Şimdi Ara

Superonline 'In verdiği dışındaki modemi kullanma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba forumda superonline verdiği fiber modemler dışında modemler kullanan arkadaşlar var.bende tp-link archer c7 aldım fakat mac clone da yapmama rağmen internete çıkış yapamıyorum.. Bu modemi kullanıp internete çıkış yapanlar var forumda nasıl yapabildiklerini anlatabilirlerse çok sevinirim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Onu bilmiyorum da ben Airties 5650 kullandım sıkıntı çıkarmadılar.
  • Valla bana ''fiber olduğundan bizim modemlerimizden başkası çalışmaz'' demişlerdi.Her işleri oldugu gibi bu laf da yalanmış demekki.
  • atomcan A kullanıcısına yanıt
    hiç mac clone a falan gerek yok superonline ın verdiği modemin içindeki pptp username ve şifrenizi başka bir modeme girip kullanabilirsiniz forumda anlatılıyor nasıl yapıldığı.

http://forum.donanimhaber.com/m_94935014/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurdonanimhaber -- 30 Ekim 2014; 11:29:40 >
  • tplink archer c7 ile denedim, mac clone da yaptım k.adı/şifre de girdim router'a fakat bir türlü internete çıkış yapamadım.. her denememde superonline k.adı / şifreniz yanlış bilgisi döndü.. aslında doğru giriyorum...

artık denemeyi bıraktım..
    Şifreye nasıl ulaştınız? Belki gerçekten şifre yanlış olabilir, o yüzden sordum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: igorparker

Şifreye nasıl ulaştınız? Belki gerçekten şifre yanlış olabilir, o yüzden sordum :)

Evet ben de merak içindeyim şifreyi alanlar nasıl elde ediyor. Asterisk gibi programlar ile bulduğum şifre yanlış ki kabul etmiyor.Ayrıca yazılan diğer yöntemde işe yaramıyor artık.
    Aklıma tek seçenek geliyor ,bazıları şifreyi içerden alıyor tatlı dille.
  • GILMOUR kullanıcısına yanıt
    Asterisk'le değil de, kaynak kodundan ben de şifremi buldum fakat doğruluğunu test etme şansım olmadı henüz. Modemden modeme hatta firmware'e göre bile değişiyor diyorlar.

Aslında abonelik sözleşmelerini iyi okumak lazım, bu şifrelerin bizimle paylaşılamayacağına dair açık bir madde yoksa, alabiliyor olmalıyız. Aksi halde tek taraflı ve tazminatsız fesih hakkı doğabilir. Hukukçu bir arkadaşımız olsa, yardım etse :)
  • quote:

Asterisk'le değil de, kaynak kodundan ben de şifremi buldum fakat doğruluğunu test etme şansım olmadı henüz. Modemden modeme hatta firmware'e göre bile değişiyor diyorlar.

Aslında abonelik sözleşmelerini iyi okumak lazım, bu şifrelerin bizimle paylaşılamayacağına dair açık bir madde yoksa, alabiliyor olmalıyız. Aksi halde tek taraflı ve tazminatsız fesih hakkı doğabilir. Hukukçu bir arkadaşımız olsa, yardım etse :)

Kaynak kodunda belirtilen yerde şifre yazmıyor maalesef maskelemişler.Adamlara bak istenilen modemi kullandırmamak üzerine uzmanlık tezi yazarlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GILMOUR -- 31 Ekim 2014; 11:45:41 >
    Benimkinde görünüyor şifre. Ben merak ettim bu mevzuyu, araştıracağım. Bakalım hukuken şifremizi bize vermemekte haklılar mı değiller mi...
  • quote:

Benimkinde görünüyor şifre. Ben merak ettim bu mevzuyu, araştıracağım. Bakalım hukuken şifremizi bize vermemekte haklılar mı değiller mi...

Bu firma her konuda kendini haklı gösteren bir yapıda ne yazık ki.
    Bir de her sorunda sıcak bir ses tonuyla müşteriye olumlu yaklaşarak verdikleri soyut cevaplar yok mu;
    -notumu aldım
    -aksiyon başlatılacak
    -işleminizi hızlandırıyorum
    -şikayetinizi ilgili birimlere iletiyorum

Yahu kardeşim problemi direk telefonda ilgili kişiyle neden halledemiyorum da notum sürekli iletiliyor.
    Adamı deli ederler deli

Daha dün iptv bağlattım ,verdikleri eksik bilgi yüzünden adeta kandırıldım.Bakalım bu sefer bahaneleri ne olacak

http://forum.donanimhaber.com/m_92082776/mpage_2/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GILMOUR -- 31 Ekim 2014; 12:25:57 >

:( Maalesef bu sadece bu şirkete ait bir problem değil. Tüm ülkeye yayılmış, veba gibi bir şey. Tüketiciyi yolunacak kaz gibi görüyorlar, şikayeti iletecek kurum yok, denetleyen yok, cezalandıran yok.

O yüzden mümkünse hiçbir yere taahhüt vermeden hizmet almak lazım. Varsın pahalı olsun biraz...
  • quote:

:( Maalesef bu sadece bu şirkete ait bir problem değil. Tüm ülkeye yayılmış, veba gibi bir şey. Tüketiciyi yolunacak kaz gibi görüyorlar, şikayeti iletecek kurum yok, denetleyen yok, cezalandıran yok.

O yüzden mümkünse hiçbir yere taahhüt vermeden hizmet almak lazım. Varsın pahalı olsun biraz...

Haklısınız

Maalesef tüketici hakları yönünden oldukça sığ , niteliksiz bir ortamdayız.
    Yaşanılan sorunlar karşısında size sunulan hizmet sadece şekilsel ilgiden öteye gitmiyor.
    Bu durum tipik bir "hele otur bi şampiyon soluklan önce" kıvamında, müşterinin gazını alma tekniğinden ibaret.
    Bunların canını yakmak farz oldu, vatandaş hizmet alamadığı durumlarda bile sözleşmeyi feshetmek istediğinde karşısına taahhüt cezasını çıkartan bir zihniyetten bahsediyoruz.
    Gerçi sadece hastalandığımızda doktoru hatırlayıp mucizeler bekleyen bir yapıda olduğumuz için bu düzenin değişmesi biraz zor gibi

• quote:

8 haneli şifre huawei'nin 1xxxxxxxxx@fiber yazan kısmın altındaki fiber şifresini javascript sorguyla gösterttim..

Şifremin yanlış olduğunu düşünmüyorum, mac clone da yaptım modemin wan ip sini içine girdim yine çıkış yapamadım..
    Hmm bilemedim gerçekten, bu konuda henüz tecrübe sahibi değilim ama ayrı bir konuda bu uzun uzun tartışılmıştı, oraya da bakın isterseniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.