon tavsiyesi olarak,bekleme imkanın varsa ve yurtdışından getirtebileceksen oppo n3 derim....
  • quote:

Orijinalden alıntı: emmare

bizlerin önerebileceği şeyleri zaten yapmışsınız...reset atmak,baştan orjinal rom yüklemek...birde costum rom deneyin....

zaten bizlerin yapabileceği şeyler kısıtlı bunlardan br sonuç çıkmassa servise göndermen gerekebilir...

tlefon tavsiyesi olarak,bekleme imkanın varsa ve yurtdışından getirtebileceksen oppo n3 derim....

Custom rom yüklemek gibi bir riske girişmek istemiyorum.Zira orijinal rom yüklerken bile tedirgindim cihaz tuğla olacak diye.
  • Açıkçası bu telefonun tam performansını almak istiyorsanız , Custom Rom öneriririm, 4 ay falan orjinal romu ile kullandım öyle gereksiz uygulamaları var ki LG 'nin gereksiz şişiriyor telefonu.Şuan cyanogenmod kullanıyorum XPOSED ile kendime göre düzenledim gerçekten Viral youtube programıyla 5 video aynı anda açıyorum banamısın demiyor , denemenizi tavsiye ederim.Anlamıyorsanız da biraz netten araştırın öyle deneyin , Brick olması çok zor download mod a girsin yeter ki onu da artık önlemeniz için emprom silmeniz lazım bunu da yapabileceğinizi pek sanmıyorum.Hayırlı işler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozan387

Açıkçası bu telefonun tam performansını almak istiyorsanız , Custom Rom öneriririm, 4 ay falan orjinal romu ile kullandım öyle gereksiz uygulamaları var ki LG 'nin gereksiz şişiriyor telefonu.Şuan cyanogenmod kullanıyorum XPOSED ile kendime göre düzenledim gerçekten Viral youtube programıyla 5 video aynı anda açıyorum banamısın demiyor , denemenizi tavsiye ederim.Anlamıyorsanız da biraz netten araştırın öyle deneyin , Brick olması çok zor download mod a girsin yeter ki onu da artık önlemeniz için emprom silmeniz lazım bunu da yapabileceğinizi pek sanmıyorum.Hayırlı işler

Ya pil performansı nolacak?Lg uygulamaları aldığımızda da vardı.O zamanlar çok istikrarlı olan batarya şuan öyle değil.

Cmyi eski telefonumda kullanmıştım.Şarj süresi gereksiz uygulama olmadığı için artmıştı, ama o da çok boş ve sıkıcı bir rom.

• quote:

Orijinalden alıntı: Slim Charles

quote:

Açıkçası bu telefonun tam performansını almak istiyorsanız , Custom Rom öneriririm, 4 ay falan orjinal romu ile kullandım öyle gereksiz uygulamaları var ki LG 'nin gereksiz şişiriyor telefonu.Şuan cyanogenmod kullanıyorum XPOSED ile kendime göre düzenledim gerçekten Viral youtube programıyla 5 video aynı anda açıyorum banamısın demiyor , denemenizi tavsiye ederim.Anlamıyorsanız da biraz netten araştırın öyle deneyin , Brick olması çok zor download mod a girsin yeter ki onu da artık önlemeniz için emprom silmeniz lazım bunu da yapabileceğinizi pek sanmıyorum.Hayırlı işler

Ya pil performansı nolacak?Lg uygulamaları aldığımızda da vardı.O zamanlar çok istikrarlı olan batarya şuan öyle değil.

Cmyi eski telefonumda kullanmıştım.Şarj süresi gereksiz uygulama olmadığı için artmıştı, ama o da çok boş ve sıkıcı bir rom.

