Şimdi Ara

VSX 329 Pc bağlantısı Ses Kesinti Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Pionner vsx 329 Avr aldım. Pc den hdmi üzerinden Vsx 329 BD in kısmına Vsx hdmi out dan tv ye bağlantı yaptım. Ekran kartının son ses sürücüsünü kurdum. Windows dan ayarları yaptım 5.1 olarak herşey yerli yerinde. Tv ve AVR den ARC mod on yaptım. Tv kumandası ile avr ses kapama açma sorun yok. Playstation 3 hdmi dan bağlı sorun yok.
    Ancak sorun şu ki pc'den müzik oyun film fark etmez arada sırada ses yarım saniyeliğine kesilip tekrar geri geliyor. Belli bir zamanlaması yok. Bazen 10 dakika olmuyor bazen 1 dakika içinde 2 defa oluyor. Yani rastgele.
    Bilgisayarımda aynı zamanda creative xfi platinium FATALTY ses kartım var. Buradan optik bağladığımda hiçbir sorun yok.Ses kesilmeden dinleyebiliyorum. Direk Film izlerken optik kablo üzerinden yolla diyorum ve Avr direk DTS diye görüyor. ...Ama bu sefer de oyunlarda 5.1 alamıyorum.Ne zaman hdmi üzerinden ses almak istesem aynı sorun yine ortaya çıkıyor. Kullandığım kablolar MONSTER 15gbps kaliteli kablolar. Ama bir fark olmuyor. Bu arada avr ye sadece optikle bağlanıyorum aynı anda hem hdmi hem optik zaten olmuyor. Gerekte yok zaten.

Şu anda Pc hdmi 'dan direk tv ye bağlı. Creative ses kartın optik üzerinden avr ye bağlı.
    Nasıl bu hdmi üzerinden ses kesintisi olayını çözecem bir türlü halledemedim. Çıldıracam. Arada ses gidip hemen geliyor.AVR de Isınma falan yok. Olsa zaten optik üzerinden de olur. Playstation hdmi dan bağlı ses de kesilme yok. Pc hdmi dan bağlanınca ses gidip geliyor.

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
    Şimdiden Teşekkürler.

• Radical_Dreamer R kullanıcısına yanıt
    hocam sorunu çözdünüzmü aynı üründen bende alma arefesindeyim. pc ye bağlayıp kullanacağım
  • sorun yok alabilirsin. Speaker olarak ne kullanacaksın?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sorunun halen devam ediyormu bnde yoktu yerlerini değiştirdim şimdi sürekli ses kesiliyor
  • vsx 323 de aynı sorun başıma geldi galiba av bozuldu. garantiye verdim bakalım sonuç nolacak. bağlantılarım şu şekilde : tv out dan tvye bağlı arc mod ile. pcnin ekran kartından hdmi ile sadece ses için avrye bağlı. görüntü için dvi ile başka monitöre bağladım. 2-3 gün sıkıntısız kullandım. pc den film açtığımda otomatik olarak kodekleri algılayıp ona göre sesi çözdü ve lcd tv ye aktardı. müziklerde desıkıntı yoktu. 5+1 sıkıntısız dinliyordum. nolduysa duurp dururken pat diye ses kesildi. önce gidip geldi sonra gittiği zaman fişten çıkartıp bi 5-10 dk bekleyip taktığımda ses gelmeye başladı sonra komple gitti. hdmi takıyorum algılamıyor. sadece kulaklığı takıyorum ses vermiyor. ilginç yanı modlar çalışıyor radyo gibi. ancak ses vermiyordu.

acaba ekran kartından gelen sinyaller mi zarar verdi? aklıma bir bu geliyor. ne dersiniz
  • Pioneer ın hdmi vukuatı yine çoğu kişi bile bile alıyor onu anlamıyorum bende de bir dönem digiturk bagladigim için yanmıştı yok neymiş uydu zarar veriyomus denon da 5 yıl hem pc hem uydu bağladım bir kere yok ses gitti görüntü gitti dert etmedim pioneer nazlı alacak olan bunu göze alsın

• quote:

Orijinalden alıntı: Radical_Dreamer

Pionner vsx 329 Avr aldım. Pc den hdmi üzerinden Vsx 329 BD in kısmına Vsx hdmi out dan tv ye bağlantı yaptım. Ekran kartının son ses sürücüsünü kurdum. Windows dan ayarları yaptım 5.1 olarak herşey yerli yerinde. Tv ve AVR den ARC mod on yaptım. Tv kumandası ile avr ses kapama açma sorun yok. Playstation 3 hdmi dan bağlı sorun yok.
    Ancak sorun şu ki pc'den müzik oyun film fark etmez arada sırada ses yarım saniyeliğine kesilip tekrar geri geliyor. Belli bir zamanlaması yok. Bazen 10 dakika olmuyor bazen 1 dakika içinde 2 defa oluyor. Yani rastgele.
    Bilgisayarımda aynı zamanda creative xfi platinium FATALTY ses kartım var. Buradan optik bağladığımda hiçbir sorun yok.Ses kesilmeden dinleyebiliyorum. Direk Film izlerken optik kablo üzerinden yolla diyorum ve Avr direk DTS diye görüyor. ...Ama bu sefer de oyunlarda 5.1 alamıyorum.Ne zaman hdmi üzerinden ses almak istesem aynı sorun yine ortaya çıkıyor. Kullandığım kablolar MONSTER 15gbps kaliteli kablolar. Ama bir fark olmuyor. Bu arada avr ye sadece optikle bağlanıyorum aynı anda hem hdmi hem optik zaten olmuyor. Gerekte yok zaten.

Şu anda Pc hdmi 'dan direk tv ye bağlı. Creative ses kartın optik üzerinden avr ye bağlı.
    Nasıl bu hdmi üzerinden ses kesintisi olayını çözecem bir türlü halledemedim. Çıldıracam. Arada ses gidip hemen geliyor.AVR de Isınma falan yok. Olsa zaten optik üzerinden de olur. Playstation hdmi dan bağlı ses de kesilme yok. Pc hdmi dan bağlanınca ses gidip geliyor.

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
    Şimdiden Teşekkürler.

Arkadaşım aynı sorun bende de var çözüm bulabildin mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhammet061 -- 10 Temmuz 2016; 19:20:47 >
  • Konunun sorun yaşayanlara ışık tutması açısından ben ne yaptım ve neden yaptım burada açıklayayım.

Öncelikle elinizde iyi bir HDMI kablosu mutlaka olsun. 2.0 olması şart değil ama hızlı ve kaliteli olması her zaman daha iyi.
    Şimdi benim sistemimde Pro Ses kartı var. Müzik yapımlarında Hdmi üzerinden müzik programı kullanamayacağım için buna bir çözüm buldum. Ekran kartımın bir HDMI çıkışını televizyona Diğerini de AVR ye bağladım.Windows ekran ayarlarını 2 ekran için aynı görüntüye getirdim. Bu sayede ekran kartı tv ye direk görüntü verdiği için görüntü kalitesini kendi istediğim şekilde yaptım. Ses ayarlarından diğier hdmi çıkışını 5.1 ses için ayarladım ki bütün DD,DD+,DTS+ ... gibi ses formatlarını desteklesin. Avr hali hazırda zaten televizyonuma bağlı. Pro ses kartını ayrı bir şekilde Avr ile bağladım ve bunuda DVD olarak ayarladım. Avr üzerinden dvd ye bastığımda direk pro ses kartı üzerinden işlerime devam ediyorum.
    Tv izlerken arc açık hdmi üzerinden sesi direk göderiyor. Ancak bununda bir sorun yaşıyorsanız ARC kapalı dursun optik üzerinden AVR ye bağlantı yapın.

Umarım açıklayıcı olmuştur. Bir surunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım.

NOT: Eğer tv de DD+ , DTS+ gibi özellikler mevcut değilse optik bağlantı ile bağlayın.
  • Radical_Dreamer R kullanıcısına yanıt
    ses ayarlarından simplink özelliğini kapatman gerekiyor. Açık iken anlık ses kesintisi gerçekleşiyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.