Şimdi Ara

iPhone 6 plus'tan note 4'e geçmeyi düşünüyorum (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
327
Cevap
7
Favori
8.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla telefonda ne yapıyorsam her yaptığım işi üst düzeyde yapmak istiyorum ben. Bu açıdan android konusu biraz bulanık. Özellikler şahane, tasarımlar müthiş, romlarla her türlü özgürlüğü sağlayabiliyorsunuz falan filan ama gerçekten 1 seneye yakın kullanımlarda insana zor anlar yaşatacak seviyelere gelebiliyor telefonlar. Ben isterim ki bir telefona 2 milyar veya üstü civarlarda bir para verdiysem beni en az 2-3 sene hiç zorlamadan götürsün. Android cihazlarda bu biraz zor. Cihaz donanım açısından iyi bile olsa yazılımda her türlü sıkıntı yaşatabiliyor. Bir android kullanıcısı olarak ios u tecrübe etmek adına i6+ a geçmeyi düşünüyorum. 1 yıl kullanıp satarım en kötü ihtimalle. Sattığımda da elimde iyi bir android cihaz alacak para olur ona da eminim bu yüzden yaptığım işe risk gözüyle bakmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hwy2hell

Valla telefonda ne yapıyorsam her yaptığım işi üst düzeyde yapmak istiyorum ben. Bu açıdan android konusu biraz bulanık. Özellikler şahane, tasarımlar müthiş, romlarla her türlü özgürlüğü sağlayabiliyorsunuz falan filan ama gerçekten 1 seneye yakın kullanımlarda insana zor anlar yaşatacak seviyelere gelebiliyor telefonlar. Ben isterim ki bir telefona 2 milyar veya üstü civarlarda bir para verdiysem beni en az 2-3 sene hiç zorlamadan götürsün. Android cihazlarda bu biraz zor. Cihaz donanım açısından iyi bile olsa yazılımda her türlü sıkıntı yaşatabiliyor. Bir android kullanıcısı olarak ios u tecrübe etmek adına i6+ a geçmeyi düşünüyorum. 1 yıl kullanıp satarım en kötü ihtimalle. Sattığımda da elimde iyi bir android cihaz alacak para olur ona da eminim bu yüzden yaptığım işe risk gözüyle bakmıyorum.

Kesinlikle katiliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Böyle konuları gördükçe 5simi satıp z3 almayı düşünüyorum

• 1 haftayı geçtim NOte 4 ile.

Normalde hiç bukadar büyük cihaz kullanmamıştım biraz çekniiyordum ama alet harika.

Bir bilgisyar müh. olarak tekrardan kesinlikle Note 4 diyorum.

Sıfır donma, Mobil in en iyi kamerası, Harika S Pen deneyimi... Saymakla bitmiyor gerçekden.

Bu arada illede iphone Plus ve 6 almak isteyenler.

2150 iPhone 6 16 Space Grey.
    2450 Plus 16 Space Gray

iNgiltere Apple Store garantili satıyorum açılmamış kutu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nimras

Bir de 1 yıl sonra fiyat düşüşlerine bakın.Samsungu sırf ard arda telefon çıkarmasından dolayı bıraktım.2000 TLlik telefon 1 kaç ay sonra 1300 1400 oluyor :) apple ürünleri satarken insanı fazla zarara sokmuyor.O yüzden ben de iphone 6 alacağım sanırım.

Kesinlikle Hatalı bir yorum.

Şuan NOTE 3 Distribitör garantili firmalarda 1 yıl geçmesine rağmen 2100 den 1750 ye düştü.

bir kaç ayda hiçbir amiral gemi modelinde öyle bir düşüş olmaz. şuan da 5s in fiyatı düşdü, 5 zaten baya bir düştü.

Teknoloji çok hızlı gelişiyor butür durumlar normaldir.

• Note 4 daha hızlı bu video'ya göre...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mult!_61

quote:

Orijinalden alıntı: nimras

Bir de 1 yıl sonra fiyat düşüşlerine bakın.Samsungu sırf ard arda telefon çıkarmasından dolayı bıraktım.2000 TLlik telefon 1 kaç ay sonra 1300 1400 oluyor :) apple ürünleri satarken insanı fazla zarara sokmuyor.O yüzden ben de iphone 6 alacağım sanırım.

Kesinlikle Hatalı bir yorum.

Şuan NOTE 3 Distribitör garantili firmalarda 1 yıl geçmesine rağmen 2100 den 1750 ye düştü.

bir kaç ayda hiçbir amiral gemi modelinde öyle bir düşüş olmaz. şuan da 5s in fiyatı düşdü, 5 zaten baya bir düştü.

Teknoloji çok hızlı gelişiyor butür durumlar normaldir.

Arkadaşım bir ay kadar önce 1350 ye aldı. Distribütör ürünü olup olmadığını bilmiyorum ama sonuçta Türkiye de 2 yıl garantisi var. Velhamsılı Samsung cep telefonları diğerlerine oranla hele de iPhone a oranla inanılmaz hızlı değer kaybediyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bahsettiginiz cohaz paralel ithalattir. Note oyle bir rakama distribitor olamaz. Iki yil garantisi war dediigniz cogu cihazi satan firmalarin teknik servisi merdiven altidir. Yurt disi kayitli kabul ederek alabilirsiniz. Iphone da ayni sekilde..

