Şimdi Ara

harman cardon avr151 - tv - media player - digiturk bağlantısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Birkaç ay önce media marktan aldığım harman kardon avr151+hkts5 sisteminin bağlantılarını yapmıştım ama şimdi işin içine digiturkte girince işler karıştı.

Normalde media playerı optic kabloyla avr'ye bağlamıştım. Aynı şekilde yine media playerı hdmi kabloyla tvye bağlamıştım bu şekilde kullanıyordum. Bugün digiturk bağlatacam ama bağlantıları nasıl yapacağımı bilmiyorum. Bu arada tv'min arc çıkışı yok.

Avr, tv ve media playerın çıkışlarının resimlerini koydum. Ordan bakabilirsiniz. Gördüm ki forumda bu konuyla ilgili çok fazla şey bilmeyen benim gibi pek çok kişi var. Bu konunun onlar içinde bayağı yardımcı olacağını düşünüyorum. Yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
     harman cardon avr151 - tv - media player - digiturk bağlantısı harman cardon avr151 - tv - media player - digiturk bağlantısı harman cardon avr151 - tv - media player - digiturk bağlantısı harman cardon avr151 - tv - media player - digiturk bağlantısı harman cardon avr151 - tv - media player - digiturk bağlantısı

• Gayet basit efendim. Digitürkü hdmi ile AVR'ye bağlayacaksınız. Başka da birşey yapmanıza gerek yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • turuncu55 kullanıcısına yanıt
    digiturk 5.1 sesi hdmi'dan aktarabilir mi hocam? Media player yapamamıştı çünkü o yüzden optic kablo almak zorunda kalmıştım.
  • Evet bendeki digitürk hdmi ile 5.1 ses iletebiliyor.

Hocam digiturku hdmi ile avr'ye bağlamamı söylediniz. Görüntü aktarımı nasıl olacak peki ? Digiturku tv'ye de mi bağlamam gerekiyor yoksa avr'yi mi tv'ye bağlıcam ?
  • Evet aynen dediğiniz gibi Avr'yi de Tv'ye hdmi ile bağlamanız gerekiyor.

Zaten AVR'nin mantığı ps3, Pc, digitürk veya medya oynatıcı tarzı birçok aleti hdmi ile bağlayıp seslerini sistemden almak, görüntüyü de AVR'nin hdmi çıkışı ile Tv'ye aktarmaktır.

Anladım hocam teşekkür ederim yardımlarınız için
  • quote:

Orijinalden alıntı: grkngrn

Selamlar,

Birkaç ay önce media marktan aldığım harman kardon avr151+hkts5 sisteminin bağlantılarını yapmıştım ama şimdi işin içine digiturkte girince işler karıştı.

Normalde media playerı optic kabloyla avr'ye bağlamıştım. Aynı şekilde yine media playerı hdmi kabloyla tvye bağlamıştım bu şekilde kullanıyordum. Bugün digiturk bağlatacam ama bağlantıları nasıl yapacağımı bilmiyorum. Bu arada tv'min arc çıkışı yok.

Avr, tv ve media playerın çıkışlarının resimlerini koydum. Ordan bakabilirsiniz. Gördüm ki forumda bu konuyla ilgili çok fazla şey bilmeyen benim gibi pek çok kişi var. Bu konunun onlar içinde bayağı yardımcı olacağını düşünüyorum. Yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
     harman cardon avr151 - tv - media player - digiturk bağlantısı harman cardon avr151 - tv - media player - digiturk bağlantısı harman cardon avr151 - tv - media player - digiturk bağlantısı harman cardon avr151 - tv - media player - digiturk bağlantısı harman cardon avr151 - tv - media player - digiturk bağlantısı

Hocam kusura bakmayın konudan biraz alakasız olacak ama
    üründen memnun musunuz? Benim de dikkatimi çekti mediamarktayken ama emin olamadım

• dextrr kullanıcısına yanıt
    Çok memnunum hocam, ilk defa böyle bir sistem kurdum. Daha iyi sistemleri dinlemedim hiç belki o yüzden çok iyi geliyordur bilmiyorum ama sinemadan çok daha iyi bir deneyim yaşatıyor bu sistem. Sorularınız varsa yardımcı olabilirim
  • Hocam kaça aldınız acaba? Bugün ben de Kentpark'ta baktım, 1699 TL dediler.
    İstanbul'da yetkili bayi de 1800 TL ve bana o fiyata Mediamarkt'tan hemen alın dediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutsen

Hocam kaça aldınız acaba? Bugün ben de Kentpark'ta baktım, 1699 TL dediler.
    İstanbul'da yetkili bayi de 1800 TL ve bana o fiyata Mediamarkt'tan hemen alın dediler.

Kusura bakmayın hocam biraz geç oldu cevap. 1300 tlye almıştım ben mediamarktin sitesinden. Ara sıra bu fiyatlara düşüyor media marktta almadiysaniz henüz bekleyip güzel bir fırsatta alabilirsiniz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.