Alıntıları Göster
    @PropusHocam nerdeyse stok rom'daki herşeyi yükleyebiliyorsunuz , biraz uğraşırım kendi romu mu yaparım diyorsanız gerçekten güzel bir deneyim , şarj sorunu bende şuan yok recovery olmasına rağmen stok kadar iyi diyebileceğim şarj sürem var üstelik cihazım da 9 aylık.Bir gün %100 - %0 testini yaparım buraya koyarım sizde bilgilenmiş olursunuz. Ama dediğim gibi biraz uğraşmayı seviyorsanız alternatif bir çok uygulama mod v.s tonla şey var

• quote:

@PropusHocam nerdeyse stok rom'daki herşeyi yükleyebiliyorsunuz , biraz uğraşırım kendi romu mu yaparım diyorsanız gerçekten güzel bir deneyim , şarj sorunu bende şuan yok recovery olmasına rağmen stok kadar iyi diyebileceğim şarj sürem var üstelik cihazım da 9 aylık.Bir gün %100 - %0 testini yaparım buraya koyarım sizde bilgilenmiş olursunuz. Ama dediğim gibi biraz uğraşmayı seviyorsanız alternatif bir çok uygulama mod v.s tonla şey var

İlk olarak lollipopu denicem.Şarj iyileşir diyorlar.Olmazsa servis, o da olmadı mecbur rom atarım.
  • quote:

quote:

İlk olarak lollipopu denicem.Şarj iyileşir diyorlar.Olmazsa servis, o da olmadı mecbur rom atarım.

LG servisi varsa Ankara'da bi götürün derim belki ücretsiz pilini falan değiştirirler sonuçta pil kapalı olduğu için kullanıcı hatası olma olasılığı yok denecek kadar az bir ihtimal.

CM12 ' yi bizde sabırsızlıkla bekliyoruz

• quote:

quote:

quote:

LG servisi varsa Ankara'da bi götürün derim belki ücretsiz pilini falan değiştirirler sonuçta pil kapalı olduğu için kullanıcı hatası olma olasılığı yok denecek kadar az bir ihtimal.

Telefon Lg garantili değil hocam.Golddan almıştım.Bir de ekstra para verip kasko yaptırmıştım.Sanırım batarya değişimi sorun olmaz.Bir de başka bir şeyini bozup geri yollamazlar umarım.En yakın zamanda müsait olduğumda golda gideceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Slim Charles

quote:

quote:

quote:

Telefon Lg garantili değil hocam.Golddan almıştım.Bir de ekstra para verip kasko yaptırmıştım.Sanırım batarya değişimi sorun olmaz.Bir de başka bir şeyini bozup geri yollamazlar umarım.En yakın zamanda müsait olduğumda golda gideceğim.

Alıntıları Göster
    quote:

Hocam Gold Bilgisayar pek sıkıntı çıkarmıyor eğer telefonda dışardan bir müdahale v.s birşeyler yoksa, bakalım umarım değiştirirler pili veya cihazı değiştirsinler daha iyi

• LG'deki sorunlar bitmediğinden yeni telefon almaya karar verdim.Sizce ne almalıyım seçtiklerimin arasından??

Samsung Galaxy Note 3 veya 4
    OnePlus One
    Sony Xperia Z2
    Xiaomi Mi 4
    LG G3 (son tercihlerimden)
    Samsung Galaxy S6 (çıktığı zaman)
    HTC One M8
    LG G Pro 2
  • quote:

quote:

Bu bataryayi ne kadar saglikli kullandiginiz ile alakali bir durum. Arkadasi saej dongusunden kastı %0-%100 sanirim. Her defasinda pili bitirmis yani. Bu yanlis bir davranis lion pilled icin.

• quote:

Orijinalden alıntı: N41

LG'deki sorunlar bitmediğinden yeni telefon almaya karar verdim.Sizce ne almalıyım seçtiklerimin arasından??

Samsung Galaxy Note 3 veya 4
    OnePlus One
    Sony Xperia Z2
    Xiaomi Mi 4
    LG G3 (son tercihlerimden)
    Samsung Galaxy S6 (çıktığı zaman)
    HTC One M8
    LG G Pro 2

Note 4 veya m8

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.