• Androidden pişman olanların hepsi samsung kullanıcısı

• quote:

Orijinalden alıntı: NedenAllahım

Androidden pişman olanların hepsi samsung kullanıcısı

Note 3 (kasa haric) ve note 4 disinda hakli olabilirsiniz. Ama note 4 bambaska bir samsung

Ayarıca Android e laf atan arkadaşlar , Android her güncellemede üstüne 1 okadar özellik ekleyip cihazı hızlandırıyor.

fakat ios her güncellemede daha karmaşık bir hal alıp cihazı ağırlaştırıyor. bugun iphone 4 de ios 7 8 in hali içler acısıdır. hakeza ios 8 li bir 4s ...

Buradan samsung ortağı gibi görünüyor olabilirim ama note 4 alın :D .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mult!_61 -- 1 Kasım 2014; 21:35:03 >
  • İyi Forumlar herkese ,

Bende uzun yıllar iphone kullanıcısı olarak yazmak istedim.Öncelikle kullandığımız telefonlar yatırım aracı değil , her üründe olduğu gibi ikinci ellerde değer kaybı yaşanır.İphone cep telefonları önceleri evet az değer kaybediyordu ama şuan öyle değil.Geçen sene çıkan iphone 5s şuan 1800 tl civarı dist garantili.Samsung note 3 ise yine dist garantili 1750 tl civarı , yani anlayacağınız iki markada aynı ölçüde değer kaybediyor.İos ve Android ikisi çok farklı platformlar kullancılar neyi istediklerini analiz ederek telefon seçsinler.İphone 5s'den note 4 geçtim yaklaşık olarak da 1 aydır kullanıyorum ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım şuana kadar.

• Burada yapmışlar karşılaştırmasını bakın isterseniz.
  • Bu tür konuları görünce aklıma hep
    Hz. Musa ve israiloğulları geliyor.
    Bir insan nasıl bıldırcın yemekten bıkıyorsa iphone kullanmaktan da bıkabilir. Markadan bağımsız konuşuyorum: sorunsuz bir cihaz olunca insan bazen aksiyon arayabiliyor. Doğal bir durum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ax

Note 4 daha hızlı bu video'ya göre...

Yanlış anlamada. Geliştirici seçeneklerinde bir kaç ayar var o ayarları değiştirince telefon roket oldu sanırsın ama iş uUn vadede çok değişiyor.

• ios ios iyi güzel de kassan 2 saatte şarjını bitirirsin. + kısıtlamaları bıktırdı artık apple'ın. yok 7 ye dönemezsin 6 ya dönemezsin, sana ne kardeşim bi yeterin artık harbiden. kıla tüye kısıtlama. tamam android de daha üstün değil ama m8, z3, note 4 gibi kalburüstü telefonlarda da asla sıkıntı çıkarmaz. 2300 lira verebiliyorsan androidin sıkıntıları zaten seni teğet geçer. yakın zamanda tuşlu telefondan 4s e, bir kaç gün önce de 5e geçtim. huawei p7 ile arasında kalıp. pişmanım. iphone ömrünü tamamlasın sonra güle güle. sıktı..
  • Markaların değer kaybı ikinci ele göre ele alınır.
    Hiçbir cihazın ikinci el fiyatı iPhone'u geçemez. Çünkü Apple ürünü değer kaybetmiyor.

Telefon 1 sene sonra tıkır tıkır çalışmaya devam ediyor, sorun çıksa değişim garantisi 1 yıl devam ediyor. Ürünü aldıktan sonra güncelleme desteği rahat 3 yıl daha var biliyorsun.
    Kafan rahat.

Dediğim gibi, değer kaybı sıfır cihaz ile ölçülemez. Kullandığın bir cihazı satarken kar etmesen bile zarar da etmemen lazım. iPhone'u olan adam satarken bir sonraki iPhone'un 3'te 2 fiyatına satıyor, ürünü değer kaybetmiyor.

• Sıkılan android alabilir tutan yok

• quote:

Orijinalden alıntı: dunaj

ios ios iyi güzel de kassan 2 saatte şarjını bitirirsin. + kısıtlamaları bıktırdı artık apple'ın. yok 7 ye dönemezsin 6 ya dönemezsin, sana ne kardeşim bi yeterin artık harbiden. kıla tüye kısıtlama. tamam android de daha üstün değil ama m8, z3, note 4 gibi kalburüstü telefonlarda da asla sıkıntı çıkarmaz. 2300 lira verebiliyorsan androidin sıkıntıları zaten seni teğet geçer. yakın zamanda tuşlu telefondan 4s e, bir kaç gün önce de 5e geçtim. huawei p7 ile arasında kalıp. pişmanım. iphone ömrünü tamamlasın sonra güle güle. sıktı..

Haklısın sıksan 2 saatte şarjını bitirirsin

• apple candır gerisi heyecandır.
  • infom@n kullanıcısına yanıt
    o değerlerin gerçeği yansıtmadığını biliyoruz. 6 ve plusla iyileştirme oldu bir miktar şarjda evet fakat o geçen 3 saatte telefonun ne işlem yaptığını, ya da şarjı bitmesin diye 3310a çevirip çevirmediğini de gel sen söyle. ss'den anladığım kadarıyla en az 24 saat kullanım, 72 saat de bekleme süresi sunacak sana. sen buna inanıyorsan saygı duyuyorum :) ya da şunu anlıyorum, apple 5s ve 5 kullananları keriz yerine koydu, ios 9 ve i7 ile beraber de 6 serisindekileri kerizleyecek. adınıza sevindim, 1 yıl adam gibi kullanmak herkesin hakkı, tadını çıkarın. benim öyle bir şansım da olmayacak misal kablolu ev telefonum yüzünden. 3k param da yok, kaldım ortada. satana kadar arkasında sadece telefonu ama olsun apple sonuçta. elmasına kurban.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.