Şimdi Ara

Citroen Bx 15 kullanıcıları (199. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.999
Cevap
17
Favori
336.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BX 1.9 TZD ARACIM VAR POMPA DEVREYE GİRDİĞİNE ARAÇ ÇOK ZORLANIYOR SARSINTI OLUYOR NEDEN KAYNAKLABİLİR
  • quote:

Orijinalden alıntı: mersan0

ilk sayfaya zngn61 dostumuzun yaptıgı seçkileri koydum,şu bilgilerde faydalı diye bir mesaj yazarsanız onlarıda il sayfaya koymaya çalışırım.

Sizden de Allah Razı olsun. Bizi onurlandırdınız.
    Çalışmamızın neticesini gösteren Rabbime hamdolsun.
    Allah'a emanet olun.
  • İyi günler arkadaşlar.

arabamı yaklaşık 4 ay önce sattım. Sıfır aldığım ve hala kargo kutusundan bile çıkarmadığım ön sağ ve sol siferlerim duruyor. Almak isteyen arkadaşlar olursa satabilirim.
  • Selamlar;

Paylaşımlar Facebook Citroen BX yardımlaşmada devam ediyor. 3-4 tane BX grubu daha vardı Facebook Üzerinde ancak hepsi zamanla Kapanmış. Gruba katılabilirsiniz.

İşte Grubun linki ;

http://www.facebook.com/groups/195225230538881/

Buda benim Aracımın Linki; 1994 Enjeksiyonlu Model. Elinde Otomatik ayna olan arkadaşlar yada elektronik ayna önerisi olan arkadaşlar PM ile ulaşabilirler.

https://imageshack.com/a/VRuq/1

• merhaba benden 1990 model citroen bx15 tge var satılık ilgilenen arkadaşlar araya bilir aractan memnunum ama otomatik vites alacam tlf 05445452886 bülent

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ay9851 -- 26 Mart 2014; 12:02:11 >
  • merhaba benden 1990 model citroen bx15 tge var satılık ilgilenen arkadaşlar araya bilir aractan memnunum ama otomatik vites alacam tlf 05445452886 bülent

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• konevi K kullanıcısına yanıt
    Merhaba arkadaşlar bende 1990 model citroen var arabam seyir halindeyken viteste ses geliyor boşa atınca ses kesiliyor cok az geliyor ic aks larım bozuktu onun sıkıntısı olabilirmi 60/ 90 arası sallama yapıyordu sizce aks lar iyice gittimi bilgisi olan varm

• quote:

Orijinalden alıntı: ay9851

Merhaba arkadaşlar bende 1990 model citroen var arabam seyir halindeyken viteste ses geliyor boşa atınca ses kesiliyor cok az geliyor ic aks larım bozuktu onun sıkıntısı olabilirmi 60/ 90 arası sallama yapıyordu sizce aks lar iyice gittimi bilgisi olan varm

Evet akslardan yapabilir. Akisle eğri olabilir mesela.
    Direksiyon mu sallanıyor yok sa şanzıman bölgesi mi?
  • Önceki sayfalarda Arka disk le ilgili bir konuşma geçmiş "Aksaraydan temin" geçiyor. Neresidir bu aksaray? Lazım parçalar var Kimlerden temin ediyorsunuz ?
  • ucav kullanıcısına yanıt
    istanbul aksaray ar oto dan temin edebilirsin
  • Teşekkürler. Ar otoyu biliyoruz aksaray denilince başka bir yer mi acaba dedim. Facebook ta

Citroen BX Yardımlaşma sayfası adıyla yardımlaşmaya devam ediyoruz.
  • selaml
    ar.1990 model bx 15tge gri 127000km. otomu satıyorum.hiç bir sorunu yoktur.bx kullanmış bir arkadaşıma vermek isterim.tel.o5377198410.hayırlı ramazanlar.ahmet pamir.
  • İyi satışlar.

• Herkeze hayırlı günler lutfen yardim edin 86 model 1.9 dizel bx aldim bu aracla ilgili fazla bilgim yok arac yagi tamamen bosaltmis kacagi bulduk yağını tekrar doldurduk fakat aracda ne firen tutuyor nede yukseliyor tamamen çökmüş konumda neyapmam gerekiyor bilen varmi

• sonergirgin kardeşim hayırlı olsun. Yagı bittiginde sistemde hava kalır. Bu havanın alınması lazım. Belli bir süre çalışınca sistem kendi kendinede atabilir ama zaman lazım. hangi ildesin. Güle güle kullan.

• selamlar. bx meraklı bir arkadaşa sattım.1988 de 1200 gs pallas almıştım.1995 de onu satıp bx 15 tge almıştım.20 sene de onu kullanınca.gidip diğer markalara bakıp araştırdım. yeni bi 0 araba alayım diye çok dolaştım.piyasadaki butun orta halli otolara inceledim.aklım hep citroende kaldı.xantiaya niyetlendim.parça durumu servis bx gibi ayni . xm desen çift alıp birini parça yapmak lazım.c5 cok güzel fakat süspansiyon değişmiş.sonunda 1.2 vti c-elyseeye karar verdim ve aldım.arabayı aldım bayiden hiç yadırgamak yok sanki bx desin sanki gs de.sürüş konforu frenaj görüş ergonomi. pedalları yumuşaklığı koltuklar bile ayni kalıtede nasıl becermişler hayret.suspansiyon arka tekerlerde ayni bx salıncağı gibi kuru sistem. aksa yaın amortısor az geride helezon yay ayrıca çift mafsalön amortisörler azcık sert.virajları bx gibi alınabiliyor.ani sapmalı kaçış yapılabiliyor.daha bir suru özellik. boşa para vermemişim. kazasız.arızasız.cezasız sürüşler.ahmetpamir

• Selam arkadaşlar bendede citroen Bx var araba iki üç saniyede cırtlayıp duruyor pompayı soktum sorun yoktu araba caliştirinca çoğu Zaman pompa devreye girmiyor bir kaç kez çalistirip stop ettiğimde devreye giriyor Araba stop edincede hemen iniyor birde frene basinca sanki hava boşaltıyor hava sesi geliyor bana yardimci olabilirseniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asibilge -- 21 Ocak 2016; 0:04:37 >
  • İki üç saniyede bir duyulan çıtlama sesi arabanın özelliği olan hidropnomotik pompanın sesi, normaldir, frene basınca tıs sesi gelmeside normaldir, bu arabaların frenide pompaya bağlıdır. Araba stop ettiğinde sistemin durumuna göre inmeye başlar, en sağlam sistemi olan arabalarda bir iki dakikadan sonra inmeye başlar, önemli olan araba çalıştığında ilk beş on saniyeden sonra arabanın hemen kalkmaya başlaması lazımdır.
    Eğer oompa debreye girmiyorsa bir sorun vardır anlayan bir ustaya baktırın.

• Hayırlı akşamlar ahmetpamir. Yeni aracınız hayırlı olsun. Allah kaza bela göstermesin.
  • 
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.